Samsung Q70T: nowe TV QLED 2020

Seria Samsung Q70T to druga seria telewizorów wchodzących w skład tegorocznych modeli QLED 4K. Ta znacznie różni się od modeli z serii niższej na ten rok – Q60T.

Zobacz co oferuje seria Q70T na 2020 rok. W jej skład wchodzi kilka modeli o różnych wielkościach ekranu. Czy warto wybrać telewizor Samsung QLED Q70T?

Samsung Q70T

Seria Samsung Q70T / fot. Samsung
  • Ekran QLED 65, 75 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x 10W
  • Smart TV Samsung Tizen
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2020

Najważniejszym wyznacznikiem serii Q70T będzie dostępność tylko w dwóch przekątnych ekranu: 65 oraz 75 calach. Dla przypomnienia modele ubiegłoroczne oznaczone jako Samsung Q70R oferowały więcej przekątnych:

Poza tym od tej serii zaczynają się telewizory Samsung ze 100 Hz matrycą. Jednak nie tylko to wpłynie na znaczące różnice pomiędzy cenami serii Q60T (50 Hz), a Q70T (100 Hz). Telewizory mają oferować lepszy obraz, niż podstawowa seria QLED, za sprawą ulepszonego procesora obrazu – Quantum Processor 4K.

Przypomnijmy że seria Q60T oferuje procesor Quantum Processor 4K Lite. Niestety producent nie wyjaśnia do końca na czym polegają konkretne różnice pomiędzy wykorzystywaniem tych dwóch rodzajów procesora.

Drugą technologią, która pojawia się w serii Q70T jest 4K AI Upscaling. Skalowanie obrazu do możliwie najlepszej jakości obrazu przy użyciu sztucznej inteligencji ma zredukować szumy, czy przywrócić utracone detale na oglądanym wideo.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Kolejną “ulepszoną rzeczą” jest tryb Ambient. W telewizorach na 2020 rok (od serii Q70T) nosi on nazwę Ambient+. Do tego modele różnią się od serii Q60T większą ilością złączy HDMI (x4).

Seria Samsung Q70T dostępna będzie w czarnym kolorze.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Seria Q70T to druga z pięciu, w których skład wchodzą telewizory QLED o rozdzielczości 4K. Tak samo, jak w zeszłym roku różnic pomiędzy nimi będzie o wiele więcej. Nas tylko najbardziej zastanawiają te “ulepszone” technologie, jak Quantum Processor 4K (niższa seria – Quantum Processor 4K Lite), czy Ambient+ (niższa seria – Ambient).

Czy w pierwszym przypadku otrzymamy jeszcze żywsze kolory i lepszy kontrast, niż gdybyśmy byli posiadaczami telewizora tańszego? Skoro Quantum Processor 4K Lite jest gorszy, to po co w ogóle go wykorzystywać w tańszych modelach?

Tak samo w przypadku trybu Ambient, dzięki któremu możemy mieć użytek z naszego telewizora nawet wtedy, kiedy z niego nie korzystamy. Czy ulepszona wersja (Ambient+) sprawi, że ten praktycznie znika będąc powieszonym na ścianie?

Może zamiast ulepszać dostępne funkcje, które mamy w telewizorach Samsunga od niedawna, lepiej byłoby zrobić coś, by ich ceny spadały? Tak by zakup nowego telewizora nie był przymusem (kiedy zepsuje nam się stary TV), ale przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *