Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV!

Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV! Do końca miesiąca polski rząd zamierza zainstalować w naszych telewizorach kamerki. Chodzi o rodziców dzieci, które będą korzystały z tzw. e-learningu w domu.

Dzięki możliwości sprawdzenia (podejrzenia) czy lekcje faktycznie odbywają się w domu, nie zostanie cofnięte świadczenie 500+ przysługujące na każde dziecko uczące się zdalnie. Przetarg na kamerki dołączane do telewizorów wygrała warszawska firma działająca w internecie o nazwie Piskam.pl.

 

TOP10 najlepsze telewizory (maj 2021)

Jak nie stracić 500 plus? Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV!

Do lamusa odchodzą czasy, kiedy osoby muszące „udokumentować odrabiane lekcji w domu” za swoje pieniądze nabywały sprzęt do nagrywania siebie podczas korzystania z nauki zdalnie (którego nie można odliczyć od podatku!).

O Anecie W., studentce trzeciego roku jednej z warszawskich uczelni wychowania fizycznego było głośno kilka dni temu. Żeby otrzymać pracę magisterską z zakresu wpływu codziennych przysiadów na rozrost mięśni pośladkowych oraz mięśni, musiała każdego dnia dokumentować swoje ćwiczenia. Były częścią jej pracy (zdj. poniżej). Na sprzęt wydała kilka tysięcy złotych. W tym samym czasie Fiskus sprawdza, skąd wzięła na to pieniądze.

Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV!
nauczanie w domu – zdalny e-learning

Jak nie stracić 500 plus? Teraz osoby niepełnoletnie, będące pod opieką dorosłych będą nie tylko odrabiały lekcje za pomocą tableta, smartfona, komputera PC albo laptopa, ale jeszcze mogą być obserwowane wyrywkowo przez Komisję ds. Domowego E-learningu.

Dzięki temu polski rząd sprawdzi, czy pieniądze przyznane na lekcje wideo zostały przyznane słusznie i czy, na przykład, uczniowie naprawdę uczą się w domu o tym, czym są liczby parzyste. Albo, jak prawidłowo wykonać sekcję zwłok żaby mając do dyspozycji domowe biurko. Kamerka zaprojektowana przez polską firmę z izraelskimi korzeniami kosztuje około 299 złotych (zdj. poniżej).

Jak nie stracić 500 plus? Co jeszcze warto wiedzieć?

Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV!
Kamerka do telewizora

Wygląda ona jak obiektyw od zwykłego aparatu i jest podłączana do telewizora za pomocą złącza USB. Kamerki zostaną wysłane do domów wszystkich rodziców dzieci odbywających naukę zdalną do końca tego tygodnia. W zestawie znajduje się przejściówka VGA oraz adapter Euro do starszych telewizorów (np. marki Rubin), które nie posiadają jakże ważnego portu USB.

Kwota wysłania kamerki zostanie potrącona z kwietniowego dodatku socjalnego do zdalnego nauczania. Jednak najwięcej kontrowersji budzi fakt, że ta kwota zostanie odjęta tyle razy, ile przypada dzieci w rodzinie. Jeśli masz dwójkę dzieci to koszt wysłania jednej kamery i tak wyniesie Ciebie tyle, jakbyś zamówił dwie kamery.

Na razie nie wiadomo jakie stanowisko w tej sprawie zabierze rząd. Dziś w nocy ma odbyć się tajne głosowanie, na którym posłowie zadecydują, czy posiadacze telewizorów z nowymi kamerkami nie powinni zapłacić nowego podatku dotyczącego nowego urządzenia, którym mogliby przecież transmitować własne programy telewizyjne drogą internetową. O szczegółach tej kontrowersyjnej sprawy będziemy Was informować na bieżąco.

Rząd zainstaluje kamery w Twoim TV! Podsumowanie

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych czterech wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały. Bez obaw: Netflix nie usunie 5000 tytułów, rząd nie zainstaluje w naszych telewizorach kamerek, darmowy kanał tv dla dorosłych Anal+ nie istnieje, a opcje w menu serwisowym tv nie działają. Pozdrawiamy redakcja😊

Źródło: Polska Agencja Newsowa

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: