Najlepsze filmy dla dzieci TOP10 (wrzesień 2023)

Najlepsze filmy dla dzieci to coś więcej niż tylko rozrywka. To prawdziwe skarby, które uczą, inspirują, bawią i wzruszają, niezależnie od wieku widza. Zobacz TOP10 najlepszych produkcji, które można oglądać na popularnych platformach streamingowych, takich jak Netflix czy HBO Max.

Najlepsze filmy dla dzieci TOP10

Najlepsze filmy dla dzieci
Najlepsze filmy dla dzieci / fot. Netflix

Podczas tworzenia naszej listy, skupiliśmy się na filmach, które miały swoją premierę w ciągu ostatnich lat. Ten okres przyniósł wiele wspaniałych i kreatywnych produkcji, które zdobyły serca zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych widzów. Niektóre z wymienionych przez nas tytułów są do dzisiaj jednymi z najchętniej oglądanych produkcji dla dzieci.

Przy wyborze filmów, zwracaliśmy uwagę nie tylko na zabawne fabuły i sympatyczne postacie, ale także na ich dostępność dla szerszej publiczności. Dzięki platformom streamingowym, takim jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime, doskonałe filmy dla dzieci są teraz dostępne dla każdego małego miłośnika kina.

1. Małpi Król


The Monkey King
2023
1 godz. 36 min.

“Małpi Król” to pełna akcji komedia familijna, która przenosi widzów w fascynujący świat przygód i magii. W centrum uwagi znajduje się niezwykła postać – uzbrojona w magiczny kij małpa, gotowa wyruszyć na odważną wyprawę. Główny bohater, zarażony dawką odwagi i ducha bohaterstwa, podejmuje się zadania stawienia czoła nadprzyrodzonym istotom takim jak bogowie, demony czy smoki. Jednak najtrudniejszym przeciwnikiem, przed którym musi stanąć, okazuje się być własne ego, a toczący się wewnętrzny konflikt staje się integralną częścią historii.
Podczas podróży Małpi Król niespodziewanie spotyka tajemniczą dziewczynę, która staje się kluczową postacią w jego przemianie. Jej mądrość i subtelna siła przekonują go, że istnieją ważniejsze wartości niż tylko osobiste ambicje. Zainspirowana miłością do natury i przekonaniem, że nawet najdrobniejsze gesty mogą wywrzeć wielki wpływ na świat, dziewczyna skłania Małpiego Króla do przewartościowania swojego egocentrycznego spojrzenia na życie.

3. Psi Patrol: Film


2021, 86 min

Psi Patrol: Film w końcu pojawiła się w marcu 2023 roku na Netfliksie. Wersja pełnometrażowa z pewnością długo pozostanie w TOP10. Nie każdy wie, że zestawienie najlepszych seriali Netflix od lat okupuje właśnie animacja z pieskami z Psiego patrolu. To najdłużej utrzymująca się w TOP10 animacja.

3. Angry Birds Film


The Angry Birds Movie
2016, 1 godz. 37 min.

Fabuła filmu “Angry Birds” opowiada o życiu na fikcyjnej wyspie ptaków nazwanej Bird Island. Głównym bohaterem jest czerwony ptak o nazwie Red, który ma problemy z gniewem i trudno mu jest utrzymać przyjacielskie relacje z innymi ptakami. Kiedy na wyspę przybywają tajemnicze, zielone świnie, Red zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak. Jego podejrzenia okazują się słuszne, gdyż świnie planują ukraść jajka ptaków.

4. Angry Birds 2 Film


The Angry Birds Movie 2
2019, 1 godz. 36 min.

“Angry Birds 2 Film” to film, który przenosi skomplikowaną relację między nieletnimi Angry Birds, a sprytnymi Zielonymi Świnkami na wyższy poziom. W tej pełnej przygód kontynuacji, gdy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie, pojawia się nowy wróg, który stawia przed nimi ogromne wyzwanie.

Aby stawić czoła tej nowej zagrożeniu, Red, Chuck i Bomba postanawiają zebrać drużynę superbohaterów. Dołącza do nich Silver, siostra Chucka, która jest nie tylko niezwykle sprytna, ale także posiada niesamowite umiejętności. Razem z Leonardem, przywódcą Zielonych Świnek, i jego drużyną tworzą potężny superteam, którego celem jest ocalenie ich domów.

5. Ant-Man i Osa: Kwantomania


Ant-Man and the Wasp: Quantumania
2023, 2 godz. 5 min.

Najmłodsi długo czekali na trzecią część przygód swojego bohatera z komiksów Marvela. Jakie niebezpieczeństwo grozim Ant-Manowi tym razem?

Scott Lang, znany również jako Ant-Man, kontynuuje przygody wraz z Hope van Dyne, która wciela się w postać Wasp. Razem będą starać się ochronić świat przed nowym zagrożeniem. Do tego za sprawą jego córki, wszyscy (także doktor Hank Pym) nagle lądują w tytułowym Wymiarze Kwantowym. Nie wiedzą jeszcze, że w tym świecie jest ktoś, kto będzie chciał zniszczyć nasz świat. Tak oto poznamy Kanga, jednego z największych złoczyńców w komiksach Marvela.

6. Enola Holmes


2020, 2 godz. 3 min.

Enola Holmes to siostra Sherlocka Holmesa, niesforna nastolatka, która wyrusza na poszukiwanie swojej zaginionej matki. Film powrócił, bo w listopadzie 2022 roku miała premierę druga część przygód Enoli. “Dwójka” od razu wdarła się na miejsce pierwsze w TOP10.

7. Sing


2016, 1 godz. 50 min.

Miś koala stojący na czele teatru musi podjąć drastyczną decyzję. Albo odnajdzie najpiękniejszy głos, który znowu przyniesie jego instytucji blask i chwałę, albo teatr zostanie zamknięty. Rozpoczyna się szalony casting na wokalistę.

8. Rodzina Clausów 2


De Familie Claus 2
2021, Familijny

Belgijskie kino familijne ma się dobrze. W listopadzie powraca druga część przygód Julesa i jego dziadka Noëla. Podczas przygotowań do najbardziej magicznej nocy w roku, otrzymują intrygujący list.

9. Nasze magiczne Encanto


Encanto
2021, 1 godz. 39 min.

Nasze magiczne Encanto to urocze miejsce, ukryte w górach, emanujące magią. Każde dziecko urodzone w tej krainie, zyskuje moc uzdrawiania. Niestety nie główna bohaterka, Mirabel. Jednak to od niej będą zależały losy Encanto, bo ktoś koniecznie chce zyskać moce niekoniecznie, by użyć ich w dobrym celu.

10. Guillermo del Toro: Pinokio


Guillermo del Toro’s Pinocchio
2022, 1 godz. 57 min.

Guillermo del Toro zabrał się za przedstawienie historii drewnianego chłopca o imieniu Pinokio. Zobacz zupełnie inną wersję jego przygód w najnowszym musicalu dla całej rodziny, stworzonym w technice poklatkowej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przekonają Was do siebie i dostarczą Wam wiele godzin wspaniałej rodzinnej zabawy. Te filmy, każdy w swoim unikalnym stylu, potrafią zaskoczyć, rozbawić do łez i dostarczyć ważnych lekcji. Bez względu na to, czy szukasz czegoś dla swojego malucha, czy chcesz się wspólnie z dziećmi zanurzyć w magicznym świecie kinematografii, nasza lista z pewnością zawiera coś dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *