LG OLED CX: TV OLED na 2020 rok

LG OLED CX to druga tegoroczna seria telewizorów OLED na 2020 rok. Telewizory dostępne będą w czterech wersjach: 55″, 65″ i 77″.

Nowością jest telewizor OLED o przekątnej 48 cali. Zobacz co oferuje seria LG CX OLED.

LG OLED CX

LG OLED65CXPUA / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

 


  • Ekran OLED 48, 55, 65, 77 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x 10W + 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

W tym roku telewizory LG OLED to serie: BX, CX, GX, RX, WX i ZX. Oczywiście nie mogło zabraknąć różnic w specyfikacji technicznej modeli BX oraz CX. Ale po kolei. Obie serie łączy wiele takich samych opcji poprawy obrazu i dźwięku. Jednak poza obrazem 4K, zgodnością z HDR dochodzi lepszy procesor obrazu – α9 Gen 3 AI Processor 4K.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

Dla przypomnienia BX ma α7 Gen 3 Processor 4K. Podobnie było w latach ubiegłych, gdzie model z serii podstawowej różnił się innym procesorem obrazu, gdy reszta parametrów była zbliżona.

Dodatkowo „ulepszono” niektóre opcje poprawy obrazu, znane z serii BX. Zamiast True Color Accuracy zyskujemy True Color Accuracy Pro, czy AI 4K Upscaler zamiast 4K Upscaler.

LG OLED65CXPUA / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów LG

 

Kolejną różnicą o której już wiecie jest to, że seria LG OLED CX będzie występować w czterech wielkościach ekranu. W tym roku w końcu otrzymamy wersję 48-calową. Warto dodać, że także Sony ma w swojej ofercie telewizor OLED o 48 calach.

LG OLED65CXPUA / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny soundbarów LG

System dźwięku przestrzennego oferuje taką samą moc głośników (40W). Jednak te skierowane są do przodu (Front Firing). Tymczasem w serii BX mieliśmy głośniki Down Firing.

LG OLED65CXPUA / fot. LG

Najważniejsze cechy wspólne serii BX i CX to wykorzystywanie technologii Dolby Atmos czy OLED Surround. Tutaj także ulepszone niektóre dodatki. Zamiast technologii Double Step Noise Reduction zyskujemy Quad Step Noise Reduction, albo AI Sound Pro zamiast AI Sound.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

Smart TV działa na systemie webOS 5.0 i oferuje takie same opcje sieciowe i multimedialne, co seria BX. Dzięki temu zyskujemy dostęp do przeglądarki internetowej, tysięcy aplikacji oraz wielu przydatnych funkcji.

LG OLED65CXPUA / fot. LG

Telewizorem możemy sterować za pomocą klawiatury, smartfona albo pilota Magic. Ten ostatni jest dołączony do telewizorów z serii LG CX, a dzięki niemu możemy korzystać, m.in. z komend głosowych (wbudowany w pilota mikrofon).

Źródło: LG

LG OLED CX – nasz komentarz

LG OLED65CXPUA / fot. LG

Ponownie telewizory z serii wyższej (CX) różnią się kilkoma technologiami, które zostały „ulepszone”. Chodzi głównie o Quad Step Noise Reduction,  AI Sound Pro, True Color Accuracy Pro, czy AI 4K Upscaler. Tylko czy te „ulepszacze” wpłyną w ogóle na jakość wyświetlanego obrazu?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory

Czyżby producentom skończyły się pomysły na odróżnianie danych serii telewizorów po istotniejszych różnicach, niż technologii z „+” czy „pro” w nazwie, sugerujących wyższość tych ostatnich? Na stronach internetowych największych graczy na rynku telewizorów nie ma ani słowa dotyczącego różnic pomiędzy podstawową technologią, a jej „ulepszoną” wersją.

Niestety przeglądając specyfikacje techniczne telewizorów z tegorocznych ofert, wiele modeli z droższych serii różni się przede wszystkim takimi „ulepszaczami”. Warto mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: