LG OLED BX (BX3): co zaoferują nowe telewizory OLED?

LG OLED BX (BX3): co zaoferują nowe telewizory OLED? W tym roku koncern LG przygotował aż sześć serii telewizorów OLED. Dzisiaj przedstawiamy pierwszą, podstawową serię – LG OLED BX. W wielu sklepach są one oznaczone jako BX3. Zobacz czy warto kupić LG OLED55BX3 albo LG OLED65BX3.

Zobaczcie co oferują telewizory LG OLED BX na 2020 rok o wielkościach 55 oraz 65 cali. Być może w ofercie pojawi się też wersja 77-calowa. Na razie na polskim rynku dostępne są modele 55- oraz 65-calowe.

LG OLED BX (BX3): co zaoferują nowe TV?

LG OLED BX
LG OLED65BXPUA / fot. LG

 

  • Ekran OLED 55, 65, (77?) cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 2x 10W + 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

W tym roku telewizory OLED od LG to serie: BX, CX, GX, RX, WX i ZX. My przyglądamy się pierwszej z nich – LG OLED BX. Pomimo tego, że 55- oraz 65-calowe telewizory pochodzą z podstawowej serii, to i tak oferują wiele znakomitych opcji poprawy obrazu. Poza perfekcyjną czernią, intensywnymi kolorami czy nieskończonym kontrastem, otrzymujemy coś jeszcze.

LG OLED65BXPUA / fot. LG

Każda klatka obrazu jest analizowana przez Sztuczną Inteligencję, żeby wyświetlić nam materiał w jak najlepszej jakości. O to dba także procesor obrazu α7 Gen 3 Processor 4K.

Nasz procesor 4K α7 Gen 3 napędza wydajność. Nie musisz nic robić, aby cieszyć się doskonałym obrazem i dźwiękiem. Nasz zaawansowany procesor robi to za Ciebie dzięki AI Picture, AI Sound i 4K Upscaling.
– Źródło: LG

Telewizory LG: co jeszcze?

Do tego możemy dodać 100 Hz matrycę, czy kompatybilność z najpopularniejszymi formatami HDR, w tym Dolby Vision. W tym roku ta ostatnia technologia u każdego z największych producentów zyskała nazwę Dolby Vision IQ.

Oczywiście w serii LG OLED BX zwrócono również uwagę na dźwięk. Wbudowane głośniki mają moc 40W, a system dźwięku 2.2-kanałowego w zupełności powinien nas zadowolić. Zwłaszcza, że wśród opcji poprawy dźwięku znajdziemy, m.in. Dolby Atmos czy inne, zaawansowane technologie, jak OLED Surround.

Telewizor LG OLED został stworzony do gier. Jakość obrazu napędzana AI przenosi Cię do chwili. Funkcje gier i najnowsze technologie, takie jak NVIDIA G-SYNC i FreeSync, zapewniają przewagę dzięki mniejszym opóźnieniom, wysokim częstotliwościom odświeżania oraz niewiarygodnie płynną i responsywną rozgrywką.
– Źródło: LG

 

Telewizory OLED są zgodne z Google Assistant, Alexą oraz aplikacjami pozwalającymi na współpracę z iPhonami (Apple Airplay2, Apple Homekit).

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *