System webOS w telewizorach Smart TV innych producentów?

System webOS zostanie udostępniony innym producentom telewizorów. Obecnie w telewizorach Smart TV prym wiedzie (wśród systemów operacyjnych) wspomniany webOS, Tizen, my Home Screen czy oczywiście najbardziej znany system Android. Co oznacza udostępnienie webOS w innych telewizorach?

Czy to możliwe, że jeden z najlepszych (jeśli chodzi o niezawodność działania i bezpieczeństwo) systemów operacyjnych telewizorów Smart TV – webOS – będzie dostępny na urządzeniach innych producentów? Wszystko na to wskazuje.

Korzystający z licencji webOS TV otrzymują znany i wysoko ceniony projekt UX wraz z bogatym zestawem funkcji, takich jak: sterowanie i wyszukiwanie głosowe, zintegrowane algorytmy sztucznej inteligencji czy łatwe podłączanie urządzeń. To sprawia, że system zyskał uznanie zarówno wśród branżowych ekspertów, jak i wśród konsumentów.
Dzięki LG webOS TV partnerzy mają dostęp do różnorodnych treści. Między innymi do aplikacji pozwalających na korzystanie z ogólnoświatowych serwisów streamingowych: Netflix, YouTube, Amazon Prime Video czy serwis sportowy DAZN, a także do usługi Kanały LG z bezpłatnymi treściami premium. Kompatybilne telewizory posiadają również dedykowany pilot Magic Motion.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: