Telewizory Samsung dla niesłyszących i niedosłyszących

Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących to nowość w ofercie koreańskiego producenta telewizorów. Jakie modele z oferty na 2021 rok zaoferują usprawnienia dla niesłyszących i niedosłyszących?

Podczas targów CES 2021, Samsung zapowiedział, że jego nowe telewizory pomogą osobom niedosłyszącym i niesłyszącym. Chodzi o nowe przydatne funkcje, jak, np. Sign Language Zoom.

Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

Dzięki funkcji Sign Language Zoom, język migowy zostaje automatycznie rozpoznany, a obraz tłumacza można będzie powiększyć aż o 200% (w porównaniu do poprzednich modeli).

Funkcje dla osób niesłyszących i niedosłyszących mają być dostępne w wybranych modelach Neo QLED. Na razie nie podano więcej informacji, czy inne telewizory Samsung 2021 również będą wyposażone w nowe funkcje.

Do tego dochodzi funkcja odrębnych napisów pozwalająca wyświetlić napisy, w innym obszarze niż ten, który jest przypisany do danego programu, czy funkcja Multi-output Audio, umożliwiająca oglądanie programów z wzmocnionym dźwiękiem, nie zakłócając wrażeń pozostałych widzów.

 

Sign Language Zoom

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

Język migowy przekazuje osobom niesłyszącym za pomocą gestów i ruchów dłoni to, co jest mówione. Ten sam gest może jednak mieć różne znaczenia w zależności od ułożenia ust i wyrazu twarzy tłumacza, dlatego aby poprawnie odczytać przekaz, należy brać pod uwagę wszystkie te czynniki.

Telewizory Neo QLED i inne wybrane modele 4K z oferty na 2021 rok pracują na sztucznej inteligencji. AI automatycznie rozpoznaje język migowy i powiększa obraz tłumacza aż o 200%.

Odrębne napisy

Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

Dostawcy treści wraz z prezentowanymi programami telewizyjnymi często oferują dziś opcję wyświetlania napisów, dzięki którym osoby niesłyszące mogą śledzić to, co dzieje się na ekranie.

Multi-output Audio

Telewizory Samsung
Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

 

Podczas oglądania telewizji z rodziną czy przyjaciółmi osoby niedosłyszące mogą potrzebować, by dźwięk ustawiony był trochę głośniej, co może okazać się niekomfortowe dla pozostałych widzów.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *