Telewizory Samsung dla niesłyszących i niedosłyszących

Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących to nowość w ofercie koreańskiego producenta telewizorów. Jakie modele z oferty na 2021 rok zaoferują usprawnienia dla niesłyszących i niedosłyszących?

Podczas targów CES 2021, Samsung zapowiedział, że jego nowe telewizory pomogą osobom niedosłyszącym i niesłyszącym. Chodzi o nowe przydatne funkcje, jak, np. Sign Language Zoom.

Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung


 

Dzięki funkcji Sign Language Zoom, język migowy zostaje automatycznie rozpoznany, a obraz tłumacza można będzie powiększyć aż o 200% (w porównaniu do poprzednich modeli).

Funkcje dla osób niesłyszących i niedosłyszących mają być dostępne w wybranych modelach Neo QLED. Na razie nie podano więcej informacji, czy inne telewizory Samsung 2021 również będą wyposażone w nowe funkcje.

Do tego dochodzi funkcja odrębnych napisów pozwalająca wyświetlić napisy, w innym obszarze niż ten, który jest przypisany do danego programu, czy funkcja Multi-output Audio, umożliwiająca oglądanie programów z wzmocnionym dźwiękiem, nie zakłócając wrażeń pozostałych widzów.

 

Sign Language Zoom

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

Język migowy przekazuje osobom niesłyszącym za pomocą gestów i ruchów dłoni to, co jest mówione. Ten sam gest może jednak mieć różne znaczenia w zależności od ułożenia ust i wyrazu twarzy tłumacza, dlatego aby poprawnie odczytać przekaz, należy brać pod uwagę wszystkie te czynniki.

Telewizory Neo QLED i inne wybrane modele 4K z oferty na 2021 rok pracują na sztucznej inteligencji. AI automatycznie rozpoznaje język migowy i powiększa obraz tłumacza aż o 200%.

Odrębne napisy

Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

 

Dostawcy treści wraz z prezentowanymi programami telewizyjnymi często oferują dziś opcję wyświetlania napisów, dzięki którym osoby niesłyszące mogą śledzić to, co dzieje się na ekranie.

Multi-output Audio

Telewizory Samsung
Telewizory Samsung dla osób niesłyszących i niedosłyszących / fot. Samsung

 

Podczas oglądania telewizji z rodziną czy przyjaciółmi osoby niedosłyszące mogą potrzebować, by dźwięk ustawiony był trochę głośniej, co może okazać się niekomfortowe dla pozostałych widzów.

 

TOP10 najlepsze telewizory (maj 2021)

Źródło: Samsung

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: