Telewizory Samsung 2021: Neo QLED, Micro LED, Lifestyle TV

Telewizory Samsung 2021 to przede wszystkim telewizory Samsung Neo QLED, MicroLED i telewizory Lifestyle. Co dokładnie pokazał Samsung przed rozpoczynającymi się targami elektroniki użytkowej CES 2021? Jakie są telewizory Samsung 2021?

Zanim dowiemy się o nowych telewizorach Samsung 2021, warto przeczytać na co stawia koncern w dziedzinie ochrony środowiska. Jedną z nowości z tym roku będą piloty do telewizorów zasilane energią słoneczną. Ten jest ładowany za pomocą oświetlenia wewnętrznego, światła naturalnego lub USB. Dzięki czemu do środowiska nie powróci ok. 99 milionów zużytych baterii (wykorzystywanych w tradycyjnych pilotach).

Telewizory Sony 2021: LED 8K Bravia XR, OLED 4K i LED 4K

 

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Telewizory Samsung 2021 – jakie nowości?

Telewizor Samsung Neo-QLED / fot. Samsung

 

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)

Telewizory Samsung 2021

W tym roku ponownie postawiono w telewizorach Samsung na nowe funkcje. Tegoroczne modele QLED i Neo QLED, które czerpią z najnowszych osiągnięć technologii i sztucznej inteligencji (AI) będą obsługiwały takie rozwiązania, jak:

 •  przenoszenie napisów,
 • powiększanie wyświetlania języka migowego,
 • dźwięk z wieloma wyjściami.

Do 2022 roku Samsung chce rozszerzyć także funkcjonalność przewodnika głosowego, który ułatwi obsługę telewizora osobom niedowidzącym i niewidomym.

Telewizor Samsung Neo QLED

Telewizor Samsung Neo-QLED 1 (2) / fot. Samsung

W tym roku najlepsze telewizory Samsung, a więc modele QLED zostaną poprzedzone przedrostkiem Neo (Neo QLED). Dzięki temu łatwo rozpoznamy reprezentantów najwyższej tegorocznej serii telewizorów od Samsunga na sklepowych półkach. Flagowe modele na 2021 rok to Samsung QN900A o rozdzielczości 8K i Samsung QN90A o rozdzielczości 4K. Obie serie wykorzystują najnowszą technologię wyświetlania – Neo QLED.

 

Który telewizor Samsung wybrać 2020?

Telewizory Samsung 2021

W telewizorach Samsung Neo QLED zastosowano nowe źródło światła Quantum Mini LED, którym precyzyjnie steruje technologia Quantum Matrix i niezwykle wydajny procesor obrazu Neo Quantum, zoptymalizowany dla telewizorów Samsung Neo QLED.

Telewizor Samsung Neo-QLED 1 (1) / fot. Samsung

Zaprojektowana przez firmę Samsung Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED. Zamiast soczewki do rozpraszania światła i zestawu do mocowania diody, Quantum Mini LED ma niewiarygodnie cienkie mikrowarstwy wypełnione wieloma diodami. Technologia Quantum Matrix umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie gęsto rozmieszczonymi diodami, zapobiegając efektowi rozmazania (blooming) i umożliwiając użytkownikom czerpanie większej przyjemności z oglądania treści wyświetlanych zgodnie z zamierzeniami twórców.

Procesor Neo Quantum, Infinity One Design

TOP10: najlepsze telewizory OLED (styczeń 2021)

Sercem telewizorów Samsung Neo QLED jest procesor obrazu o nazwie Neo Quantum z wzmocnionymi możliwościami upscalingu. Ten optymalizuje jakość obrazu do bliskiej 4K lub 8K niezależnie od jego oryginalnej jakości.

Co jeśli chodzi o telewizory 8K? Telewizor Neo QLED 8K oferuje  Infinity One Design – niemal bezramkowy ekran, zapewniający jeszcze bardziej wciągające wrażenia wizualne w eleganckiej obudowie. Do tych modeli możemy podłączyć Slim One Connect, czyli system zarządzania kablami, który można przytwierdzić z tyłu telewizora.

Jeśli chodzi o dźwięk to telewizory Samsung wykorzystują technologie Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) Pro, dzięki której pomieszczenie wypełnia dynamiczny dźwięk „śledzący” ruch obiektów na ekranie, czy SpaceFit Sound. Zadaniem tej ostatniej jest generowanie wciągającego dźwięku dostosowanego do pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor.

Samsung Smart TV

Telewizor Samsung Neo-QLED 1 / fot. Samsung

 

Tegoroczne telewizory Samsung Neo QLED 8K i 4K oferują inteligentne funkcje, które rozszerzają rolę telewizora i ułatwiają zaspokajanie nowych potrzeb użytkowników w dziedzinach, takich jak fitness, rozrywka czy praca w domu. Poniżej najważniejsze z nich:

 • Samsung Health pozwala przekształcić dom w siłownię. Nowością jest funkcja Smart Trainer, czyli naszego, osobistego trenera, który analizuje nasze wyniki w czasie rzeczywistym.
 • Super Ultrawide GameView pozwala grać nie tylko na ekranie o proporcjach 21:9, ale też na takim, gdzie proporcje wynoszą 32:9. Szersze pole widzenia zdecydowanie przyda się podczas grania w gry na ekranie telewizora.
 • Game Bar (pasek gier) dostosowuje krytyczne aspekty gry, a funkcja FreeSync Premium Pro ogranicza klatkowanie obrazu, a my zyskujemy płynną akcję.
 • Google Duo umożliwia nawiązanie wysokiej jakości wideorozmowy na ekranie telewizora, do której mogą dołączyć nawet 32 osoby. Do tv możemy podłączyć (przez USB) inteligentną kamerę mogącą śledzić ruchy użytkownika. 
 • PC on TV umożliwia podłączenie komputera do telewizora. Dzięki temu na dużym ekranie można pracować (bezpośredni dostęp do MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora), uczyć się czy przeglądać internet

Telewizor Samsung MICRO LED

Telewizor Samsung MICRO-LED / fot. Samsung

Zobacz także:

TOP10 | najlepsze filmy Netflix (styczeń 2021)

Nowa linia telewizorów Samsung na 2021 rok to przede wszystkim modele Micro LED. To nowa technologia skierowana do użytkowników domowych. Chodzi o to, by jeszcze bardziej doświadczać doskonałych wrażeń wizualnych na dużym ekranie telewizora.

Telewizory Samsung Micro LED oferują przekątne o wielkości 99 albo 110 cali. Mniejsze ekrany mają być dostępne w końcówce 2021 roku. Modele wykorzystują diody, których rozmiar opisywany jest w mikrometrach. Ich zadanie polega na eliminacji modułu podświetlenia i filtrów kolorów używanych w urządzeniach konwencjonalnych.

Telewizory Samsung 2021
Samsung MicroLED / fot. Samsung

Samsung Micro LED – co jeszcze?

Niezwykle realistyczne barwy i wysoka jasność to zasługa 24 milionów samoemisyjnych indywidualnie sterowanych diod LED. A konstrukcja Monolith Design, dzięki której ekran zajmuje ponad 99% powierzchni frontu urządzenia, sprawia, że nic nie odwraca uwagi widza od zapierającej dech jakości obrazu.

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung


 

Telewizory Samsung Micro LED także są Smart TV. Teraz możemy skorzystać z opcji 4Vue (Quad View), która pozwala na jednym ekranie wygodne oglądać treści pochodzące nawet z czterech różnych źródeł. O doskonały dźwięk zadba wbudowany system Majestic Sound oferujący oszałamiający, 5.1-kanałowy dźwięk nie wymagający zewnętrznego głośnika.

Telewizory Samsung Lifestyle TV

Telewizory Samsung 2021
Telewizor Samsung The Frame (1) / fot. Samsung

Gama telewizorów Lifestyle TV (The Frame) odznacza się nowym wzornictwem tak, by znowu móc zaproponować zamianę czarnego ekranu na ulubione dzieło sztuki. Telewizory 2021 są smuklejsze i oferują więcej możliwości konfiguracji. Do telewizora możemy dokupić wymienne ramki w pięciu kolorach i dwóch możliwych do spersonalizowania stylach — Modern i Beveled.

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung QLED


 

Subskrypcja całkowicie odświeżonej usługi Art Store daje posiadaczom The Frame możliwość obcowania z ponad 1400 starannie wyselekcjonowanymi dziełami sztuki. Nowa, oparta na AI technologia autoselekcji sprawniej analizuje indywidualne preferencje użytkowników, aby trafniej dobierać rekomendowane dzieła do wyświetlenia.

Telewizory Samsung 2021
Telewizor Samsung The Frame (2) / fot. Samsung

W tym roku w skład gamy telewizorów Lifestyle TV wchodzą:

 •  The Frame,
 • The Serif,
 • The Sero,
 • The Terrace,
 • The Premiere.

Zobacz także:

TOP10 | najlepsze filmy Netflix (styczeń 2021)

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: