Telewizory LG 2021: znamy nazewnictwo

Telewizory LG 2021 trafiają właśnie do sprzedaży. Niestety nie zaprezentowano jeszcze cen nowych telewizorów z oferty 2021. Sprawdźcie co wiemy o nowych modelach OLED, QNED Mini LED oraz NanoCell  i kiedy szukać ich w sklepach.

Co wiemy o telewizorach LG z oferty na 2021 rok? Przede wszystkim do wyboru będziemy mieli telewizory OLED (flagowe modele), nowe telewizory QNED Mini LED oraz telewizory NanoCell. Koncern poszerzył w tym roku wachlarz przekątnych ekranu.

Najmniejszy model ma mieć 43 cale, a największy 88 cali (telewizor OLED). Warto dodać, że jakiś czas temu LG chwalił się pierwszym na świecie 83-calowym telewizorem OLED – jego też nie powinno zabraknąć w ofercie na ten rok.

Telewizory LG OLED 2021

Telewizory LG OLED 2021 / fot. LG

Najbardziej interesująca wydaje się oferta telewizorów OLED. W tym roku na rynek trafią modele z serii A1, B1, C1, G1 oraz Z1. Wszystkie ekrany z samoświecącymi diodami zapewniają ostry i ultrarealistyczny obraz z płynnym, naturalnym odwzorowaniem ruchu. Oczywiście w tym roku koncern będzie promował jeden z flagowych modeli z serii G1. Matryca w tym telewizorze OLED została wykonana w nowej technologii evo, dzięki czemu zyskujesz większą luminację, jaśniejszy i żywy obraz.

 

W tym roku najpopularniejszą serią telewizorów OLED może okazać się seria C1 (następca serii CX3), która oferuje aż kilka wariantów wielkości przekątnej (48, 55, 65, 77 i 83 cali).

Telewizor LG OLED C1 / fot. LG

Na pewno tańszą alternatywą będą telewizory OLED z podstawowej serii (A1 oraz B1). Jednak na dokładną specyfikację tych modeli jeszcze poczekamy.

Telewizory LG OLED z oferty 2021 to serie:

 • OLED A1 (TV 4K)
 • OLED B1 (TV 4K)
 • OLED C1 (TV 4K)
 • OLED G1 (TV 4K)
 • OLED Z1 (TV 8K)

Telewizory LG QNED Mini LED

Telewizory LG 2021
Telewizory LG QNED 2021 / fot. LG
Telewizory LG QNED Mini LED to nowość w tym roku. W skrócie można powiedzieć, że to seria znajdująca się pomiędzy najlepszymi telewizorami (OLED), a telewizorami NanoCell – czyli innymi słowy takie ulepszone telewizory NanoCell. W 2021 roku nowością jest przede wszystkim rodzaj podświetlenia – Mini LED. Pozwala on uzyskać głębszą czerń, żywsze i lepiej odwzorowane barwy oraz wyższy kontrast w porównaniu do konwencjonalnych telewizorów LCD.
W skład telewizorów QNED Mini LED wchodzą modele 4K (QNED90, QNED85) oraz 8K (QNED99, QNED95). Wszystkie modele mają wyznaczyć nowy standard w kategorii telewizorów LCD.

 

Telewizory QNED Mini LED z oferty 2021 to serie:

 • LG QNED90 (TV 4K)
 • LG QNED85 (TV 4K)
 • LG QNED99 (TV 8K)
 • LG QNED95 (TV 8K)

Telewizory LG NanoCell 2021

Telewizory LG 2021
Telewizor LG NanoCell NANO95 / fot. LG

Podobnie jak rok temu, najwięcej modeli znajdziemy w linii Nanocell (pozostałe telewizory LG to OLED i QNED Mini LED). Tutaj podobnie, jak w przypadku najlepszych telewizorów QNED mamy podział na modele 4K (NANO90, NANO85, NANO80, NANO77, NANO75) oraz 8K (NANO99, NANO95).

W tym roku wszystkie telewizory NanoCell mają zaoferować zgodność z Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10 Pro czy Filmmaker Mode. Dzięki temu po raz kolejny możesz liczyć na najlepszą jakość obrazu oraz dźwięku. W 2020 roku modele konkurencyjne rzadko kiedy wykorzystywały Dolby Vision i Dolby Atmos jednocześnie. No chyba, że chodzi o flagowe telewizory 2020 roku. Niestety te wciąż (nawet w 2021 roku) kosztują sporo.

Telewizory LG NanoCell z oferty 2021 to serie:

 • LG NANO90 (TV 4K)
 • LG NANO85 (TV 4K)
 • LG NANO80 (TV 4K)
 • LG NANO77 (TV 4K)
 • LG NANO75 (TV 4K)
 • LG NANO99 (TV 8K)
 • LG NANO95 (TV 8K)

Co jeszcze?

Modele LG wykorzystują wiele zaawansowanych i przydatnych opcji dodatkowych. Bez względu na to czy wybierzesz telewizor NanoCell, QLED Mini LED czy telewizor OLED, do dyspozycji dostajesz nową funkcję Game Optimizer, która automatycznie dobiera ustawienia obrazu, najlepsze dla danego gatunku gry: FPS, fabularnej lub strategicznej gry czasu rzeczywistego. Kibice sportowi mogą skorzystać z funkcji Sports Alert (w 2020 roku również była dostępna), a miłośnicy dobrego brzmienia za pomocą technologii Bluetooth mogą podłączyć do telewizora wiele głośników bezprzewodowo.
Telewizory LG oferujące HDMI 2.1. obsługują zwrotny kanał audio eARC, ułatwiający podłączanie telewizora do systemu audio oraz uzyskanie optymalnej jakości dźwięku. Funkcja LG AI Picture Pro wykrywa w obrazie poszczególne obiekty i niezależnie je przetwarza, zwiększając wrażenie przestrzeni oraz głębi każdej sceny, a AI Sound Pro miksuje dwukanałowy dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2
Wszystkie LG Smart TV pracują w 2021 roku na najnowszym systemie operacyjnym webOS 6.0. Dzięki ostatniej aktualizacji, system jest bardziej przyjazny dla osób niekorzystających nigdy z inteligentnego telewizora. Chodzi też o poprawienie szybkości docierania do szukanych aplikacji czy informacji w sieci na ekranie dużego telewizora.

Kiedy w sklepach?

Kiedy możemy spodziewać się nowych telewizorów LG na sklepowych półkach? Koncern ujawnił, że wybrane serie oraz modele telewizorów mają pojawić się w sklepach od końca kwartału 2021 roku. Szczegółowe informacje o datach rozpoczęcia sprzedaży oraz dostępnych liniach produktowych będą ogłaszane lokalnie.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *