Tizen w Samsung Smart TV: czym jest?

Tizen w Samsung Smart TV to system operacyjny, na którym działają telewizory Samsung już od kilku lat. Ten co roku jest aktualizowany do najnowszej wersji. Dzisiaj koncern dzieli się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.

Tizen w Samsung Smart TV działa tak samo jak laptop na Windowsie. Dzięki tej platformie zyskujesz co roku nowe możliwości w zakresie połączenia największego domowego ekranu ze smartfonami czy sprzętem AGD, różnorodność i bogactwo najlepszych aplikacji. Warto dodać, że pierwszy system Tizen powstał w 2015 roku. Co oferuje w 2021 roku jego najnowsza wersja?

 

Tizen w Samsung Smart TV w skrócie

Tizen w Samsung Smart TV
Tizen w Samsung Smart TV / fot. Samsung
  • Samsung TIZEN to system operacyjny typu „open source”, który wszyscy programiści i użytkownicy na świecie mogą modyfikować i personalizować według potrzeb.
Tizen / fot. Samsung

Od 2015 TIZEN jest dostępny w Samsung Smart TV. Jego wprowadzenie znacząco przyczyniło się do rozwoju całego ekosystemu, a także miało duży wpływ na budowanie pozytywnych doświadczeń widzów. Ciągły rozwój funkcjonalności, udostępnianie nowych aplikacji czy wreszcie przyjazny i przystępny interfejs to bez wątpienia duże atuty systemu.

Tizen to bez wątpienia przyjazny użytkownikowi interfejs, który ułatwia dotarcie do pożądanych treści. Widzowie znajdą tu najpopularniejsze aplikacje VOD, które będą uporządkowane w sposób, jaki najbardziej im odpowiada. I dobrze, bo nawigacja powinna być prosta i intuicyjna.

W latach 2015-2020 globalna sprzedaż produktów z systemem operacyjnym TIZEN według danych firmy Samsung przekroczyła 300 mln egzemplarzy.

Nasz komentarz

Obecnie Tizen ma dwóch konkurentów, których nie będzie łatwo pokonać. Pierwszy to Android, który od lat jest stosowany w ponad 90% najlepszych smartfonów na świecie. Do tego w tym roku telewizory Panasonic oferują go jako podstawowe wyposażenie.

Drugim rywalem jest wciąż rozbudowywany i przyjazny w obsłudze system webOS, stworzony przez firmę LG. Warto dodać, że ten ostatni wkrótce będzie dostępny także u innych producentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz, m.in. usługę Amazon Alexa na wszystkich telewizorach z webOS (nie tylko od LG).

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *