Sony HT-A7000: flagowy soundbar 2021

Sony HT-A7000 to najlepszy soundbar z oferty tego producenta na 2021 rok? Wiele na to wskazuje, a sprzęt pojawi się już za kilka tygodni w sprzedaży. Czym się odznacza? Ile kosztuje i czy warto go kupić? Sprawdziliśmy!

Sony HT-A7000 w końcu firma wprowadza na europejski rynek flagowy soundbar z najwyższej serii. Dodatkowo za sprawą pojawienia się nowych telewizorów Sony w sklepach, zainteresowanie soundbarami zwiększyło się. Zwłaszcza, że nowa listwa głośnikowa oferuje aż 7.1.2.-kanałowy dźwięk przestrzenny.

Sony HT-A7000: kiedy w sklepach?

Sony HT-A7000
Sony HT-A7000: flagowy soundbar 2021 / fot. Sony

Flagowy soundbar Sony HT-A7000 odtwarza 7.1.2 kanałów dźwięku i wykorzystuje dwa głośniki skierowane w górę, pozwalające usłyszeć dźwięk znad głowy, a także dwa liniowe głośniki wysokotonowe, pięć przednich głośników rozszerzających efekt przestrzenny oraz zintegrowany podwójny subwoofer wytwarzający głęboki bas.

Z najważniejszych wykorzystywanych technologii warto wspomnieć o Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround. To one dbają o wytwarzanie wirtualnego dobiegającego z każdej strony trójwymiarowego dźwięku przestrzennego. Soundbar poradzi sobie ze ścieżkami dźwiękowymi w formatach Dolby Atmos i DTS:X. A na tym nie koniec, bo sprzęt od Sony oferuje znacznie więcej.

Soundbar Sony HT-A7000: najważniejsze cechy

Sony HT-A7000: flagowy soundbar 2021 / fot. Sony

 

  • Wirtualny, dobiegający zewsząd dźwięk przestrzenny dzięki technologiom Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround
  • Możliwość uzyskania jeszcze lepszego dźwięku poprzez dodanie subwooferów i głośników tylnych
  • Funkcja Sound Field Optimization do kalibracji dźwięku i dostosowania go do właściwości pomieszczenia
  • Intensywne wrażenia audiowizualne po podłączeniu do telewizora BRAVIA z funkcją Acoustic Center Sync

Soundbar Sony pozwala poczuć się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym, dzięki technologii 360 Reality Audio. Te najlepiej odsłuchiwać w wersji 360 Reality Audio. Takie nagrania znajdziesz bez problemu w serwisach Amazon Music HD, Deezer, nugs.net i TIDAL.

Funkcja DSEE Extreme to działający w czasie rzeczywistym system, który rekonstruuje skompresowane pliki muzyczne. Dzięki technologii Edge-AI przywraca on dźwięki o wysokiej częstotliwości, które zanikają w czasie kompresji, zapewniając słuchaczowi pełniejsze wrażenia.

Soundbar HT-A7000 dodatkowo obsługuje najnowsze formaty, w tym 8K HDR, 4K 120 i Dolby Vision, przez co gry i filmy stają się jeszcze bardziej emocjonujące.

Jak rozbudować soundbar Sony?

Sony HT-A7000: flagowy soundbar 2021 / fot. Sony

Spotęgowany dźwięk przestrzenny może być jeszcze lepszy, kiedy dokupisz dodatkowe urządzenia do nowej listwy Sony. Te również mają pojawić się w sklepach już pod koniec września 2021 roku.

Oferowany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy pozwala uzyskać jeszcze głębszy bas. W takim przypadku subwoofer soundbara HT-A7000 odtwarza tony niskie i wokale, a za reprodukcję najniższych częstotliwości odpowiada zewnętrzny subwoofer. Do wyboru są dwa modele.

SA-SW5 ma moc 300 W, a jego 180-milimetrowa jednostka głośnikowa z membraną bierną wytwarza głęboki, bogaty bas.

SA-SW3 to 200-watowy, kompaktowy subwoofer bass reflex z jednostką głośnikową 160 mm. Aby zwiększyć intensywność filmowych przeżyć i słyszeć dźwięki z tyłu, można dodać oferowane oddzielnie bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS3S. Mają one łącznie 100 W mocy i są przystosowane do montażu na ścianie.

Soundbary, subwoofery, głośniki: ceny

Sony HT-A9
Sony HT-A9: nowy zestaw kina domowego / fot. Sony

Tak wyglądają sugerowane ceny urządzeń, które wejdą na rynek już wkrótce.

  • Sony HT-A7000 – 1300 euro
  • Sony SA-SW3 – 500 euro
  • Sony SA-SW5 – 800 euro
  • Sony SA RS3S – 500 euro

Przypominamy także, że w tym samym czasie w sklepach pojawi się nowy zestaw kina domowego Sony HT-A9 (cena 1800 euro).

Jeśli nie chcesz czekać na soundbary i nowe kina domowe, możesz już teraz dowiedzieć się więcej, o sprzęcie, który kupisz od ręki w wielu sklepach. Mowa oczywiście o najnowszym zestawie kina domowego – Sony HT-S40R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *