Samsung The Wall: największy telewizor na świecie

Samsung The Wall to największy telewizor na świecie. Koncern wprowadza właśnie swój gigantyczny ekran o przekątnej wynoszącej 1000 cali do sprzedaży. Oczywiście to telewizor modułowy, składający się z mniejszych ekranów. Co warto o nim wiedzieć?

Samsung The Wall nazywany jest też po prostu IWA. Model o przekątnej 1000 cali oferuje nową technologię przetwarzania sztucznej inteligencji oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz (120 Hz).
 
Samsung The Wall
Samsung The Wall / fot. Samsung

Jak działa Samsung The Wall 1000″?

Samsung The Wall
Samsung / fot. Samsung

Jego działanie oparte jest o procesor Micro AI, który rozpoznaje i analizuje każdą klatkę materiału wideo, by zapewnić najwyższą możliwą jakość obrazu. Tak, żebyśmy mieli obraz najbardziej zbliżony do rozdzielczości 8K. Do tego dochodzi niezrównana głębia, wysoki kontrast oraz szczytowa jasność na poziomie 1600 nitów.

The Wall można też skonfigurować poziomo, by uzyskać rozdzielczość do 16K i układ pikseli 15 360 x 2160. Ogromny ekran o przekątnej ponad 1000” pozwala na rozległą przestrzeń prezentacji treści.

Telewizor Samsung posiada przyznany przez TÜV Rheinland certyfikat „Eye Comfort” poświadczający maksymalnie ograniczoną emisję niebieskiego światła. Tegoroczny model The Wall firmy Samsung jest już dostępny na wybranych rynkach. U nas nie jest jeszcze dostępny. Z pewnością poinformujemy Was o jego cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *