Samsung ma ogromny ekran na Times Square

Producenci telewizorów robią różne rzeczy, żeby promować swoje produkty oraz technologie. Jakiś czas temu Samsung postawił na Times Square gigantyczny ekran.

Składały się na niego mniejsze wyświetlacze, które łącznie zajęły 1081 metrów kwadratowych, tworząc jedną z najdroższych instalacji na świecie.

Samsung chwali się ogromnym ekranem na Times Square / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Times Square został wybrany przez Samsunga nie bez powodu. To jedyne takie miejsce:

Nowojorski Times Square to nie tylko miejsce o dużym natężeniu ruchu, ale także symboliczne centrum amerykańskiej kultury i handlu,. Budynek One Times Square, zarządzany przez działającą na rynku nieruchomości firmę Jamestown, to najbardziej rozpoznawalny obiekt na Times Square. Na szczycie 25-piętrowej budowli umieszczona jest słynna, opadająca w ostatni wieczór roku kula, która stanowi centralny punkt nowojorskich tradycji sylwestrowych.
– Źródło: Samsung

Samsung chwali się ogromnym ekranem na Times Square / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Nie każdy wie, że budowa tak zaawansowanej konstrukcji wymagała czasu i przygotowań. Jednak całość daje nieziemski efekt.

Za zaprojektowanie, dostawę, produkcję i instalację wyświetlaczy odpowiedzialna była firma PRISMVIEW, spółka zależna Samsung Electronics America. Do budowy ścian LED wykorzystane zostały ekrany Samsung LED serii XPS o wzmocnionej konstrukcji gwarantującej nieprzerwane wyświetlanie spójnych kolorystycznie treści w każdych warunkach.

Modele XPS 160 i XPS 080 zamontowane na One Times Square charakteryzują się także zaawansowaną kalibracją kolorów, energooszczędną konstrukcją i najwyższej jakości diodami LED.
Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Producenci telewizorów nie tylko konkurują ze sobą w sklepach. Jak widać miejscem działań marketingowych są największe miasta. Odwieczny rywal LG także słynie z podobnych instalacji na całym świecie.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Jedno jest pewne – takie akcje promocyjne z pewnością przyciągają uwagę. Tak samo jak pokazywanie prototypowych telewizorów i innych przełomowych gadżetów związanych z TV. A czy inni producenci jak Sony, Panasonic czy Philips przyłączą się do „walki o klienta” za pomocą równie imponujących zewnętrznych instalacji?

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

RTV - porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: