Panasonic LZ2000: flagowy telewizor OLED 2022

Panasonic LZ2000 to najnowsza seria telewizorów OLED 4K z oferty na 2022 rok. Producent pokazał premierową serię na targach CES 2022. W jej skład wchodzą trzy modele, a nie dwa, jak w przypadku flagowej serii 2021. Nowością jest przekątna 77 cali.

Panasonic LZ2000 to seria telewizorów OLED łącząca zaawansowane technologie. Modele oferują m.in.:

  • panel „Master OLED Pro”- więcej jasności na średnim poziomie
  • Nowe funkcje gamingowe obejmują Game Control Board, automatyczne wykrywanie GPU NVIDIA, ulepszenia opóźnień w grach 60 Hz oraz kompatybilność z HDMI2.1 po wyjęciu z pudełka
  • Optymalizacja obrazu w temperaturze otoczenia i płynniejszy tryb Auto AI
  • Głośniki Array z kierunkowym dźwiękiem i wbudowanymi, wielostronnymi głośnikami
  • System dźwiękowy „Tuned by Technics” opracowany przez inżynierów z marki audio Panasonic, Technics

Panasonic LZ2000: flagowy telewizor OLED 2022

Panasonic LZ2000
Panasonic LZ2000 / fot. Panasonic

W 2022 roku to modele z serii LZ2000 są najwyżej w ofercie telewizorów Panasonic. Według koncernu, są one najlepszym wyborem do oglądania filmów i wysokiej jakości seriali telewizyjnych. Dzięki nowym ustawieniom Game Control Board, automatycznemu wykrywaniu GPU NVIDIA, ulepszonej latencji 60 Hz i obsłudze HDMI2.1, LZ2000 jest potężnym telewizorem do gier.

Telewizor OLED LZ2000 jest wyposażony w zaawansowane czujniki, które wykrywają temperaturę barwową światła w pomieszczeniu i dostosowują obraz, aby zapewnić naturalne wrażenia podczas oglądania przez cały dzień.

Wszystkie trzy telewizory wykorzystują najnowszą generację konfiguracji „Master OLED Pro”, aby zapewnić jeszcze większą jasność w celu poprawy przetwarzania jakości obrazu. W rezultacie zwiększa się jasność na średnim poziomie, zapewniając więcej popu z HDR i lepszą dokładność odtwarzania szczegółów.

Panasonic LZ2000 / fot. Panasonic

Telewizor LZ2000 OLED obsługuje szeroką gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, HDR10+ Adaptive i HLG Photo, format zdjęć, który przenosi fotografię do świata HDR.

Nowy 77-calowy telewizor LZ2000 OLED nosi nazwę „Master OLED Pro — Cinema Size”. Wcześniej producent nie miał w swojej ofercie takiej przekątnej.

Dźwięk kierunkowy: nowość w telewizorach OLED

Panasonic LZ2000
Panasonic LZ2000 / fot. Panasonic

Telewizor OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu dźwiękowego Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos.

Panasonic wprowadził wbudowane głośniki skierowane do góry i na boki jako pierwszy producent, dzięki czemu poprawiła jakość dźwięku dzięki nowym głośnikom macierzowym, które biegną przez całą długość telewizora.

Panasonic LZ2000
Panasonic LZ2000 / fot. Panasonic

Te głośniki szeregowe oferują szereg korzyści, w tym szerszą scenę dźwiękową z bardziej precyzyjnym, czystym dźwiękiem i dźwiękiem kierunkowym. Dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi graficznemu telewizor LZ2000 OLED sprawia, że możliwość regulacji względnej głośności dźwięku w różnych częściach pomieszczenia. Ma trzy tryby:

Tryb Pinpoint – skierowanie dźwięku do jednego określonego punktu
Tryb obszaru – przeniesienie dźwięku do grupy osób w określonym obszarze pokoju
Tryb punktowy – zwiększa głośność w jednym konkretnym miejscu

Panasonic LZ2000: Gamingowe OLEDY

Panasonic LZ2000 / fot. Panasonic

Jak przystało na flagową serię telewizorów OLED, LZ2000E oferuje sporo technologii dla graczy. W końcu zazwyczaj w ofercie telewizorów Panasonic, flagowe OLEDY były doskonale przystosowane do grania.

Nowa funkcja, Game Control Board, gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i prezentuje je jako nakładkę na grę. Można go zaprogramować tak, aby był dostępny za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując go do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

Informacje: Ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane podpróbkowania chrominancji.
Dark Visibility Enhancer: Pozwala graczowi na drobiazgową regulację bliskiej czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
Mapa tonów HDR: Pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
Opóźnienie wejścia i VRR: Wyświetl i dostosuj ustawienia opóźnienia wejścia i VRR.
Tryb oglądania: Pozwala graczowi w czasie rzeczywistym zmieniać tryb oglądania i oglądać efekt na żywo, aby wybrać preferowany przez siebie wygląd.

Do tego warto dodać funkcje HDMI2.1, wysoka szybkość klatek (HFR) i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. To sprawia, że ​​telewizor LZ2000 OLED idealnie pasuje do najnowszych konsol do gier. Dzięki obsłudze VRR telewizor LZ2000 OLED może rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drżenie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów jednocześnie czas.

Telewizory Smart TV pracują na systemie operacyjnym My Home Screen 7.0. Ten obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo i zawiera ulepszenia ułatwień dostępu. Do tego dochodzi myScenery, która obejmuje wybór uspokajających obrazów i filmów.

Seria LZ2000E zastępuje serię JZ2000E.

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *