Najlepsze soundbary 2019-2020 (EISA). Stowarzyszenie EISA nagrodziło najlepsze urządzenia wśród soundbarów. W tym roku wyróżnione zostały trzy listwy głośnikowe. Zobaczcie jakie są najlepsze soundbary 2019-2020.
Najlepsze soundbary to przede wszystkim urządzenia oferujące niezrównane wrażenia audio, po podłączeniu ich do telewizora. Poznaj tegorocznych faworytów wg EISA.
Najlepsze soundbary: który wybrać?
Najlepszy soundbar klasy premium: Sennheiser Ambeo Soundbar
Sennheiser Ambeo Soundbar to w skrócie sprzęt z 13 głośnikami i dźwiękiem 5.1.4. W zestawie wraz z nim otrzymamy, m.in. mikrofon służący do kalibracji. Dzięki temu procesowi dźwięk będzie rozchodził się w odpowiednim kierunku, przy uwzględnieniu wymiarów pomieszczenia. Model oferuje Dolby Atmos, DTS:X czy technologię Ambeo 3D odpowiadającą za kinowe wrażenia.
Najlepszy soundbar: LG SL8
LG SL8 to zwycięzca w kategorii Najlepszy soundbar. Ten oferuje system dźwięku przestrzennego 3.1.2, obsługę Dolby Atmos i DTS:X oraz kompatybilność z Asystentem Google.
Więcej możecie o nim przeczytać w naszym tekście o soundbarach LG.
Najlepszy system audio TV: Dali Katch One
- Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny
Dali Katch One to zdaniem EISA najlepszy system audio TV. Poniżej najważniejsze dane techniczne:
– Pasmo przenoszenia (+/-3 dB): 46 -25 000 Hz
– Maksymalny SPL: 101 dB
– Częstotliwość zwrotnicy: 250 / 2500 Hz
– Typ zwrotnicy: 2½-drożny – Maksymalna moc wyjściowa wzmacniacza (RMS wat): 4×50
– Typ wzmacniaczy: cyfrowe klasy D
– Przyłącza wejściowe: HDMI ARC, 2 x optyczne (TosLink), gniazdo mini jack 3,5 mm
– Przyłącza wejściowe: wyjście subwoofera, wyjście ładowania USB (5V / 1A)
– Wejścia bezprzewodowe: Bluetooth™ 4.0 AAC i Apt-X
– Pobór mocy w trybie gotowości [W]: ]<0,5 (zasilacz sieciowy
– Wymiary (wys. X szer. X gł.): 164 x 860 x 69 mm
– Waga: 3,7 kg
Źródło: EISA
Nasz komentarz
Tak, to prawda, są soundbary które kosztują co najmniej kilka tysięcy złotych. Osoby zastanawiające się jaki telewizor kupić do 2000 złotych raczej nie biorą pod uwagę zakupu dodatkowego urządzenia, jakim jest listwa głośnikowa. Jej koszt często w takim przypadku jest zbliżony do połowy wartości nowego telewizora. Więc po co producenci tworzą listwy o wiele droższe, skoro w ich cenie można byłoby nabyć zestaw kina domowego albo nowy telewizor?
Wyobraźcie sobie wydać 10000 złotych na soundbar… Przecież zestaw kina domowego nawet za połowę tej kwoty jest w stanie zagwarantować nam znakomite wrażenia audio, podczas codziennego korzystania z naszego nowego telewizora.
W tej chwili przychodzi tylko jedno uzasadnienie dla kupna soundbaru za taką kwotę – oszczędność miejsca (i mniej okablowania) w salonie w pobliżu telewizora. A Wy co myślicie? Kupilibyście soundbar za kilka tysięcy złotych?