Samsung QLED 8K: 33 mln pikseli. Co jeszcze?

Samsung QLED 8K jeszcze długo pozostanie w centrum zainteresowania. Postanowiliśmy przybliżyć kilka informacji na temat tego QLEDa.

Zobacz, co poza najwyższą dotychczas dostępną rozdzielczością w telewizorach oraz wiernym odwzorowaniem detali i kolorów oferują telewizory Samsung z serii Q950RBT.

Samsung QLED 8K: co warto wiedzieć?

Samsung QLED 8K
Telewizor Samsung QLED 8K (3)

Przypomnijmy, że w Polsce mamy obecnie do wyboru dwa z czterech modeli od Samsunga z najwyższej, tegorocznej serii telewizorów QLED o wielkości 65, 75 cali. Pozostałe o wielkości 82 (Samsung QLED QE82Q950RBT) i 98 (Samsung QLED QE98Q950RBT) cali dostępne są na zamówienie.

  • Samsung QLED QE65Q950RBT – cena 19999 złotych
  • Samsung QLED QE75Q950RBT – cena 29999 złotych

Poniżej najważniejsze parametry reprezentantów serii Q950.

  • Rozdzielczość 8K (7680 x 4320) to więcej szczegółów i bardziej rzeczywiste wrażenia z oglądania
  • Filmy doprowadzone do perfekcji za pośrednictwem Inteligentnego Skalowania 8K
  • Unikatowy Procesor Quantum 8K to wyższa rozdzielczość oraz lepsza jakość obrazu i dźwięku. Wszystko to wspierane
  • Sztuczną Inteligencją i uczeniem maszynowym
  • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie to nowym poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast
  • Quantum HDR od 3000 do 5000, czyli dynamiczny HDR, który dostosowuje się do każdej sceny. Zgodny ze standardem
  • Tryb Ambient w nowej odsłonie: więcej funkcji i motywów

*W modelu o przekątnej 98 cali- Quantum HDR 5000, 82 cale – Quantum HDR 4000, 75 cali – Quantum HDR 4000 i 65 cali -Quantum HDR 3000.

W przypadku najlepszych telewizorów najważniejszym kryterium jest oczywiście jakość obrazu.

Samsung QLED 8K: co jeszcze?

Samsung QLED 8K
Telewizor Samsung QLED 8K (3)

 

W przypadku QLED 8K 33 miliony pikseli składają się na niesamowite wrażenia z oglądania. Piksele są tak małe, że na ekranie nie zobaczmy pojedynczych punktów. W przypadku dużych ekranów nie może być mowy o kompromisach. Wraz z telewizorem QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Okazało się nim zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K, która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K.

– Źródło: Samsung

Na tym nie koniec, bowiem telewizor ma prezentować się idealnie także wtedy, kiedy będzie wyłączony. Zadba o to tryb Ambient. Na czym on polega?

QLED Q950, jako przedstawiciel telewizorów wielkoekranowych, po prostu musiał otrzymać Tryb Ambient. Ta unikatowa funkcja sprawi, że ekran wtopi się w domową przestrzeń. Zasada jest prosta: im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Do wyboru jest kilka opcji. Jeśli akurat nic nie oglądamy, na ekranie możemy wyświetlić np. wzór tapety, znajdującej się na ścianie, na której wyeksponowany jest telewizor, czy też jej kolor.

– Źródło: Samsung

Zobacz także: Telewizor LG OLED55C32LA: cena

Nasz komentarz

Samsung doskonale wie, jak promować swoje telewizory. Często w swoich informacjach prasowych, skupia się na funkcjach, których np. nie posiada konkurencja. Rozdzielczość 8K i tryb Ambient są tymi kluczowymi.

Jednak zastanawiając się jaki telewizor marki premium wybrać, warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy telewizor 8K, skoro operatorzy nadają wciąż w o wiele niższej jakości swoje programy telewizyjne.

Wiadomo, wielu z nas chciałoby mieć telewizor 8K i to najlepiej o wielkości 82 czy 98 cali, tylko pamiętajmy, że na rynku cały czas dobrze sprzedają się modele QLED z 2018 roku o rozdzielczości 4K. Często ich cena zakupu jest bardziej przystępna, niż modeli tegorocznych. Więc może cały czas warto skusić się na TV z zeszłego roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *