Telewizory LG OLED i NanoCell z Apple AirPlay 2 i HomeKit

Telewizory LG OLED i NanoCell 2019 to kolejne modele, które będą kompatybilne z Apple AirPlay 2 oraz platformą HomeKit. Oznacza to możliwość odtwarzania treści bezpośrednio z urządzeń Apple oraz obsługę telewizora i innych sprzętów podłączonych do niego, za pomocą komend głosowych.

Dzięki obsłudze standardu AirPlay 2, tegoroczne telewizory LG OLED, NanoCell i UHD wyposażone w technologię sztucznej inteligencji AI ThinQ umożliwiają bezproblemowe, bezpośrednie strumieniowe odtwarzanie treści.

Telewizory LG OLED i NanoCell: nowe funkcje

Telewizory LG OLED i NanoCell
Telewizory LG z Apple AirPlay 2 i HomeKit / fot. LG

Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy i programy telewizyjne z aplikacji Apple TV i innych aplikacji wideo, a także przeglądać zdjęcia bezpośrednio na telewizorze, ciesząc się wygodą dużego ekranu (w tym komfortowym oglądaniem w większym gronie znajomych), a także najwyższą jakością obrazu.
– Źródło: LG

Przypomnijmy, że LG to kolejny producent, który w tym roku unowocześnia swoje telewizory, by były one kompatybilne ze sprzętem Apple. Ostatnio zrobił to samo Samsung w swoich telewizorach.

Telewizory LG OLED i NanoCell
Telewizory LG z Apple AirPlay 2 i HomeKit / fot. LG

Aktualizacja daje także możliwość odtwarzania na telewizorze oraz głośnikach zgodnych ze standardem AirPlay 2 podcastów z usługi Apple Podcasts, muzyki z serwisu Apple Music, z własnej biblioteki i z innych usług strumieniowych — jednocześnie i w pełni synchronicznie na wszystkich urządzeniach.

– Źródło: LG

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak wygląda korzystanie z platformy HomeKit na telewizorach LG?

Technologia HomeKit pozwala użytkownikom wygodnie sterować ich inteligentnym domem za pomocą aplikacji Dom lub poprzez funkcję Siri na urządzeniach Apple. Korzystanie z telewizora LG przy pomocy Siri jest niezwykle proste i wygodne – wystarczy poprosić o włączenie pożądanego filmu lub piosenki, czy np. wydać komendę włączenia lub wyłączenia telewizora.

Telewizory LG z technologią sztucznej inteligencji można bez trudu dodać do aplikacji Dom i z jej poziomu kontrolować podstawowe funkcje telewizora, takie jak zasilanie, głośność i źródło wyświetlanych treści. Wystarczy włączyć HomeKit na swoim urządzeniu marki Apple i nie martwić się, że nie mamy przy sobie pilota.
Źródło: LG

Nasz komentarz

Aktualizacja technologii Apple AirPlay 2 i HomeKit rozpoczęła się 25 lipca i zdaniem LG, proces może potrwać jeszcze kilka tygodni. W pierwszej kolejności skorzystają z niej użytkownicy modeli LG OLED i NanoCell (od modelu SM85 wzwyż). Od listopada skorzystają z niej użytkownicy modeli NanoCell – poniżej modelu SM85 oraz do telewizorów UHD.

Na razie wiadomo tylko o aktualizacji modeli z 2019 roku. Tylko co mają zrobić osoby, które zakupiły telewizor rok temu i także chciałyby, żeby ich TV był kompatybilny, np. z iPhonem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *