Największy telewizor na świecie ma 2022 cali i kosztuje milion zł

Największy telewizor na świecie został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej w Chinach. Na corocznym konwencie TECHCES 2022 mogliśmy zobaczyć, między innymi największy telewizor na świecie (TVWAG Platine 2022). Model to produkt przełomowy, na 100-lecie firmy TVWAG. Dzięki temu zyskujemy gigantyczną przekątną ekranu o wielkości 2022 cali. Niestety poznaliśmy też jego cenę.

W czasach kiedy telewizory 200 Hz wracają do łask, a producenci chwalą się już telewizorami 5D i telewizorami 16K, jednym z największych objawień 2022 roku, jeśli chodzi o rynek telewizorów, może być zaprezentowanie telewizora o wielkości 2022 cali! TVWAG Platine 2022 (Limited Edition) pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2022 roku, zaraz po pandemii COVID-21.

Największy telewizor na świecie: co wiadomo?

Największy telewizor na świecie
Największy telewizor na świecie / fot. TV WAG

Po zakończeniu trwających targów TECHCES 2022 w Chinach, w końcu producent będzie mógł oficjalnie ujawnić w krajach europejskich (z wyjątkiem Rosji) zdjęcia oraz grafiki nowego telewizora. Obecnie firma zatrudniona do wykonania sesji zdjęciowej gigantycznego telewizora o wielkości 2022 cali (na 100-lecie firmy) ma spory problem… Okazuje się, że nawet w najlepszych aparatach fotograficznych, sprzęt po prostu nie mieści się w obiektywie!

A może to zasłona dymna, bo firma TV WAG nie chce, żeby w przyszłym roku ktoś skopiował design ich innowacyjnego i lifestylowego telewizora, stworzonego na wyjątkową okazję. Chodzi oczywiście o 100-lecie działalności chińskiego giganta, który w 2022 roku wchodzi także na polski rynek. Może dlatego grafiki z TV nie są ujawniane, a my otrzymujemy tylko suchy komunikat prasowy o ograniczeniach udostępniania poprzez Social Media treści strumieniowanych z Chin do innych krajów europejskich.

Na szczęście znamy specyfikację techniczną gigantycznego koncernu telewizora TV WAG Platine 2022.

Największy telewizor na świecie: dane techniczne

Największy telewizor na świecie
Największy telewizor na świecie / fot. TV WAG

Gdyby przyrównać wielkość nowego telewizora firmy TV WAG, wyglądałby on (wielkościowo) tak, jak na zdjęciu z naszej innej publikacji (Dopłaty do telewizorów dla rolników). Poniżej pełne dane ujawnione na TECHCES 2022:

 • Rozmiar ekranu 2022 cali / 2540 cm
 • Rozdzielczość 16K UHD / 16384×9216
 • Częstotliwość odświeżania ekranu 200 Hz
 • Technologia obrazu DELED
 • Technologia i format HDR tak / HDR10, HDR10+, HDR10=, HDR XD,  Dolby Vision, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Podświetlenie matrycy Absolute Infinity MiniQLED
 • Tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-T2 (HEVC), DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy
 • Technologie dla graczy Variable Refresh Rate (VRR)
 • Smart TV nie
 • System i moc głośników system 20.0 / 500 W
 • System dźwięku przestrzennego tak
 • Technologie dźwięku Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Stream from the Space
 • Liczba złączy HDMI 8 (3x HDMI 2.1/5x HDMI 2.2)
 • Liczba złączy USB 8
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 1
 • Wyjście słuchawkowe tak
 • Kolor obudowy platynowy
 • Możliwość montażu na ścianie tak / tylko na ścianie

Telewizor stworzony na rocznicę firmy musiał być wyjątkowy. Żeby upamiętnić stulecie działalności firmy i by telewizor był kojarzony z rokiem, w którym przypadało stulecie, nie mogło być inaczej. Konstruktorzy (przy współpracy z konstruktorami nanorobotów w TV i tych od Formuły 1) zdecydowali się, że nic tak nie odda roku 2022, jak przekątna wynosząca właśnie tyle, co rok, w którym nastąpiło stulecie firmy.

Warto dodać, że nowy model pracuje na 200 Hz matrycy. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule o telewizorach 200 Hz. Jednak na tym nie koniec, bowiem gigantyczny telewizor TV WAG odznacza się przełomową rozdzielczością 16K, która od lat była testowana w Chinach. Do tego dochodzą nowe formaty HDR (m.in. HDR10+ i HDR XD) oraz moc głośników wynosząca 500 W, przy 20.-kanałowym dźwięku. Gracze zyskują też aż 5 złączy HDMI 2.2 (idealne do tv 200 HZ/ 16 K/5D) i standardowo 3 HDMI 2.1. Z gniazd USB, do dyspozycji masz aż również 8 takich wejść.

Warto dodać, że telewizor 200 cali odznacza się podświetleniem DELED, przełomową technologią, o której pisaliśmy rok temu.

Najlepsze telewizory 2022 to TV DELED! Zapomnijcie o OLEDach!

Przy tak olbrzymim ekranie nie mogło być inaczej. Zresztą, jak wspomina prezes firmy pan Miziuraki Oshikawa (pracujący w firmie od samego początku):

Chcieliśmy stworzyć ekhme (kaszel – przyp. red.), telewizor, który zaspokoi potrzeby zwykłego odbiorcy (chodzi o odbiorcę w Chinach, który może sobie pozwolić przy swoich zarobkach na taki model bez problemu – przyp. red.), który szanuję obraz, dźwięk i dobre złącza… ekhme!

Cieszymy się, że w naszym przełomowym telewizorze ehkme, odbiorcy zyskają wszystkie najważniejsze technologie, które do tej pory były niedostępne na rynkach niekomuni… tzn. europejskich.

W ostatnim akapicie Panu Miziuraki miał na myśli przede wszystkim imponującą technologię 5D, rozdzielczość 16K oraz przede wszystkim pełen pakiet opcji związanych z przystosowaniem tego modelu do w pełni funkcjonalnego telewizora 5D.

Cena zakupu

Największy telewizor na świecie / fot. TV WAG

Niestety telewizor TV WAG Platine 2022, będzie dostępny na naszym rynku w gigantycznej cenie. Przeliczając, ile musielibyśmy zaoszczędzić na niezjedzeniu misek z ryżem przez ok. 150 lat, przy dobrym oszczędzaniu na start potrzebujesz równo milion złotych (i trzech dodatkowych żyć). Niestety telewizor został wyceniony tak na podstawie Międzynarodowego Porozumienia między Producentami Telewizorów podpisanego dzisiaj.

Dobrą wiadomością jest to, że w pierwszych sklepach, nowe telewizory TV WAG pojawią się już w drugiej połowie 2022 roku. Dlaczego tak późno, a nie w pierwszej połowie, kiedy najwięksi producenci telewizorów sprzedają już modele 2022?

Wszystkiemu winna przekątna ekranu. Większość sklepów będzie musiała przebudować swoją ekspozycję na działach RTV i Telewizory, by pomieścić tam telewizor o wielkości 2022 cali. Niektóre z sieci rozważają wynajem dodatkowej powierzchni, by pomieścić nowe, gigantyczne telewizory.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych 12 wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *