Najlepsze telewizory 2022 to TV DELED! Zapomnijcie o OLEDach!

Najlepsze telewizory 2022 to nie te z ekranem OLED. Amerykańscy inżynierowie stworzyli pierwsze prototypy ekranów do telewizorów przyszłości. Testy potwierdziły, że nowe ekrany DELED (Digital Edition Light-Emmiting Diode) pojawią się już w 2022 roku we wszystkich telewizorach. Najlepsze telewizory 2022 roku to te z ekranem DELED. Co to oznacza dla konsumentów i producentów telewizorów?

Telewizor LG OLED77A13LA / fot. LG

Mogłoby się wydawać, że w technologii związanej z telewizorami nie wydarzy się nic godnego uwagi przez kolejne kilka lat. Okazało się, że to nieprawda. W Las Vegas w laboratoriach firm zrzeszających producentów telewizorów stworzono kilka rodzajów nowej matrycy. Ekrany nazywane jako DELED mają łączyć wszystkie najlepsze cechy flagowych telewizorów LED oraz telewizorów OLED.

 

Telewizory i smartfony z ekranami DELED

Najlepsze telewizory 2022
Najlepsze telewizory 2022 (TV DELED)

Co najważniejsze, koszty produkcji ekranów DELED są tak niskie, że telewizor o wielkości 55 cali może kosztować zaledwie 2000 złotych. Dodatkowo z materiału, z którego produkowane są matryce (tajemnicą jest to, z czego są montowane ekrany nowej generacji) można do woli wycinać gigantyczne ekrany.

Warto dodać, że ekrany AMOLDELED pojawią się także w najlepszych smartfonach 2022 roku. Szacuje się, że w 2023 roku w sklepach dostępne będą tylko smartfony z ekranami AMOLDELED.

Oznacza to, że w 2022 roku w sprzedaży pojawią się telewizory o przekątnych ekranu rzędu: 78″, 89″, 95″, 99″, 103″, 125″, 145″, a nawet 200 cali. Dodatkowo cena ostatniego telewizora nie będzie przekraczać 10 tysięcy złotych.

Jak to możliwe, że producenci będą mogli korzystać z rozwiązania amerykańskich inżynierów? Stowarzyszenie Spectre For Technology co prawda opatentowało nowe ekrany DELED, ale zaznaczyło, że udostępnia je każdemu producentowi za darmo. Oznacza to, że Samsung, LG czy Sony może za darmo produkować takie ekrany u siebie, tworząc najlepsze telewizory 2022 roku.

Według niepotwierdzonych informacji, ekrany DELED mogą oferować tryb powiększonego trzeciego wymiaru (zdj. powyżej). Oznacza to, że bez specjalnych okularów zobaczymy postacie jakby wychodziły z ekranu naszego telewizora. Czekamy na potwierdzenie tej wiadomości.

Co z innymi telewizorami?

Najlepsze telewizory 2022
LG OLED77Z1 (TV 8K) / fot. LG

W 2022 roku w sklepach będą jeszcze telewizory LED, QLED oraz OLED z oferty na 2021 rok. Kiedy nowe modele od Samsunga czy LG pojawią się w sprzedaży (serie LG DELED NanoCell, Samsung QLED DELED), nikt nie będzie zwracał uwagi na modele LED, QLED i OLED. Oznacza to, że od 2022 roku raczej wszyscy producenci zaczną produkować swoje telewizory, wyposażając je tylko i wyłącznie w ekrany DELED. Inny scenariusz nie ma sensu. Bo po co kupować telewizor OLED (choćby jego cena mocno spadła), skoro możemy mieć najlepszy telewizor 2022 roku, z ekranem DELED.

Telewizory DELED będą oferowały zarówno rozdzielczość 4K, jak i 8K.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych dziesięciu wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.
 

Źródło: wróżka z wesołego miasteczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *