Netflix znika z Polski. Znamy szokującą decyzję giganta

Netflix znika z Polski. Zaskakującą decyzję podjął zarząd Netflixa. Po wakacjach największa platforma na świecie z filmami i serialami na dobre znika z Polski. 1 września 2021 roku dostęp do serwisu zostanie zablokowany na stałe. #Netflix Endgame nadchodzi.

I stało się stało, co miało się stać – jak śpiewał przed laty Kazik na Żywo. Serwis Netflix znika z Polski. Wiemy, dlaczego podjęto taką decyzję. Co mają zrobić osoby, które mają wykupiony dostęp na kilka kolejnych miesięcy? Koniec Netflixa, co dalej?

Netflix znika z Polski 1 września 2021 roku. To jest już pewne i od decyzji największej platformy online z filmami i serialami nie ma odwrotu. Od pewnego czasu Netflix ponosił straty finansowe, zwłaszcza w Europie. Także w naszym kraju modne stało się dzielenie swoim kontem na kilku użytkowników. Niestety Netflix tracił na takim rozwiązaniu miliardy dolarów miesięcznie.

Dodatkowo 4 osoby korzystające z jednego konta płacą za najbogatszy pakiet Netlixa po 13 złotych (najdroższy pakiet kosztuje 52 zł). Łatwo obliczyć, że władze Netflixa tracą na tym (jak najbardziej legalnym) procederze 156 złotych (ok. 40 dolarów):

  • 4 osoby korzystające z tego samego konta, płacą po 13 zł miesięcznie (Netflix zarabia na miesiąc 52 zł – ok. 14 dolarów),
  • 4 osoby korzystające z osobnego konta (ten sam pakiet) płacą 52 zł miesięcznie od osoby (Netflix zarabia 208 zł – 56 dolarów).

Netflix traci tysiące dolarów na sekundę

Netflix znika z Polski
Netflix – TOP10 filmów w Polsce / fot. Pixabay

Od pewnego czasu Netflix nie ukrywał, że traci na procederze współdzielenia konta, które przyczyniło się do klęski finansowej, odnotowywanej na giełdzie każdego dnia. W Stanach Zjednoczonych ruszyły nawet testy, które miały zniechęcić osoby do współdzielenia się kontem Netflix. Niektóre osoby otrzymywały komunikat przy próbie zalogowania się na konto, że nie jest to możliwe, bo osoba nie jest właścicielem konta.

Wtedy na ekranie pojawia się prośba o wpisanie kodu, wysyłanego w tym samym czasie do jedynego właściciela konta. Jeśli to my jesteśmy właścicielem, nie ma problemu. Wpisujemy kod i możemy oglądać dalej. Jednak wystarczyło, że osoba, która nie jest właścicielem konta (a korzysta z konta Netflix znajomych) wyślę prośbę o kod i po problemie.

Czy nikomu nie udało się wpaść na to, że weryfikacja kodem to w zasadzie żadne działanie podjęte, żeby ukrócić proceder współdzielenia konta Netflix? Z pewnością to miało głównie wpływ na to, że od 1 września 2021 roku, serwis Netflix znika z Polski na stałe.

Netflix uspokaja, że osoby, które wykupiły kilkumiesięczny dostęp do platformy otrzymają rekompensatę na brak dostępu do konta od początku września. Sprawdzaliśmy, okazuje się, że od tego poniedziałku, nie przedłużymy konta Netflix dłużej niż do 31 sierpnia 2021 roku.

Gdzie oglądać Netflixa od września 2021 roku?

Netflix znika z Polski
Najlepsze filmy – Netflix / fot. Pixabay

Na ratunek polskim posiadaczom Netflixa ma przyjść aplikacja NetforhelpFlix, dzięki której możliwy będzie dostęp do treści platformy Netflix (ta działać będzie w innych krajach bez problemu) poprzez smartfona. Więcej o niej dowiecie się tutaj.

Netflixie, dziękujemy serdecznie!

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych dziesięciu wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *