Telewizory ze sztuczną inteligencją od Samsunga

Telewizory ze sztuczną inteligencją od Samsunga. Zainteresowanie telewizorami Smart TV cały czas rośnie. Koncern opublikował badania przeprowadzone przez IHS Markit. Okazuje się, że w 2017 roku 7 na 10 kupionych TV stanowiły modele Smart TV.  To właśnie dlatego producent promuje telewizory ze sztuczną inteligencją.

To dzięki takiemu zainteresowaniu Samsung postawił w tym roku na telewizory QLED z dodaną m.in. sztuczną inteligencją (AI) oraz Internetem Rzeczy (IoT). Chodzi o to, by telewizory stały się centrum domowego dowodzenia (zarządzania) innymi urządzeniami. Te mają służyć w przyszłości nie tylko do oglądania filmów, ale też do przesyłania treści.

Telewizory ze sztuczną inteligencją

Telewizory ze sztuczną inteligencją
Samsung IoT / fot. Samsung

(…) Według badań rynkowych IHS Markit sprzedaż takich urządzeń na rynku globalnym przekroczyła już 60%. Biorąc pod uwagę, że w 2013 roku odsetek ten wynosił 35% jest to wzrost znaczący. Wynik ten odzwierciedla rosnący popyt na łatwe w obsłudze, przystępne i inteligentne urządzenia.
Źródło: Samsung

Telewizory ze sztuczną inteligencją
Samsung IoT / fot. Samsung

W przypadku nowego telewizora pierwszy krok to oczywiście konfiguracja systemu. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, w tym roku podczas wprowadzania ustawień, telewizor automatycznie połączy się ze smartfonem Samsung użytkownika (lub jakimkolwiek innym jego urządzeniem z zainstalowaną aplikacją SmartThings) i rozpocznie konfigurację.

Informacje sieciowe, takie np. jak hasła do usług VOD czy serwisów muzycznych ze smartfona zostaną udostępnione, a telewizor natychmiast połączy się z tą samą siecią Wi‑Fi w której pracuje telefon. Co więcej jeśli smartfon użytkownika jest już podłączony do konta Samsung, ta informacja także zostanie przekazana do telewizora.
Źródło: Samsung

Nas najbardziej interesuje wciąż rozwijana technologia IoT. Oczywiście można ją przetestować w najlepszych telewizorach. Tylko te są często nieosiągalne dla większości ze względu na ceny zakupu. Tymczasem SmartThings – zintegrowana platforma IoT – ma być przyszłością. Jak korzystać ze SmartThings w telewizorach Samsung?

Użytkownik może włączyć aplikację SmartThings na smartfonie i wybrać opcję „Dodaj urządzenie”, by automatycznie wyszukać wszystkie znajdujące się w domu, obsługujące IoT sprzęty, z którymi można się połączyć, np. urządzenia AGD, jak pralki czy lodówki. W takich połączonych domach informacje dotyczące poszczególnych urządzeń można bez trudu sprawdzić na największym w domu ekranie za pomocą dedykowanego panelu IoT.

Tym samym telewizor przekształca się w domowe centrum dowodzenia: użytkownik może np. podejrzeć czas pozostały do zakończenia cyklu prania, naładować i uruchomić odkurzacz PowerBot czy zobaczyć, co kryje się w lodówce Family Hub.
Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *