Telewizor i soundbar: wymarzony zestaw dla gracza?

Telewizor i soundbar: wymarzony zestaw dla gracza? Według koncernu Samsung, wymarzony zestaw dla gracza składa się z odpowiedniego telewizora i uzupełniającego go soundbara. Czy Samsung HW-N650 doskonale pasuje do telewizora z serii NU8000?

Samsung HW-N650 może być idealnym uzupełnieniem telewizora z tegorocznej serii Samsung NU8000.

Telewizor i soundbar: zestaw idealny?

Samsung HW-N650 / fot. Samsung

Jeśli zaglądaliście do naszego zestawienia telewizorów Samsung na 2018 rok, z pewnością wiecie, czego możecie spodziewać się po serii Premium NU8000.

Tegoroczna seria Samsung Premium UHD (4K) obejmuje modele oznaczone w nazwie literami „NU” – NU8002, NU8042 oraz NU8502. Telewizory zostały wyposażone w czterordzeniowy procesor, 10-bitowy panel oraz technologię Dynamic Crystal Color, która zapewnia idealnie odwzorowane kolory. Z kolei HDR 10001 pozwoli cieszyć się doskonale doświetlonym i pełnym szczegółów obrazem.
– Źródło – Samsung

Telewizory pojawiły się już w sprzedaży w największych sklepach. Dla niektórych może być problemem odnalezienie konkretnego modelu.  Jego nazwa może się różnić w zależności czy kupujemy w Saturnie, Media Expert czy w Euro.

Jednak najlepsze telewizory Samsunga nie tylko nadają się do oglądania najlepszych filmów, ale też do gier. W tym roku nie musimy kupować reprezentanta z najwyższej serii (QLED), by cieszyć się niskim opóźnieniem sygnału z konsoli na TV.

Telewizor i soundbar: co jeszcze?

Fani gier na dużym ekranie docenią nie tylko rzeczywiste kolory i świetny kontrast, ale przede wszystkim imponujące osiągi modelu NU8042 (…) Nowością, która poprawi komfort gry i wrażenia wizualne, jest system poprawy płynności i ostrości obrazu Motion Plus, dostępny w trybie Gra. Opóźnienie wynosi zaledwie 20 ms, a jakości obrazu i jego dynamika są widocznie lepsze, co potwierdzają testy prasowe.
– Źródło – Samsung

Co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizor i soundbar
Samsung NU8000 / fot. Samsung

Tylko, że grając w gry zwracamy także uwagę na oprawę muzyczną. I tutaj ponownie Samsung NU8000 może sprawić, że na nowo odkryjemy niektóre tytuły. Wszystko za sprawą możliwości podłączenia soundbaru o nazwie Samsung HW-N650, który oferuje tryb Gra.

W tym roku Samsung mocno rozwinął ofertę pod kątem specyficznych potrzeb graczy. HW-N650 to pierwszy soundbar koreańskiego producenta, który wyposażony jest w dedykowany tryb Gra. Jeśli konsola podłączona jest to telewizora za pośrednictwem kabla HDMI, uruchomi się on automatycznie.

Panoramiczne wrażenia dźwiękowe zapewnia technologia Acoustic Beam. Dzięki zastosowaniu dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), dźwięk w pomieszczeniu rozprowadzany jest precyzyjniej. Połączenie rzeczywistych wrażeń dźwiękowych z wysoką jakością obrazu przeniesie użytkowników w centrum rozgrywki.
– Źródło – Samsung

Telewizor i soundbar. Nasz komentarz

Samsung HW-N650 niestety nie kosztuje mało. Jego cena zaczyna się od 1999 złotych. Oznacza to, że decydując się na telewizor o wartości 3999 złotych (modele 49 cali seria NU8000), czy 4999 złotych (modele 55 cali seria NU8000), to co najmniej połowa ceny za telewizor.

Być może wrażenia audio podczas grania w gry na telewizorze Samsung będą wspaniałe, ale nie zapominajmy, że to wciąż droga inwestycja (zakładając, że konsolę mamy już od jakiegoś czasu).

Poza tym modele z serii NU8000 oferują 100 Hz matryce dopiero od wielkości 55 cali w górę. Czyli wydając 4000 złotych na 49-calowy Samsung Smart TV z serii NU8000 i tak zyskujemy zaledwie 50 Hz matrycę. Warto o tym pamiętać.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 100 Hz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *