Samsung Smart TV działają z Apple TV i AirPlay 2

Samsung Smart TV działają z Apple TV i AirPlay 2. Posiadacze iPhone’ów w końcu będą mogli korzystać w o wiele łatwiejszy sposób z telewizorów Samsung. Producent oferuje kompatybilność z Apple TV i AirPlay 2.

Zyskają nie tylko użytkownicy tegorocznych Smart TV oraz telewizorów QLED, ale także wybranych modeli ubiegłorocznych.

Samsung Smart TV: co warto wiedzieć?

Samsung Smart TV
Samsung Smart TV z Apple TV / fot. Samsung

Dla niewtajemniczonych przypominamy, że aplikacja Apple TV pozwala na korzystanie z treści dostępnych w iTunes. Oznacza to także możliwość wypożyczania, oglądania czy kupowania filmów. Tymczasem Apple AirPlay 2 umożliwi odtwarzanie materiałów z urządzeń Apple na ekranie telewizora Samsung.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła, że wszystkie telewizory z 2019 roku oraz wybrane modele z 2018 roku, z aktualnym oprogramowaniem sprzętowym, otrzymają zupełnie nową aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2.

Aplikacja będzie dostępna dla produktów w ponad 100 krajach, z kolei ze wsparcia dla technologii AirPlay 2 skorzystają użytkownicy Samsung Smart TV w 176 krajach. Teraz widzowie mogą cieszyć się kanałami w ramach Apple TV oraz filmami i programami w iTunes na swoich telewizorach Samsung Smart TV.
– Źródło: Samsung

Co jeszcze?

Samsung Smart TV
Samsung QLED Q85 / fot. Samsung

Korzystanie z nowych udogodnień będzie bardzo proste.

Nowa aplikacja Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, co oznacza, że otrzymała ona dedykowaną ikonę. Za jej pośrednictwem widzowie uzyskają szybki i łatwy dostęp do swojej biblioteki filmów i programów w iTunes. Będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać produkcje spośród ponad 100 tys. tytułów dostępnych w iTunes, w tym materiałów w najwyższej jakości 4K HDR.
Źródło: Samsung

Nasz komentarz

W końcu posiadacze urządzeń od Apple będą mogli korzystać z telewizorów Samsung na szeroką skalę. Szkoda, że tak długo musieli oni czekać, bowiem koncern jest jednym z najbardziej znanych producentów TV.

Jedyne czego brakowało w informacji od producenta to, które modele z 2018 roku będą obsługiwały Apple TV i AirPlay 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *