Telewizory Full HD: to już jest koniec

Telewizory Full HD znikają z taśm produkcyjnych. W 2022 roku w wyniku podpisania porozumienia przez wielu producentów, trafiły do sklepów ostatnie modele oferujące taką rozdzielczość. Oznacza to definitywny koniec. To samo dotyczy także mniejszych modeli, które oferowały obraz HD Ready. Jakie telewizory je zastąpią? My już wiemy!

Telewizory Full HD, które w 2022 roku trafią do sklepów będą ostatnimi modelami o takiej rozdzielczości. Teraz najwięksi producenci jak Samsung, LG, Sony, Panasonic czy Manta poinformowały, co je zastąpi.

Koniec produkcji TV Full HD

Telewizory Full HD
Telewizory Full HD: to już jest koniec

Telewizory Full HD musiały zostać wyparte. Najpierw pojawiły się tanie i dobre telewizory 4K Ultra HD. Kilka lat później producenci zaoferowali pierwsze telewizory 8K. W 2021 roku usłyszeliśmy o pierwszych telewizorach DELED, a rok później (czyli teraz), producenci ponownie zmieniają całą strategię.

Telewizory Full HD+
Zmiana strategii producentów telewizorów

Produkcja tv Full HD (oraz HD Ready) przestała być opłacalna dwa lata temu, kiedy to koszt wyprodukowania TV 4K o tej samej przekątnej był niemal zbliżony. Producenci przez ostatnie 24 miesiące zastanawiali się nad przyszłością modeli Full HD. W 2022 roku dzięki Międzynarodowemu Porozumieniu Producentów Sprzętu RTV i Telewizorów uznano, że w 2023 roku nie będzie już telewizorów o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px).

Jaki telewizory zastąpią stare?

Telewizory Full HD: to już jest koniec

Wspomniane porozumienie wchodzi w życie 8 kwietnia 2022 roku w krajach UE. Więcej o nich możesz przeczytać w osobnym artykule Ceny telewizorów 4K i 8K będą stałe. Wszyscy najwięksi producenci poinformowali już, na produkcji jakich modeli skupią się w ciągu najbliższych lat:

  • Samsung – telewizory Mini LED (Neo QLED)
  • LG – telewizory MiniLED (NanoCell) oraz telewizory OLED
  • Sony – telewizory OLED i QD-OLED

W przypadku tego ostatniego koncernu, już na początku 2022 roku ujawniono pierwszy telewizor Sony QD-OLED od Sony. Reszta modeli została już zaprezentowana albo nastąpi to na chwilę przed tym, jak modele na 2022 rok zadebiutują w sklepach:

Dodatkowo telewizory zastąpione zostaną również przez premierowe:

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych 12 wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *