Ceny telewizorów 4K i 8K będą stałe

Ceny telewizorów 4K i 8K w końcu ustatkują się. Dzięki Międzynarodowemu Porozumieniu Producentów Sprzętu RTV i Telewizorów, w końcu zyskają osoby zastanawiające się, jaki telewizor kupić. Ceny takich samych przekątnych ekranu ustabilizują się (bez względu na markę), a na tym nie koniec. Nowe telewizory 4K i 8K będą oferowały technologię 5D, podświetlenie DELED, rozdzielczość 16 K, a wybrane modele 200 Hz matryce.

Ceny telewizorów 4K i 8K zrównają się, co oznacza taką samą zakupu telewizora Samsung 65″ i telewizora LG 65″. Dzięki nowemu porozumieniu, które wchodzi w życie w krajach Unii Europejskiej, zyskamy sztywne ceny, ale i wiele technologii, w które producenci obiecali wyposażyć swoje nowe telewizory.

 

Międzynarodowe Porozumienie Producentów Sprzętu RTV i Telewizorów

Ceny telewizorów 4K i 8K będą stałe

Międzynarodowe Porozumienie Producentów Sprzętu RTV i Telewizorów (podpisało je 114 producentów światowego rynku telewizorów) spowoduje ogromne zamieszanie na rynku telewizorów. Na szczęście zyskają na tym głównie osoby decydujące się na zakup inteligentnego telewizora Smart TV.  Ustalono, że od 8 kwietnia 2022 roku (kiedy porozumienie w chodzi w życie w państwach UE):

 • wszystkie ceny takich samych przekątnych telewizorów różnych marek będą identyczne,
 • telewizory 16K, o których pisaliśmy już rok temu, zyskają więcej opcji poprawy obrazu i dźwięku (m.in. HDR10= i HDR XD),
 • telewizory 5D będą oferowały tryby Invisible oraz system BlendIt, ale okulary projekcyjne (do trybu InCognito) będą sprzedawane oddzielnie,
 • telewizory 200 Hz będą flagowymi modelami, a pierwsze z nich pojawią się w sprzedaży już w 2022 roku,
 • telewizory DELED ponownie będą tylko modelami z flagowych serii,
 • telewizory Full HD i HD Ready nie będą już produkowane.

Ceny telewizorów 4K i 8K: wybierz tv jaki chcesz!

Ceny telewizorów 4K
Ceny telewizorów 4K i 8K będą stałe

Oczywiście nas najbardziej interesuje to, że ceny telewizorów 4K i 8K o takiej samej przekątnej (bez względu na markę) będą identyczne. Tak wygląda to w przypadku pierwszych premierowych modeli z 50 Hz matrycą:

 • Telewizory 43 cale – cena 1999 zł
 • Telewizory 49 cale – cena 2499 zł
 • Telewizory 50 cale – cena 2999 zł
 • Telewizory 55 cale – cena 3499 zł
 • Telewizory 65 cale – cena 4999 zł

Oznacza to, że wkrótce ze wszystkich sklepów znikną najlepsze promocje na telewizory, bowiem ustalona cena będzie jednocześnie minimalną ceną, w jakiej sklepy będą mogły sprzedać dany telewizor. Jeśli jakaś sieć sklepów będzie chciała obniżyć jeszcze bardziej cenę danego telewizora, będzie stratna (nie zarobi na sprzedaży takiego TV). Z drugiej strony zyskujesz to, że teraz Ty w końcu decydujesz czy chcesz kupić telewizor Samsunga czy telewizor LG.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych 12 wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *