Samsung Smart TV z funkcją zdalnego dostępu

Samsung Smart TV w tym roku będą oferowały szereg udogodnień. Jednym z nich jest funkcja zdalnego dostępu do komputerów i tabletów. Co to oznacza dla użytkownika modelu zakupionego w 2019 roku?

Nowa funkcjonalność zapewne przyda się wielu użytkownikom inteligentnych telewizorów. Niektórzy w końcu doczekali się funkcji zdalnego dostępu za pomocą Samsung Smart TV.

Samsung Remote Access / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Firma Samsung ogłosiła wprowadzenie Remote Access – nowej funkcji, która będzie dostępna w ofercie Smart TV od 2019 r. Zapewni ona lepszą łączność bezprzewodową z komputerami PC, tabletami i smartfonami, umożliwiając użytkownikom zdalne sterowanie kompatybilnymi programami i aplikacjami za pośrednictwem telewizora Samsung Smart TV oraz myszy i klawiatury.

Bez potrzeby korzystania z osobnego kabla HDMI domownicy będą mogli za pomocą telewizora uzyskać zdalny dostęp do znajdującego się w innym pomieszczeniu komputera PC czy tabletu, aby przeglądać strony internetowe czy przeszukiwać sieć.
– Źródło: Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Samsung Remote Access / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 


Remote Access to z pewnością rozwiązanie, które przypadnie do gustu zwłaszcza osobom chcącym wyświetlać różnorodne treści na ekranie większym, niż standardowy wyświetlacz laptopa czy tabletu. To także coś dla osób chcących mieć dostęp poprzez przeglądarkę internetową do treści zgromadzonych w chmurze.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory

– Firma Samsung dąży do stworzenia jak najbardziej intuicyjnego i wygodnego w obsłudze interfejsu użytkownika. Dzięki funkcji Remote Access użytkownicy będą mogli łatwo skorzystać z różnych programów, aplikacji i usług w chmurze, dostępnych za sprawą wielu podłączonych urządzeń, bezpośrednio na ekranie telewizora – powiedział Hyogun Lee, Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

– My zaś, jako dostawca tego rozwiązania, będziemy dalej współpracować z naszymi partnerami w celu rozszerzenia kompatybilności zdalnego dostępu i zapewnienia większej liczby usług dla naszych użytkowników.
Źródło: Samsung

Samsung Remote Access / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

 


Funkcja Remote Access działa dzięki VMware Horizon, czyli infrastrukturze wirtualnego pulpitu (Virtual Desktop Infrastructure, VDI). Wszystko dzięki współpracy Samsunga i firmy VMware – czołowego innowatora w dziedzinie oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Mamy tylko nadzieje, że korzystając z nowej funkcji w telewizorach Samsung 2019, nasze dane będą bezpieczne. Zdalny dostęp do treści zawsze niesie ze sobą ryzyko, że ktoś może się do nich dostać, nawet bez naszej wiedzy. Samsung zapewnia, że dołożył starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom TV Samsung. Czy tak będzie przekonamy się za kilka miesięcy.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: