Zobacz nowe monitory Samsung (2019)

Zanim poznamy całą linię telewizorów Samsunga na 2019 rok, warto zwrócić uwagę też na to, co ma do zaoferowania producent w branży gamingowej. Zobacz nowe monitory do grania i do pracy.

W tym roku pojawią się nowe modele monitorów Samsung o wysokiej rozdzielczości i interesujących funkcjach. Nie zabraknie także urządzeń z zakrzywionym ekranem.

Samsung Space Monitor / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny monitorów Samsung

 


W tym roku będzie w czym wybierać, decydując się na jeden z najnowszych monitorów od Samsunga. Trzy z nich były nawet zaprezentowane na początku roku na targach CES 2019.

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Space Monitor: nowoczesne wzornictwo

Samsung Space Monitor / fot. Samsung

Space Monitor pozwala zaoszczędzić miejsce, dzięki w pełni zintegrowanemu ramieniu, pozwalającym zacisnąć je na blacie biurka. To zdecydowanie wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują większą przestrzeń roboczą.

Samsung Space Monitor / fot. Samsung

Space Monitor to także bogate w funkcje i wydajne urządzenie. Model 27‑calowy ma rozdzielczość QHD z niewiarygodnie szczegółowym, ostrym obrazem, natomiast model 32‑calowy prezentuje treści w rozdzielczości 4K UHD. Urządzenie wyposażone jest w podstawkę, która chowa się w tylnej części wąskiej ramki monitora.

Stojak sprawia, że Space Monitor można łatwo przechylić lub odsunąć od ściany. Można go również obniżyć do powierzchni biurka. Dodatkowo przewód zasilania i HDMI zostały zintegrowane i umieszczone w ramieniu, co pozwoliło uzyskać estetyczny wygląd.
– Źródło: Samsung

Samsung Space Monitor / fot. Samsung

Samsung CRG9 (49 cali)

Samsung CRG9 / fot. Samsung

Monitor do gier Samsung CRG9 o wielkości 49 cali zaoferuje przede wszystkim ultraszeroki ekran o podwójnej rozdzielczości QHD. Opcja Picture-by-Picture umożliwia oglądanie dwóch źródeł wideo na jednym ekranie. Natomiast dla osób, które liczą na większą wygodę, Samsung zaoferuje ten model, ale z podstawką o mniejszym rozmiarze.

Samsung CRG9 / fot. Samsung

CRG9 jest pierwszym na świecie superszerokim monitorem do gier w rozdzielczości 5120×1440 i proporcjach ekranu wynoszących 32:9. Na 49-calowym wyświetlaczu oferuje częstotliwość odświeżania 120 Hz i krótki czas reakcji 4 ms, co ogranicza opóźnienie obrazu i jego rozmycie.

Monitor został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości wrażeń podczas grania. Wyposażono go również w technologię AMD Radeon FreeSync 2 HDR, która redukuje zarówno zacinanie się i rozrywanie obrazu, jak i opóźnienia, by zapewnić bezproblemowe korzystanie z gier. Dzięki podwójnej rozdzielczości QHD (5120×1440) i HDR10 o szczytowej jasności 1000 nitów monitor jest w stanie prezentować nawet najdrobniejsze szczegóły w najjaśniejszych i najciemniejszych częściach obrazu.

HDR10 zapewnia doskonałe przyciemnianie, a HDR o wysokim kontraście oferuje efekty, niedostępne w monitorach o innej rozdzielczości. Urządzenie to, wykorzystujące rewolucyjną technologię kropek kwantowych firmy Samsung, która zapewnia dokładne odwzorowania kolorów, ma ponadto krzywiznę ekranu wynoszącą 1800 mm oraz ultraszerokie pole widzenia.
– Źródło: Samsung

Samsung UR59C

Samsung UR59C / fot. Samsung

Samsung UR59C to pierwszy na świecie 32-calowy zakrzywiony monitor 4K UHD zaprojektowany dla twórców treści zwracających uwagę na funkcjonalność i wydajność.

Nowy 32‑calowy monitor UR59C ma zakrzywiony wyświetlacz UHD o współczynniku kontrastu wynoszącym 2500:1 i pełnej rozdzielczości 3840×2160 4K UHD z obsługą do miliarda kolorów. Krzywizna 1500R nie tylko zapewnia prawdziwie wciągające doznania, które są znakomicie widoczne podczas tworzenia treści i grafiki, oglądania filmów wideo lub grania w gry, ale też zmniejsza zmęczenie oczu, zwykle doskwierające przy długotrwałym użytkowaniu monitora.
– Źródło: Samsung

Samsung UR59C / fot. Samsung

Nasz komentarz

Fani grania (ale nie tylko oni) z pewnością nie będą mogli się doczekać premiery tych urządzeń na polskim rynku. Jak tylko zostanie ogłoszona specyfikacja techniczna, ceny oraz dostępność w polskich sklepach damy Wam znać.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: