Nowe projektory LG: PF50KS i HU80KSW

Nowe projektory LG: PF50KS i HU80KSW. Jeden z nich to laserowy projektor 4K Smart Home Cinema LG HU80KSW. Drugi to lekki i bezprzewodowy model LED Full HD o oznaczeniu LG PF50KS.

Zobacz nasza galerię nowych projektorów od LG. Być może czekałeś na któryś z zaprezentowanych modeli.

Nowe projektory LG: co oferują?

Nowe projektory LG
LG HU80KSWA / fot. LG

Projektor 4K Smart Home Cinema został już uznany na świecie za jedno z najbardziej niezwykłych urządzeń do domowej rozrywki, zdobywając m.in. nagrody CES 2018 InnovationAward, Reddot Design Award 2018, czy iF Design Award 2018.W projektorze 4K Smart Home Cinema zastosowano innowacyjny, pozbawiony luster moduł źródła światła o kształcie litery „I”, który umożliwił zaprojektowanie poręcznej, pionowej konstrukcji.

Dzięki temu, urządzenie może wyświetlać idealny obraz o rozmiarze do 150 cali w oszałamiającej jakości 4K UHD, zarówno gdy stoi na podłodze, jak i po zamontowaniu na ścianie lub zawieszeniu na suficie.

– Źródło: LG

LG HU80KSWA / fot. LG

Projektor 4K Smart Home Cinema (LG HU80KSW) oferuje rozdzielczość 3840 x 2160 obrazu złożonego z 8,3 miliona pikseli, bezprzewodowe przesyłanie multimediów z inteligentnych urządzeń na duży ekran, czy możliwość sparowania dowolnego urządzenia Bluetooth (głośnik, słuchawki). Model dostępny jest w sklepach w cenie 11500 złotych.

Nowe projektory LG. Co oferuje kolejny projektor?

Drugi projektor (LG PF50KS) to zdecydowanie propozycja dla tych, którym wystarczy obraz o rozdzielczości Full HD, w o wiele niższej cenie zakupu.

LG HU80KSWA / fot. LG

LG PF50KS to pierwszy projektor Full HD z wbudowanym akumulatorem z serii LG MiniBeam, który zapewnia rozdzielczość 1080p oraz dwa razy wyraźniejszy i bardziej naturalny obraz, niż zwykłe projektory HD. Projektor ten jako źródło światła wykorzystuje diody LED, dzięki czemu nie posiada części ruchomych, zapewniając wyższą wytrzymałość na przenoszenie i transport, niż tradycyjne projektory.

Dodatkowo 3 diody LED świecące w kolorach podstawowych, gwarantują bardziej precyzyjne i nasycone barwy. Technologia LED zapewnia również energooszczędność i bardzo długi czas życia źródła światła– 30000 godzin, czyli w przybliżeniu 8 godzin grania dziennie przez 10 lat, 20000 obejrzanych filmów, 17000 meczy piłkarskich.

– Źródło: LG

LG PF50KS jest lekki, a jego akumulator pozwala na pracę do 2,5 godziny bez zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki USB C możemy przesyłać obraz z tabletu i jednoczesne ładować smartfona za pomocą jednego kabla. Cena projektora Full HD wynosi 2899 złotych.

Źródło: LG

Nasz komentarz

Niektórzy twierdzą, że projektory za jakiś czas mogą zastąpić telewizory. Ich ceny spadają i już za niecałe 3000 złotych jesteśmy w stanie cieszyć się znakomitą jakością obrazu w rozdzielczości Full HD. Znakomitym przykładem jest właśnie LG PF50KS.

My wiemy jednak, że to nie nastąpi tak szybko. Wystarczy się zastanowić, co jest dla nas najważniejszym kryterium przy zakupie nowego sprzętu, służącego do oglądania filmów. Przeważnie to koszt zakupu, a skoro najlepsze telewizory 4K kosztują coraz mniej, to jeszcze długi czas będą przynosiły większy zysk producentom, niż projektory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *