LG CineBeam Laser 4K: nowy projektor nadchodzi

LG CineBeam Laser 4K: nowy projektor nadchodzi. Jak wiecie nie piszemy tylko i wyłącznie od telewizorach. Dziś również tak będzie, za sprawą nowiutkiego sprzętu od jednego z koreańskich producentów. Projektor o oznaczeniu LG HU85L nie tylko zaoferuje rozdzielczość lepszą, niż Full HD.

Co jeszcze zaoferuje LG HU85L? Także możliwość oglądania filmów i seriali na 90 calach przy odległości 5 cm od ściany, a to nie wszystko.

Co oferuje nowy projektor?

LG CineBeam Laser 4K
LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Tak jak poprzednik, projektor wyróżnia się małymi wymiarami i umożliwia wyświetlanie zadziwiająco ostrego obrazu 4K praktycznie na każdej płaskiej powierzchni – na ścianie, podłodze lub suficie. Przy odległości od ekranu wynoszącej 5 cm można uzyskać obraz o przekątnej 90 cali, a odsuwając projektor o 18 cm od ściany obraz zwiększa się do aż 120 cali.

Dzięki jasności 2500 lumenów ANSI i rozdzielczości 4K UHD projektor LG 4K pozwala na wyświetlanie wyjątkowo jasnego i wyraźnego obrazu o znakomicie odwzorowanej czerni. Atutem projektora LG HU85L jest też bogata paleta barw, która gwarantuje precyzję odwzorowania kolorów i dodatkowo zwiększa realizm obrazu.
– Źródło: LG

LG CineBeam Laser 4K
LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Projektor ma jeszcze jedną ciekawą funkcję. Chodzi o sterowanie głosem. Wystarczy powiedzieć komendę do mikrofonu wbudowanego w pilocie Magic. Ten jest dołączany do projektora. Warto mieć to na uwadze, bo niektóre telewizory LG oferują go do kupienia osobno.

Wypowiadając naturalne zdania, takie jak wyłącz projektor, gdy skończy się film lub pokaż filmy o jodze z YouTube. Ponadto, pilot Magic Remote rozpoznaje gesty i jest wyposażony w podświetlenie przycisków, które włącza się automatycznie po wykryciu ruchu.

Projektor jest przystosowany do wyświetlania treści z serwisów streamingowych, a ponadto jest wyposażony w porty USB, Ethernet i HDMI umożliwiające podłączanie różnorodnych urządzeń.12-punktowa redukcja trapezu sprawia, że obraz jest pozbawiony zniekształceń często występujących w przypadku innych projektorów.
– Źródło: LG

LG CineBeam Laser 4K
LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Nasz komentarz

LG cały czas powiększa ofertę swoich projektorów. My z pewnością nie będziemy mogli doczekać się, by zobaczyć jak ten działa w domowych warunkach. Niestety na razie nie podano specyfikacji technicznej sprzętu oraz ceny, w której możemy go się spodziewać w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *