LG CineBeam Laser 4K: nowy projektor

Jak wiecie nie piszemy tylko i wyłącznie od telewizorach. Dziś również tak będzie, za sprawą nowiutkiego sprzętu od jednego z koreańskich producentów. Projektor LG CineBeam Laser 4K o oznaczeniu LG HU85L nie tylko zaoferuje rozdzielczość lepszą, niż Full HD.

Co jeszcze zaoferuje G HU85L? Także możliwość oglądania filmów i seriali na 90 calach przy odległości 5 cm od ściany, a to nie wszystko.

LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich projektorów LG

Tak jak poprzednik, projektor wyróżnia się małymi wymiarami i umożliwia wyświetlanie zadziwiająco ostrego obrazu 4K praktycznie na każdej płaskiej powierzchni – na ścianie, podłodze lub suficie. Przy odległości od ekranu wynoszącej 5 cm można uzyskać obraz o przekątnej 90 cali, a odsuwając projektor o 18 cm od ściany obraz zwiększa się do aż 120 cali.

Dzięki jasności 2500 lumenów ANSI i rozdzielczości 4K UHD projektor LG CineBeam Laser 4K pozwala na wyświetlanie wyjątkowo jasnego i wyraźnego obrazu o znakomicie odwzorowanej czerni. Atutem projektora LG HU85L jest też bogata paleta barw, która gwarantuje precyzję odwzorowania kolorów i dodatkowo zwiększa realizm obrazu.
– Źródło: LG

LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Projektor LG CineBeam Laser 4K ma jeszcze jedną ciekawą funkcję. Chodzi o sterowanie głosem. Wystarczy powiedzieć komendę do mikrofonu wbudowanego w pilocie Magic. Ten jest dołączany do projektora. Warto mieć to na uwadze, bo niektóre telewizory LG oferują go do kupienia osobno.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Wypowiadając naturalne zdania, takie jak wyłącz projektor, gdy skończy się film lub pokaż filmy o jodze z YouTube. Ponadto, pilot Magic Remote rozpoznaje gesty i jest wyposażony w podświetlenie przycisków, które włącza się automatycznie po wykryciu ruchu.

Projektor LG jest przystosowany do wyświetlania treści z serwisów streamingowych, a ponadto jest wyposażony w porty USB, Ethernet i HDMI umożliwiające podłączanie różnorodnych urządzeń.12-punktowa redukcja trapezu sprawia, że obraz jest pozbawiony zniekształceń często występujących w przypadku innych projektorów.
– Źródło: LG

LG CineBeam Laser 4K / fot. LG

Nasz komentarz

LG cały czas powiększa ofertę swoich projektorów. My z pewnością nie będziemy mogli doczekać się, by zobaczyć jak LG CineBeam Laser 4K działa w domowych warunkach. Niestety na razie nie podano specyfikacji technicznej sprzętu oraz ceny, w której możemy go się spodziewać w Europie.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: