Samsung The Frame i SERIF TV: nowe TV 4K

Samsung The Frame i SERIF TV to nowe telewizory Samsunga, które mają pojawić się w sprzedaży w tym roku. Jednak będą one zupełnie inne od prezentowanych do tej pory TV dla osób stawiających tylko na oglądanie telewizji.

Nowe telewizory Samsung nie będą, bo TV QLED z doskonałą jakością obrazu i inteligentnymi funkcjami, mają nas uwieść przede wszystkim innowacyjnym wzornictwem.

Samsung The Frame: co oferuje?

The Frame 2019

Samsung The Frame
Samsung The Frame / fot. Samsung

Telewizory z rodziny Frame mogliśmy poznać już wcześniej. Teraz nadeszła pora na najnowszą wersję tego telewizora. Poza technologią QLED warto zwrócić uwagę na inne dodatki, jak unikatowa platforma Art Store.

The Frame to także unikatowa platforma Art Store, na której dostępne są wybrane kolekcje dzieł sztuki. Nad jej budowaniem i rozwojem Samsung pracuje z najbardziej prestiżowymi galeriami i muzeami na świecie, oferując już teraz dostęp do ponad 1000 dzieł sztuki.

Ostatnio Art Store wzbogacił się o arcydzieła z galerii Uffizi we Włoszech, Muzeum Van Gogha w Holandii i Te Papa w Nowej Zelandii. Samsung planuje rozwijać współpracę z instytucjami kultury, aby stale wzbogacać ofertę i wzmacniać ten nowoczesny sposób promocji sztuki.
– Źródło: Samsung

The Frame – telewizor którego zadaniem jest zmienić rolę takiego urządzenia w każdym wnętrzu, z pewnością spodoba się miłośnikom sztuki.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Za sprawą trybu Sztuka (Art Mode), kiedy nie jest używany do oglądania filmów, staje się nowoczesnym nośnikiem sztuki, wprowadzając tym samym największe dzieła malarstwa do prywatnej domowej galerii. Dzięki zastosowaniu czujnika światła, The Frame dostosowuje kolory i jasność ekranu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu, co zapewnia optymalne ustawienia wyświetlania.

Modele z 2019 roku cechuje również jakość obrazu technologii QLED, która wyróżnia się głębszymi kontrastami, intensywniejszą czernią oraz 100-procentowym natężeniem kolorów. Dzięki tym ulepszeniom użytkownicy będę mogli zarówno oglądać filmy w najwyższej jakości, jak i podziwiać dzieła sztuki, gdy telewizor jest wyłączony.
Źródło: Samsung

 

SERIF TV

Samsung The Frame
Samsung SERIF TV / fot. Samsung

Telewizor SERIF TV został opracowany we współpracy z paryską firmą braci Ronan & Erwan Bouroullec, którzy zaliczani są do grona najsłynniejszych na świecie projektantów przemysłowych, specjalizujących się w produkcji mebli.

SERIF TV został uhonorowany nagrodą iF Design Award 2016, statuetką 2016 Wallpaper* Design Award w Wielkiej Brytanii oraz nagrodą Good Design Award 2016 w Japonii, co czyni go pierwszym telewizorem firmy Samsung, który zdobył te prestiżowe wyróżnienia.
– Źródło: Samsung

SERIF TV także pochodzi z linii telewizorów QLED, odznaczającej się niebywałą jakością obrazu, czy trybem Ambient.

W przeszłości SERIF TV sprzedawany był głównie w salonach meblowych i domach towarowych ze względu na to, że zaprojektowano go przede wszystkim z myślą o wystroju wnętrz. Jednak w 2019 roku będzie można go kupić również w sklepach z elektroniką użytkową, dzięki czemu dotrze do szerszego grona klientów.

Źródło: Samsung, Samsung The Frame

Nasz komentarz


Zastanawiające jest to, czy takie modele zyskają u nas taką samą popularność, jak w innych krajach. Porównując ceny do konkurencyjnych modeli, zakup jednego z takich TV może kosztować małą fortunę. Dla przypomnienia dwa lata temu za model 55-calowy trzeba było wydać na początku 9999 złotych, a za 65 cali 12999 złotych.

Teraz czekamy na oficjalne ceny modeli na naszym rynku. Czy okaże się, że w podobnej cenie będzie można kupić inny sprzęt, oferujący o wiele lepszy obraz i funkcje dodatkowe? Na to pytanie odpowiemy kiedy wszyscy producenci ujawnią swoje telewizory na 2019 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *