Polacy najczęściej wybierają TV Samsung

Tym razem trafiliśmy na badania przeprowadzone dla Samsunga. Wynika z nich, że Samsung jest najczęściej wybieraną marką na polskim rynku, jeśli chodzi o telewizory. Jakie jeszcze trendy udało się zauważyć wśród ankietowanych?

Według najnowszych badań, Polacy najczęściej wybierają telewizory Samsung. Zobacz, co takiego sprawia, że te są najczęściej kupowane.

Samsung UE65MU8002 / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Badania konsumenckie z pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku wskazują na to, że Polacy w tym zakresie od lat nie zmieniają swoich preferencji. Samsung w kategorii telewizorów wypada bardzo pozytywnie – wskaźniki wizerunkowe w Polsce znacznie przewyższają wskazania dla pozostałych marek.

Aż 61% osób z grupy badanej przez Kantar Millward Brown wskazało Samsunga jako markę oferującą najnowsze technologie i innowacyjne funkcje w telewizorach, podczas gdy w przypadku pozostałych producentów wynik wynosił średnio 30%. Samsung był także dwa razy częściej wskazywany jako marka telewizorów wyróżniająca się stylem i designem (50% – Samsung vs 25% – wynik uśredniony).
-Źródło: Samsung

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Nasz komentarz

Z pewnością dzieje się tak, także z powodu tego, że Samsung ma najwięcej modeli na rynku, jeśli chodzi o telewizory. Jeśli porównalibyśmy zeszłoroczną ofertę producentów tego sprzętu, to na pierwszym miejscu pojawiłby się Samsung, a na drugim miejscu zapewne znalazłby się LG, który także zaoferował dużo modeli w ubiegłorocznej ofercie telewizorów.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Zmieniły się także nasze potrzeby. Do niedawna telewizory 55-calowe cieszyły się słabym zainteresowaniem. Tymczasem według badań od 2013 roku wiele się zmieniło i teraz takie wielkości są bardzo popularne, a zainteresowanie telewizorami 55-calowymi i większymi rośnie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: