LG ma na nanocząsteczki w najnowszych monitorach

LG ma na nanocząsteczki w najnowszych monitorach. Poza najnowszymi telewizorami na CES 2018 koncern LG chce nam pokazać monitory z nanocząsteczkami. Po telewizorach z topowej serii nadchodzi przełom dla graczy, ale nie tylko dla nich. Innowacyjna matryca Nano IPS oraz interfejs Thunderbolt 3 mogą być niedługo standardem.

LG ma na nanocząsteczki w swoich urządzeniach. Czy warto kupić monitor LG? Co zaoferują najnowsze modele z nanocząsteczkami? Sprawdź już teraz.

LG ma na nanocząsteczki w monitorach

LG ma na nanocząsteczki
LG 32UK950 / fot. LG

W 32-calowym monitorze UHD 4K (model 32UK950) firma LG po raz pierwszy zastosowała matrycę Nano IPS. Technologia ta wykorzystuje nanocząstki, które umieszczone na diodach LED podświetlających matrycę, pochłaniają światło o niepożądanych długościach fal. Dzięki temu prezentowane na ekranie barwy są czystsze i bardziej intensywne, co przekłada się na wyższą precyzję odwzorowania obrazu oraz realistyczne wrażenia wzrokowe.

Ten model firmy LG zapewnia aż 98% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3, co oznacza, że jest pod tym względem porównywalny z monitorami stosowanymi podczas postprodukcji w hollywoodzkich studiach filmowych. LG 32UK950 oprócz znakomitego odwzorowania kolorów, dzięki obsłudze formatu HDR 600, pozwala także na uzyskanie maksymalnej jasności wynoszącej 600 (cd/㎡).
– Źródło: LG

Ostatnio mogliście przeczytać na naszych łamach o monitorach Samsunga ze stacją dokującą Thunderbolt 3. Model LG 32UK950 także został w nią wyposażony. Przypomnijmy co nam daje takie rozwiązanie:

Co jeszcze warto wiedzieć?

Firma LG wyposażyła model 32UK950 w pierwszą stację dokującą Thunderbolt 3, pozwalającą na szeregowe połączenie dwóch monitorów 4K. Przy użyciu pojedynczego aktywnego kabla, monitor LG może pracować razem z notebookiem posiadającym interfejs Thunderbolt 3, takim jak Macbook Pro, i bez konieczności stosowania zasilacza lub nieestetycznych przewodów USB, służyć jako dodatkowy ekran.

Thunderbolt 3 pozwala nie tylko na przesyłanie obrazu 4K oraz dźwięku, a także na zasilanie notebooka o poborze mocy 60 W, dzięki czemu pomaga zmniejszyć ilość kabli i tym samym utrzymać porządek w miejscu pracy. Monitor LG zadziwia niepowtarzalnym designem – dzięki bezramkowej konstrukcji 4-Side Edge Borderless i atrakcyjnej podstawie Edge-ArcLine, sprawia wrażenie, jakby obraz wprost wypływał z brzegów ekranu.
– Źródło: LG

LG ma na nanocząsteczki
LG 34WK95U / fot. LG

Na tym nie koniec premier, bo koncern LG przygotował też coś dla osób takich, jak montażyści filmowi, fotograficy czy programiści. Chodzi o 34-calowy pierwszy monitor UltraWide o formacie 21:9 i rozdzielczości 5K. Model oznaczony jako LG 34WK95U poza niesamowitą rozdzielczością 5120 x 2160 pikseli, oferuje wierne odwzorowanie kolorów, czy szerokie kąty widzenia. Ten także wykorzystuje matrycę Nano IPS oraz zgodność z formatem HDR600.

Źródło: LG. LG ma na nanocząsteczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *