Monitory LG UltraWide i UltraGear wkrótce

Już za kilka dni zadebiutuje nowa linia monitorów „ULTRA” od LG na CES 2019. Czego możemy spodziewać się po LG UltraWide i UltraGear? Sprawdźmy.

O monitorach LG pisaliśmy ostatnio przy okazji ubiegłorocznych targów CES. Teraz przyszła kolej na monitor UltraWide (LG 49WL95) i monitor gamingowy UltraGear (LG 38GL950G).

LG UltraWide / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny monitorów LG 49WL95C-W

 

LG UltraWide / fot. LG

Najnowszy monitor LG UltraWide zapewnia wyjątkową jakość obrazu i jest wyposażony w zakrzywiony ekran o formacie 32:9. Ze względu na ogromną szerokość wyświetlacza, model LG 49WL95 z powodzeniem może zastąpić zestaw kilku monitorów.

Duża powierzchnia 49-calowego ekranu oraz wyjątkowo szeroki format obrazu sprawiają, że monitor LG UltraWide idealnie nadaje się do pracy wielozadaniowej.

Rozdzielczość 5120 x 1440 (odpowiadająca dwóm 27-calowym ekranom QHD ustawionym obok siebie) oraz gęstość pikseli 108 PPI gwarantują optymalną ostrość obrazu, która ułatwia zarówno pracę z dokumentami, jak i edytowanie filmów lub grafiki.
– Źródło: LG

LG UltraWide / fot. LG

Monitor LG UltraWide może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy na precyzję odwzorowania oraz wysokiej jakości obraz. Do tego dodajmy matrycę IPS, 99% pokrycia przestrzeni barwowej sRGB, obsługę formatu HDR10 i otrzymujemy sprzęt również do grania i oglądania filmów.

Sprawdź aktualne ceny monitorów LG

Monitor gamingowy 2019 LG UltraGear oferuje matrycę Nano IPS, technologię NVIDIA G-Sync, odświeżanie 144 Hz, rozdzielczość 3840 x 1600 oraz 98% pokrycie palety barw DCI-P3. Znakomicie wyglądająca „bezramkowa konstrukcja” w połączeniu z zakrzywionym ekranem może być nie lada gratką dla niejednego gracza.

LG UltraGear / fot. LG

Ponadto, monitor jest wyposażony w funkcję Sphere Lighting, która pozwala na wybranie jednego z sześciu kolorów światła emitowanego przez diody LED znajdujące się z tyłu obudowy. Oświetlenie to pomaga budować atmosferę dostosowaną do nastroju graczy, a jednocześnie zmniejsza zmęczenie wzroku.
– Źródło: LG

Poniżej przedstawiamy specyfikacje techniczną obu monitorów.

Dane techniczne monitorów LG / fot. LG

Źródło: LG

Nasz komentarz

Na stronie LG w informacji prasowej możemy przeczytać, że „coraz większa liczba konsumentów postrzega firmę LG jako lidera innowacji w tej kategorii urządzeń.” Czy tak będzie w 2019 roku dopiero się okaże. Nadal nie podano w jakich cenach i kiedy dokładnie sprzęty pojawią się na polskim rynku. Warto też dodać, że z okazji CES 2019 z całą pewnością największy rywal – Samsung – także pokaże swoje monitory. Które z nich będą lepsze?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: