Panasonic GZ2000: najlepszy telewizor OLED?

Panasonic GZ2000: najlepszy telewizor OLED? Koncern znowu ma się czym pochwalić. Tym razem zobaczyliśmy nowy profesjonalnej klasy ekran OLED. Co wiemy o modelu oznaczonym jako GZ2000?

Panasonic GZ2000 to również pierwszy na świecie telewizor OLED obsługujący standard HDR10+ wraz z Dolby Vision HDR i HLG Photo.

Panasonic TV OLED: co oferuje?

Panasonic GZ2000 / fot. Panasonic

• Nowy procesor HCX PRO Intelligent zapewniający niezrównaną dokładność i odwzorowanie szczegółów
• Pierwszy na świecie* telewizor obsługujący standardy HDR10+ i Dolby Vision oraz format HLG Photo
• Pierwszy na świecie* telewizor z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę) zapewniającymi dźwięk w technologii Dolby Atmos.
• Głośniki z mechanizmem JENO dopracowane przez firmę Technics.
– Źródło: Panasonic

Panasonic GZ2000
Panasonic GZ2000 / fot. Panasonic

W szczególności znacząco zwiększono średni poziom jasności oraz poprawiono obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. Teraz treści HDR robią jeszcze większe wrażenie, gdyż telewizor GZ2000 z łatwością odtwarza kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji.

W wyniku tak wysokiego poziomu dostosowania połączonego z wyjątkowymi umiejętnościami Sonnenfelda w zakresie optymalizacji kolorów firma Panasonic stworzyła najdokładniejsze w historii obrazy kinowe na telewizorze.
Źródło: Panasonic

Co jeszcze?

Jednak producent postawił też na oryginalne nagłośnienie swojego flagowego modelu. Głośniki w telewizorach OLED kierują dźwięk w górę, a wszystko zgodnie z technologią Dolby Atmos.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Panasonic GZ2000 / fot. Panasonic

Warto wspomnieć także o najnowszym procesorze serii GZ2000:

Procesor HCX PRO Intelligent obsługuje również wiele formatów dynamicznych metadanych HDR i oferuje telewidzom najlepsze wrażenia niezależnie od źródła obrazu telewizyjnego. GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby Vision®.

A dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor GZ2000 jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie szeroko przyjęty przez nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo. Ponadto ekran obsługuje zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.
Źródło: Panasonic

Panasonic GZ2000
Panasonic GZ2000 / fot. Panasonic

Źródło: Panasonic

Nasz komentarz

Ogłoszenie o wprowadzeniu na rynek tego modelu było tylko kwestią czasu. Zawsze na targach CES poznajemy flagowe telewizory i ich prototypy. Wiadomo, że firma musiała przedstawić następcę świetnie przyjętej serii FZ950.

Jednak naszym zdaniem lepszym zaskoczeniem byłoby pokazanie innych, niż 55 i 65 (standardowo, co roku) oryginalnych przekątnych. Bo na chwilę obecną w wyścigu o miano lidera w tej kategorii wygrywa LG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *