TV Sony z trybem kalibracji Netflix

Koncern Sony ma powód do dumy. Zaprezentowane z flagowej, tegorocznej oferty modele OLED i LCD to zdaniem producenta jedyne telewizory z trybem kalibracji Netflix zapewniającym studyjną jakość reprodukcji obrazu.

Sony i Netflix prezentują tryb kalibracji aplikacji Netflix — opracowany specjalnie do telewizorów Sony BRAVIA z serii MASTER w celu wyświetlania obrazu wiernie oddającego wizję i zamysł filmowca

Sony ZF9 / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony

Tryb kalibracji aplikacji Netflix, zapewniający kinową jakość przy oglądaniu materiałów z serwisu Netflix, jest dostępny wyłącznie w telewizorach Sony BRAVIA z nowej serii OLED AF9 i LCD ZF9.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

Opracowali go wspólnie inżynierowie Sony zajmujący się jakością obrazu oraz specjaliści od koloru z firmy Netflix. W rezultacie nowe telewizory niewiele różnią się jakością obrazu od monitorów studyjnych, będących wzorcem i punktem odniesienia w studiach filmowych.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali kupić?

Zmiana jednego ustawienia w menu pozwala więc użytkownikom serwisu Netflix uzyskać kolorystykę i dynamiczny kontrast identyczny z tym, co widział twórca obrazu. Jest to szczególnie zauważalne przy oglądaniu materiałów o dużych walorach wizualnych — na przykład wyprodukowanego przez Netflix serialu Zagubieni w kosmosie, w którym pozaziemskie krajobrazy i istoty ukazane są w nastrojowym świetle.– Sony

Sony ZF9 / fot. Sony

Obraz ostry jak brzytwa na telewizorach Sony BRAVIA z nowej serii MASTER, można było zobaczyć podczas tegorocznej odsłony targów CES. To właśnie tam pokazano dwa nowe modele od Sony Bravia: OLED AF9 i LCD ZF9. Kiedy dodamy do tej zdumiewającej jakości obrazu tryb kalibracji Netflix, otrzymamy studyjną jakość reprodukcji obrazu w naszym salonie.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy w Polsce wg Netflix

Sony ZF9 / fot. Sony

Data rozpoczęcia sprzedaży telewizorów Sony z serii MASTER w Europie oraz ich ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

Sony ZF9 / fot. Sony
Sony AF9 / fot. Sony


Źródło: Sony

Nasz komentarz

I znowu można na podstawie takiej informacji prasowej odnieść wrażenie, że jak Netflix, to tylko na telewizorze Sony Bravia. No chyba, że w grę wchodzą tylko flagowe modele OLED i LCD z 2019 roku. Wtedy zdecydowanie możemy je zarekomendować.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: