LG: rolowany telewizor OLED. Podczas zakończonych targów CES 2019 pokazano wiele nowości. Jednak to koncern LG miał jedną z największych niespodzianek. Chodzi o pierwszy na świecie rolowany telewizor – LG SIGNATURE OLED R.
Pierwszy na świecie rolowany telewizor czyli LG SIGNATURE OLED R ma być rewolucyjnym produktem domowej rozrywki. Jeszcze do niedawna mogliśmy tylko śnić o elastycznych, zwijanych telewizorach.
LG: rolowany telewizor OLED

Prezentując na targach CES 2019 pierwszy na świecie telewizor OLED z rolowanym ekranem firma LG Electronics ustanawia nowy standard telewizorów nowej generacji. Ze względu na regulację proporcji ekranu, możliwą tylko dzięki opracowanej przez LG technologii OLED, telewizor LG SIGNATURE OLED R całkowicie zmienia nasze podejście do oglądania telewizji.
Obecnie kiedy producenci prześcigają się w projektowaniu coraz smuklejszych ekranów i koncentrują się na wzornictwie, firma LG skupiła się na prostocie designu i zerwała z tradycyjną koncepcją telewizora.
Dzięki temu powstał zaprezentowany w ubiegłym roku telewizor SIGNATURE OLED W. Wprowadzając telewizor jak tapeta LG udowodniła, że można pogodzić znakomitą jakość obrazu z subtelnym i pięknym wyglądem.
– Źródło: LG
TV OLED: co jeszcze?
Telewizor LG pracuje w trzech trybach. Zobacz na czym one polegają.
Rzeczywiście, telewizor LG SIGNATURE OLED R może zmieniać swój wygląd odpowiednio do jednego z trzech trybów: Full View z całkowicie rozwiniętym ekranem, Line View z częściowo rozwiniętym ekranem oraz Zero View ze zwiniętym ekranem. Dzięki swoim elastycznym możliwościom, OLED LG może być używany na różne sposoby, co jest możliwe dzięki rozwojowi technologii OLED.
– Źródło: LG

Tryb Full View to oczywiście ten tryb, który najbardziej interesuje miłośników znakomitej jakości obrazu. Do tego dochodzą także funkcje sztucznej inteligencji, procesor wideo α (Alpha) 9 drugiej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning.
Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Tryb Line View to częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R. Ma sprawdzić się wtedy, gdy nie będziemy potrzebowali całego ekranu, a zaledwie jego część. Producent liczy na spore zainteresowanie takimi funkcjami, jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard.

- Telewizory LG – zobacz aktualne ceny
Tryb Zero View to tryb, w którym cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty (ukryty w podstawie). Jednak nie oznacza to brak możliwości wykorzystania niektórych funkcji. Gdy ekran jest schowany to wciąż możemy korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos podczas odtwarzania muzyki.
Źródło: LG
Nasz komentarz
Wszystko pięknie wyglądało, zwłaszcza na targach CES 2019. Z pewnością koncern LG zmiażdżył konkurencyjne telewizory. Tylko pojawia się pytanie. Czy naprawdę potrzebujemy tego typu bajer w naszym salonie w przyszłości?
Czy producenci nie powinni zainwestować pieniędzy (zamiast na nowe, zwijane OLEDY) na TV przypominające bardziej hologramy? Czy faktycznie będziemy chcieli kupić telewizor, którego mechanizm działania jest ograniczony do 50 tysięcy wysunięć i schowań telewizora?