LG: rolowany telewizor OLED

LG: rolowany telewizor OLED. Podczas zakończonych targów CES 2019 pokazano wiele nowości. Jednak to koncern LG miał jedną z największych niespodzianek. Chodzi o pierwszy na świecie rolowany telewizor – LG SIGNATURE OLED R.

Pierwszy na świecie rolowany telewizor czyli LG SIGNATURE OLED R ma być rewolucyjnym produktem domowej rozrywki. Jeszcze do niedawna mogliśmy tylko śnić o elastycznych, zwijanych telewizorach.

LG: rolowany telewizor OLED

LG OLED R / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

Prezentując na targach CES 2019 pierwszy na świecie telewizor OLED z rolowanym ekranem firma LG Electronics ustanawia nowy standard telewizorów nowej generacji. Ze względu na regulację proporcji ekranu, możliwą tylko dzięki opracowanej przez LG technologii OLED, telewizor LG SIGNATURE OLED R całkowicie zmienia nasze podejście do oglądania telewizji.

Zobacz także | Jaki telewizor LG kupić?

Obecnie kiedy producenci prześcigają się w projektowaniu coraz smuklejszych ekranów i koncentrują się na wzornictwie, firma LG skupiła się na prostocie designu i zerwała z tradycyjną koncepcją telewizora.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED

Dzięki temu powstał zaprezentowany w ubiegłym roku telewizor SIGNATURE OLED W. Wprowadzając telewizor jak tapeta LG udowodniła, że można pogodzić znakomitą jakość obrazu z subtelnym i pięknym wyglądem.
– Źródło: LG

TV OLED: co jeszcze?

LG OLED R / fot. LG
LG OLED R / fot. LG

Telewizor LG pracuje w trzech trybach. Zobacz na czym one polegają.

LG: rolowany telewizor OLED
LG OLED R / fot. LG

Rzeczywiście, telewizor LG SIGNATURE OLED R może zmieniać swój wygląd odpowiednio do jednego z trzech trybów: Full View z całkowicie rozwiniętym ekranem, Line View z częściowo rozwiniętym ekranem oraz Zero View ze zwiniętym ekranem. Dzięki swoim elastycznym możliwościom, OLED LG może być używany na różne sposoby, co jest możliwe dzięki rozwojowi technologii OLED.
– Źródło: LG

LG OLED R / fot. LG

Tryb Full View to oczywiście ten tryb, który najbardziej interesuje miłośników znakomitej jakości obrazu. Do tego dochodzą także funkcje sztucznej inteligencji, procesor wideo α (Alpha) 9 drugiej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

LG: rolowany telewizor OLED
LG OLED R / fot. LG

Tryb Line View to częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R. Ma sprawdzić się wtedy, gdy nie będziemy potrzebowali całego ekranu, a zaledwie jego część. Producent liczy na spore zainteresowanie takimi funkcjami, jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard.

LG OLED R / fot. LG

Tryb Zero View to tryb, w którym cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty (ukryty w podstawie). Jednak nie oznacza to brak możliwości wykorzystania niektórych funkcji. Gdy ekran jest schowany to wciąż możemy korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos podczas odtwarzania muzyki.

LG: rolowany telewizor OLED
LG OLED R / fot. LG

Źródło: LG

Nasz komentarz

Wszystko pięknie wyglądało, zwłaszcza na targach CES 2019. Z pewnością koncern LG zmiażdżył konkurencyjne telewizory. Tylko pojawia się pytanie. Czy naprawdę potrzebujemy tego typu bajer w naszym salonie w przyszłości?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Czy producenci nie powinni zainwestować pieniędzy (zamiast na nowe, zwijane OLEDY) na TV przypominające bardziej hologramy? Czy faktycznie będziemy chcieli kupić telewizor, którego mechanizm działania jest ograniczony do 50 tysięcy wysunięć i schowań telewizora?

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: