Nowe telewizory LG: co o nich wiemy?

Nowe telewizory LG: co o nich wiemy? Na targach CES 2019 w Las Vegas koncern LG pokazał swoje najnowsze telewizory na ten rok. Mowa między innymi o flagowej serii TV wyposażonych w sztuczną inteligencję ThinQ i procesor α9 Gen 2. Oczywiście nowości jest znacznie więcej.

Jedną z najgorętszych premier ma być 88-calowy telewizor LG z matrycą OLED. Dowiedz się więcej o nowych TV od LG.

Nowe telewizory LG

LG OLED TV Range / fot. LG

Procesor α9 Gen 2, który znalazł zastosowanie w telewizorach LG OLED z serii Z9, W9, E9 i C9, podwyższa jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Dzięki algorytmowi uczenia się deep learning (opracowanego z wykorzystaniem ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion obrazów), procesor rozpoznaje jakość materiału źródłowego i na tej podstawie dobiera metodę zapewniającą optymalne wrażenia wzrokowe.

Ponadto, 88-calowy telewizor Z9 OLED jest wyposażony w udoskonalone funkcje skalowania obrazu oraz redukcji szumów pozwalające na uzyskanie realistycznego obrazu 8K, który jest ostry, żywy i bogaty w detale.
– Źródło: LG

Można śmiało powiedzieć, że Procesor α9 Gen 2 jest tutaj najważniejszy. Nie tylko precyzyjne dostosowuje krzywą mapowania tonalnego do oświetlenia w miejscu gdzie oglądamy telewizję. Również dba o odpowiednią jasność ekranu, regulując ją za pomocą specjalnego czujnika.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali?

Nowe telewizory LG. Co jeszcze wiadomo?

Nowe telewizory LG
LG ThinQ AI TV / fot. LG

Doskonała jakość dźwięku to kolejna zasługa wspomnianego procesora.

W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano natomiast inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami. Procesor α9 Gen 2 optymalizuje parametry dźwięku uwzględniając rodzaj odtwarzanych treści, dzięki czemu umożliwia wyraźne odtwarzanie ludzkiej mowy, np. w dialogach filmowych lub programach informacyjnych.

Użytkownicy mogą samodzielnie dostosowywać ustawienia dźwięku do warunków w pomieszczeniu albo skorzystać z inteligentnych funkcji telewizora LG optymalizujących dźwięk z uwzględnieniem akustyki pomieszczenia. Ponadto, flagowe telewizory LG są wyposażone w system Dolby Atmos odtwarzający niezwykle realistyczne efekty dźwiękowe, które wspaniale wzbogacają rozrywkę.
– Źródło:LG

Smart TV

Nowe telewizory LG
LG ThinQ AI TV / fot. L

W tym roku w telewizorach LG mamy do dyspozycji, m.in. Asystenta głosowego Google pozwalającego w szybszy i prostszy sposób, niż do tej pory znaleźć interesujące informacje ze świata na dużym ekranie. Do tego dochodzi dostęp do usług głosowych Amazon Alexa.

Po naciśnięciu przycisku Amazon Prime Video na pilocie Magic Remote można sterować inteligentnymi urządzeniami AGD, zadawać pytania, uzyskać dostęp do ogromnej liczby funkcji Alexa Skills, a nawet skonfigurować własną procedurę Alexa Routine, np. obejmującą sygnał budzika, wyświetlenie informacji o ruchu drogowym i włączenie ulubionego kanału TV.

W roku 2019 telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ umożliwią też korzystanie z funkcji Alexa z atrakcyjnymi treściami wizualnymi, np. podczas odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody, czy używania funkcji Alexa Skills obejmujących wyświetlanie materiałów wideo, takich jak usługa Food Network zapewniająca dostęp do wspaniałych przepisów i inspiracji kulinarnych.

Dzięki asystentce Alexa można łatwo zarządzać zajęciami całej rodziny, sprawdzać zamówienia w sklepie Amazon, a nawet przygotować odkładaną od dawna wycieczkę na Antypody, mówiąc “Kayak, zarezerwuj pokój w Sydney.”
-Źródło: LG

Nowy procesor w telewizorach LG to nie tylko TV OLED wspomniane na początku artykułu. Nie mogło go także zabraknąć we flagowym telewizorze LCD 8K o przekątnej 75 cali (model SM99). Seria zostanie wprowadzona pod nazwą NanoCell TV (serie SM9** i SM8**).

Koncern zwraca uwagę że najważniejszymi rzeczami będą jakość obrazu dzięki technologii NanoCell (NanoColor), wierność odwzorowania barw w szerokim zakresie kątów widzenia (NanoAccuracy) i wyjątkowo smukła konstrukcja z wąską ramką (NanoBezel).

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *