Nowe telewizory LG: co o nich wiemy?

Na targach CES 2019 w Las Vegas koncern LG pokazał swoje najnowsze telewizory na ten rok. Mowa między innymi o flagowej serii TV wyposażonych w sztuczną inteligencję ThinQ i procesor α9 Gen 2. Oczywiście nowości jest znacznie więcej.

Jedną z najgorętszych premier ma być 88-calowy telewizor LG z matrycą OLED. Dowiedz się więcej o nowych TV od LG.

LG OLED TV Range / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

 


Procesor α9 Gen 2, który znalazł zastosowanie w telewizorach LG OLED z serii Z9, W9, E9 i C9, podwyższa jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Dzięki algorytmowi uczenia się deep learning (opracowanego z wykorzystaniem ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion obrazów), procesor rozpoznaje jakość materiału źródłowego i na tej podstawie dobiera metodę zapewniającą optymalne wrażenia wzrokowe.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

Ponadto, 88-calowy telewizor Z9 OLED jest wyposażony w udoskonalone funkcje skalowania obrazu oraz redukcji szumów pozwalające na uzyskanie realistycznego obrazu 8K, który jest ostry, żywy i bogaty w detale.
– Źródło: LG

LG Alpha 9 Gen 2 / fot. LG

Można śmiało powiedzieć, że Procesor α9 Gen 2 jest tutaj najważniejszy. Nie tylko precyzyjne dostosowuje krzywą mapowania tonalnego do oświetlenia w miejscu gdzie oglądamy telewizję. Również dba o odpowiednią jasność ekranu, regulując ją za pomocą specjalnego czujnika.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali kupić?

LG ThinQ AI TV / fot. LG

Doskonała jakość dźwięku to kolejna zasługa wspomnianego procesora.

Sprawdź aktualne ceny soundbarów LG

 


W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano natomiast inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami. Procesor α9 Gen 2 optymalizuje parametry dźwięku uwzględniając rodzaj odtwarzanych treści, dzięki czemu umożliwia wyraźne odtwarzanie ludzkiej mowy, np. w dialogach filmowych lub programach informacyjnych.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED 2020

Użytkownicy mogą samodzielnie dostosowywać ustawienia dźwięku do warunków w pomieszczeniu albo skorzystać z inteligentnych funkcji telewizora LG optymalizujących dźwięk z uwzględnieniem akustyki pomieszczenia. Ponadto, flagowe telewizory LG są wyposażone w system Dolby Atmos odtwarzający niezwykle realistyczne efekty dźwiękowe, które wspaniale wzbogacają rozrywkę.
– Źródło:LG

LG ThinQ AI TV / fot. LG

W tym roku w telewizorach LG mamy do dyspozycji, m.in. Asystenta głosowego Google pozwalającego w szybszy i prostszy sposób, niż do tej pory znaleźć interesujące informacje ze świata na dużym ekranie. Do tego dochodzi dostęp do usług głosowych Amazon Alexa.

LG NanoCell TV Range / fot. LG

Po naciśnięciu przycisku Amazon Prime Video na pilocie Magic Remote można sterować inteligentnymi urządzeniami AGD, zadawać pytania, uzyskać dostęp do ogromnej liczby funkcji Alexa Skills, a nawet skonfigurować własną procedurę Alexa Routine, np. obejmującą sygnał budzika, wyświetlenie informacji o ruchu drogowym i włączenie ulubionego kanału TV.

W roku 2019 telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ umożliwią też korzystanie z funkcji Alexa z atrakcyjnymi treściami wizualnymi, np. podczas odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody, czy używania funkcji Alexa Skills obejmujących wyświetlanie materiałów wideo, takich jak usługa Food Network zapewniająca dostęp do wspaniałych przepisów i inspiracji kulinarnych.

Dzięki asystentce Alexa można łatwo zarządzać zajęciami całej rodziny, sprawdzać zamówienia w sklepie Amazon, a nawet przygotować odkładaną od dawna wycieczkę na Antypody, mówiąc „Kayak, zarezerwuj pokój w Sydney.”
-Źródło: LG

Nowy procesor w telewizorach LG to nie tylko TV OLED wspomniane na początku artykułu. Nie mogło go także zabraknąć we flagowym telewizorze LCD 8K o przekątnej 75 cali (model SM99). Seria zostanie wprowadzona pod nazwą NanoCell TV (serie SM9** i SM8**).

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Koncern zwraca uwagę że najważniejszymi rzeczami będą jakość obrazu dzięki technologii NanoCell (NanoColor), wierność odwzorowania barw w szerokim zakresie kątów widzenia (NanoAccuracy) i wyjątkowo smukła konstrukcja z wąską ramką (NanoBezel).

Źródło: LG

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: