Nowe telewizory LG: co o nich wiemy?

Nowe telewizory LG: co o nich wiemy? Na targach CES 2019 w Las Vegas koncern LG pokazał swoje najnowsze telewizory na ten rok. Mowa między innymi o flagowej serii TV wyposażonych w sztuczną inteligencję ThinQ i procesor α9 Gen 2. Oczywiście nowości jest znacznie więcej.

Jedną z najgorętszych premier ma być 88-calowy telewizor LG z matrycą OLED. Dowiedz się więcej o nowych TV od LG.

Nowe telewizory LG

LG OLED TV Range / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED


Procesor α9 Gen 2, który znalazł zastosowanie w telewizorach LG OLED z serii Z9, W9, E9 i C9, podwyższa jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Dzięki algorytmowi uczenia się deep learning (opracowanego z wykorzystaniem ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion obrazów), procesor rozpoznaje jakość materiału źródłowego i na tej podstawie dobiera metodę zapewniającą optymalne wrażenia wzrokowe.

Zobacz także | Jaki telewizor LG kupić?

Ponadto, 88-calowy telewizor Z9 OLED jest wyposażony w udoskonalone funkcje skalowania obrazu oraz redukcji szumów pozwalające na uzyskanie realistycznego obrazu 8K, który jest ostry, żywy i bogaty w detale.
– Źródło: LG

LG Alpha 9 Gen 2 / fot. LG

Można śmiało powiedzieć, że Procesor α9 Gen 2 jest tutaj najważniejszy. Nie tylko precyzyjne dostosowuje krzywą mapowania tonalnego do oświetlenia w miejscu gdzie oglądamy telewizję. Również dba o odpowiednią jasność ekranu, regulując ją za pomocą specjalnego czujnika.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali kupić?

Nowe telewizory LG. Co jeszcze wiadomo?

Nowe telewizory LG
LG ThinQ AI TV / fot. LG

Doskonała jakość dźwięku to kolejna zasługa wspomnianego procesora.

Sprawdź aktualne ceny soundbarów LG


W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano natomiast inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami. Procesor α9 Gen 2 optymalizuje parametry dźwięku uwzględniając rodzaj odtwarzanych treści, dzięki czemu umożliwia wyraźne odtwarzanie ludzkiej mowy, np. w dialogach filmowych lub programach informacyjnych.

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED

Użytkownicy mogą samodzielnie dostosowywać ustawienia dźwięku do warunków w pomieszczeniu albo skorzystać z inteligentnych funkcji telewizora LG optymalizujących dźwięk z uwzględnieniem akustyki pomieszczenia. Ponadto, flagowe telewizory LG są wyposażone w system Dolby Atmos odtwarzający niezwykle realistyczne efekty dźwiękowe, które wspaniale wzbogacają rozrywkę.
– Źródło:LG

Nowe telewizory LG. Smart TV

Nowe telewizory LG
LG ThinQ AI TV / fot. LG

W tym roku w telewizorach LG mamy do dyspozycji, m.in. Asystenta głosowego Google pozwalającego w szybszy i prostszy sposób, niż do tej pory znaleźć interesujące informacje ze świata na dużym ekranie. Do tego dochodzi dostęp do usług głosowych Amazon Alexa.

Nowe telewizory LG
LG NanoCell TV Range / fot. LG

Po naciśnięciu przycisku Amazon Prime Video na pilocie Magic Remote można sterować inteligentnymi urządzeniami AGD, zadawać pytania, uzyskać dostęp do ogromnej liczby funkcji Alexa Skills, a nawet skonfigurować własną procedurę Alexa Routine, np. obejmującą sygnał budzika, wyświetlenie informacji o ruchu drogowym i włączenie ulubionego kanału TV.

W roku 2019 telewizory LG ze sztuczną inteligencją ThinQ umożliwią też korzystanie z funkcji Alexa z atrakcyjnymi treściami wizualnymi, np. podczas odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody, czy używania funkcji Alexa Skills obejmujących wyświetlanie materiałów wideo, takich jak usługa Food Network zapewniająca dostęp do wspaniałych przepisów i inspiracji kulinarnych.

Dzięki asystentce Alexa można łatwo zarządzać zajęciami całej rodziny, sprawdzać zamówienia w sklepie Amazon, a nawet przygotować odkładaną od dawna wycieczkę na Antypody, mówiąc „Kayak, zarezerwuj pokój w Sydney.”
-Źródło: LG

Nowy procesor w telewizorach LG to nie tylko TV OLED wspomniane na początku artykułu. Nie mogło go także zabraknąć we flagowym telewizorze LCD 8K o przekątnej 75 cali (model SM99). Seria zostanie wprowadzona pod nazwą NanoCell TV (serie SM9** i SM8**).

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Koncern zwraca uwagę że najważniejszymi rzeczami będą jakość obrazu dzięki technologii NanoCell (NanoColor), wierność odwzorowania barw w szerokim zakresie kątów widzenia (NanoAccuracy) i wyjątkowo smukła konstrukcja z wąską ramką (NanoBezel).

Źródło: LG

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: