Pierwszy telewizor OLED 8K. Zobacz kto ma w ofercie?

Pierwszy telewizor OLED 8K. Niedawno pisaliśmy dla Was o pierwszym telewizorze o rozdzielczości 8K od Samsunga. Trzy modele z tej serii można już kupić. Jednak nie każdy wie, że także LG ma telewizor 8K.

Co zaoferuje pierwszy na świecie telewizor LG o rozdzielczości 8K? Sprawdź. Czy inni producenci także pójdą tą drogą i zaczną oferować ekrany OLED 8K?

Pierwszy telewizor OLED 8K

Pierwszy telewizor OLED 8K
Telewizor LG 8K / fot. LG

Telewizor LG z obrazem 8K został pokazany po raz pierwszy na berlińskich targach IFA 2018. Od razu zwrócił na siebie uwagę wszystkich czekających na ujawnienie przełomowego modelu z ekranem OLED.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali?

Pierwszy telewizor OLED 8K
Telewizor LG 8K / fot. LG

Firma LG Electronics, która dzięki matrycom OLED wytycza kierunki innowacji w dziedzinie telewizorów, zaprezentuje podczas targów IFA 2018 pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 8K (7680 x 4320).

88-calowy telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w matrycę zawierającą ponad 33 miliony pikseli emitujących światło, która pozwala na uzyskanie niezrównanego kontrastu oraz prawdziwej czerni – cech wyróżniających obraz wyświetlany przez telewizory OLED.
-Źródło: LG

Pojawienie się 88-calowego modelu było tylko kwestią czasu. Już w zeszłym roku LG informował, że sprzedaż modeli OLED zwiększy się w 2018 roku, by w 2022 roku przekroczyć 9 milionów sprzedanych sztuk na całym świecie. Koncern chciałby zostać liderem w klasie ultra-premium.

Wyświetlacze nowej generacji są niezależnym źródłem światła, ale chodzi tutaj nie tylko o jakość obrazu. Producent stawia także na unikatowy design tych modeli. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie.

„Pierwszy telewizor LG OLED o rozdzielczości 8K jest szczytowym osiągnięciem technologicznym oraz otwiera kolejny etap ewolucji wyświetlaczy,” powiedział Brian Kwon prezes działu Home Entertainment firmy LG. „Panel OLED 4K odegrał ważną rolę w kształtowaniu rynku telewizorów a firma LG jest przekonana, że podobnie stanie się w przypadku matrycy OLED 8K.”
-Źródło: LG

Zobacz także: Telewizor Sony KD-75X85L: cena

Nasz komentarz

Co roku jesteśmy informowani o przełomowych technologiach i nowoczesnych telewizorach, które raz na zawsze odmienią sposób oglądana telewizji. Rozumiemy to, że producenci dążą do tego, by być liderem w branży OLED. Tylko nie mogą zapominać o tym, że zdecydowana większość odbiorców i tak będzie kupowała o wiele tańsze telewizory, z zupełnie innej kategorii cenowej.

Firmy powinny rozwijać ofertę także o wiele tańszych modeli. Tak żeby w kolejnych latach zaskoczyć tych, którzy nie chcą wydać fortuny na nowy TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *