Najlepsze filmy 2023: najgorętsze premiery kinowe

Najlepsze filmy 2023 to premiery kinowe, których już teraz nie możemy się doczekać. Co nas czeka w przyszłym roku na dużym ekranie? Zobacz jakie są najgorętsze premiery 2023 roku. Wpis będziemy aktualizować o nowe informacje (tytuły, zwiastuny, opisy).

Najlepsze filmy 2023 – co o nich wiemy? Nie wszystkie superprodukcje mogą pochwalić się oficjalnym zwiastunem. Ten zazwyczaj prezentowany jest na krótko przed daną premierą. Podobnie jest z fabułą: w przypadku większości filmów nie podano jeszcze oficjalnego opisu danego filmu. Co zatem wiemy o nadchodzących najlepszych filmach 2023 roku? Na pewno znamy daty premier wszystkich poniższych tytułów.

Listę premier kinowych na 2023 rok zobaczysz w osobnym artykule:

Premiery kinowe: co obejrzeć? (październik 2023)

1. ULTIMATUM


Retribution, 2023, 1 godz. 30 min.
25 sierpnia

Remake hiszpańskiego filmu „Nieznany” z 2015 roku obiecuje być emocjonującym i trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym.

Fabuła skupia się na dyrektorze banku, który codziennie dowozi swoje dzieci do szkoły. Pewnego ranka, dostaje on tajemniczy telefon od nieznajomego, który informuje go, że jego samochód został podłączony do bomby. Grożąc, że jeśli zatrzyma samochód lub zgłosi to komukolwiek, pojazd eksploduje. Zdenerwowany i przerażony, dyrektor zaczyna desperacko szukać pomocy i próbuje zrozumieć, dlaczego padł ofiarą tego makabrycznego szantażu.

2. BEZ LITOŚCI 3. OSTATNI ROZDZIAŁ

The Equalizer 3, 2023
1 września

„Dwukrotny zdobywca Oscara Denzel Washington („Dzień próby”, „Chwała”) powraca w roli Roberta McCalla w ekscytującym filmie pełnym akcji i napięcia.

Po porzuceniu swojej przeszłości jako płatny zabójca dla rządu, McCall pragnie spokojnego życia, jednak nie potrafi pozostać obojętny wobec niesprawiedliwości i krzywdy innych. Jego nieodparta potrzeba pomocy prowadzi go w niebezpieczne sytuacje, gdzie musi stawić czoła przeciwnościom i walczyć o sprawiedliwość.

Tym razem McCall znajduje się we włoskim regionie południowych Włoch, gdzie odkrywa, że jego nowi przyjaciele są kontrolowani przez miejscowych bossów mafijnych. Kiedy sytuacja przybiera zły obrót, McCall zdaje sobie sprawę, że musi interweniować i stać się obrońcą swoich przyjaciół. Wkracza do akcji, podejmując walkę z potężną mafią.

3. MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE 3


My Big Fat Greek Wedding 3, 2023
8 września

„MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE 3” to pełna humoru komedia rodzinna, w której kolejne zabawne sytuacje dostarczają mnóstwo rozrywki. Głównym wątkiem filmu jest bliska rodzina, gdy ich córka przygotowuje się do ślubu. Toula i Ian, którzy sami mieli nietypowe doświadczenia związane z miłością, starają się zapewnić swojej córce idealne przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Jednakże, jak to bywa w przypadku rodzin, wszystko zaczyna nieoczekiwanie komplikować się.

Zobacz także: Najlepsze filmy 2024: najgorętsze premiery kinowe

Każdy aspekt organizacji ślubu staje się pretekstem do komicznych sytuacji. Od wyboru sukni ślubnej i dekoracji, po gości weselnych i menu – wszystko jest poddane rozmaitym perypetiom. Dzieje się tak za sprawą pełnych osobliwości członków rodziny, ekscentrycznych przyjaciół i nieoczekiwanych zdarzeń.

4. AFTER 5. NA ZAWSZE


After Everything, 2023
13 września

„After 5 na zawsze” to kontynuacja popularnego filmu „After” opartego na serii powieści autorstwa Ann Todd. W „After 5 na zawsze” historia miłości Tessy i Hardina kontynuuje się po burzliwych wydarzeniach poprzednich filmów. Para staje w obliczu nowych wyzwań, które testują ich związek i determinację.

Tessa, ambitna studentka, walczy o swoje marzenia zawodowe, próbując pogodzić je ze swoim życiem osobistym. Hardin, złożony i pełen tajemnic przeszłości, stara się zmienić i udowodnić

5. TEŚCIOWIE 2


2023
15 września

Był sobie pewien małżeństwo, Maria i Janek, którzy obchodzili trzydziestą rocznicę swojego ślubu. Oboje mieli już poważne zmarszczki i siwe włosy, ale wciąż byli ze sobą. To nie było jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Maria, w wieku sześćdziesięciu lat, była osobą o tradycyjnych wartościach i wychowaniu. Wychowała się w czasach, gdy małżeństwo było dla wielu ludzi czymś oczywistym i niemal obowiązkowym. Dla niej, ślub był symbolem miłości i wierności, a rocznica ich ślubu była okazją do celebrowania tych wartości.

6. NIEZNISZCZALNI 4

Expend4bles, 2023
29 września

W czwartym filmie serii „Niezniszczalni”, losy naszych bohaterów ponownie zostają wystawione na ciężką próbę. Tym razem, świat stoi na krawędzi III wojny światowej, gdy spisek odkryty przez agencję wywiadowczą wskazuje na możliwość wybuchu konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

Dowództwo nad ekipą zostaje powierzone nowemu bohaterowi, wcielającemu się w postać graną przez Jasona Stathama. Jego twardy charakter, umiejętności bojowe i nieustępliwość w walce przeciwko złu czynią go idealnym przywódcą w tym niebezpiecznym zadaniu.

Nasz zespół „Niezniszczalnych” rusza w pełną akcji misję, mającą na celu powstrzymanie spiskowców i zapobieżenie katastrofie nuklearnej. Od wschodnich tajg po amerykańskie metropolie, bohaterowie ścigają się z czasem, odkrywając kolejne wątki spisku i walcząc z wrogami na każdym kroku.

Podczas misji, ekipa „Niezniszczalnych” musi stawić czoła nie tylko wrogom z zewnątrz, ale także wewnętrznym konfliktom i różnicom osobowości. Odwieczne animozje i rywalizacja pomiędzy bohaterami stają się dodatkowym wyzwaniem, które muszą przezwyciężyć, aby uratować świat.

Akcja filmu stopniowo nabiera tempa, prowadząc nas przez spektakularne pościgi, eksplozje i pojedynki wręcz. Jednak to nie tylko efekty specjalne i dynamiczne sceny walki definiują „Niezniszczalnych 4”. Film równocześnie pokazuje relacje między bohaterami, ich poświęcenie dla wspólnego dobra i siłę, jaką czerpią z lojalności wobec siebie nawzajem.

7. PSI PATROL: WIELKI FILM


PAW Patrol: The Mighty Movie, 2023
13 października

W sequelu filmu „Psi Patrol: wielki film” przygody naszych ulubionych szczeniaków sięgają nowych, magicznych wysokości. W mieście Adventure City spada tajemniczy meteor, który nadaje Psim bohaterom niesamowite super moce. Dla najmłodszej członkini drużyny, Skye, jest to spełnienie jej najskrytszych marzeń.

Skye, zawsze marząca o byciu bohaterką, korzysta z nowych mocy ze zdumieniem i entuzjazmem. Jej umiejętności przekraczają wszelkie oczekiwania, co sprawia, że czuje się wyjątkowa. Jednak, jak zawsze, sprawy szybko się komplikują.

Gdy skorumpowany złoczyńca Humdinger ucieka z więzienia, postanawia połączyć siły ze szalonym naukowcem, aby ukraść super moce od Psiego Patrolu. Teraz los Adventure City jest zagrożony, a nasz dzielny zespół musi podjąć wyzwanie i powstrzymać złoczyńców przed osiągnięciem swoich celów.

W tej pełnej akcji i humoru historii, Psi Patrol odkrywa, że każde z nich, niezależnie od rozmiaru, ma moc, aby zrobić różnicę. Skye musi nauczyć się, że prawdziwa siła nie leży w jej zdolnościach, ale w determinacji i odwadze. Razem, Psi Patrol udowodni, że w obliczu zagrożenia nie ma rzeczy niemożliwych.

8. PIŁA 10

Saw X, 2023
31 października

„Piła 10” to kontynuacja popularnej serii horrorów, która wprowadza nas w nową, przerażającą i zakręconą historię. W tym filmie, odkrywamy kolejne tajemnice i mroczne zagadki, które zostają przedstawione przez seryjnego mordercę znanego jako „Piła”. Oferując swoje własne, chore gry i pułapki, „Piła” testuje moralność, odwagę i przetrwanie swoich ofiar.

Najnowsza odsłona serii „Piła 10” wprowadza nas w nowe miejsce, w którym grupa osób musi zmierzyć się z przerażającymi wyzwaniami, aby ocalić swoje życie. Zagadki są bardziej intrygujące, a pułapki jeszcze bardziej bezlitosne.

Wraz z rozwinięciem fabuły, odkrywamy tajemnice, które skrywają bohaterowie, oraz ich połączenia z poprzednimi filmami. „Piła 10” dostarcza wstrząsających chwil, w których moralność i wybory stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

9. IGRZYSKA ŚMIERCI: BALLADA PTAKÓW I WĘŻY


The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes, 2023
17 listopada

„Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” to prequel popularnej serii „Igrzyska Śmierci” autorstwa Suzanne Collins. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanych nam z poprzednich części.

W tej fascynującej historii poznajemy młodego Coriolanusa Snowa, który w przyszłości stanie się okrutnym prezydentem Kapitolu. Coriolanus jest wybrany na mentora w 10. edycji Igrzysk Śmierci, które są organizowane w okrutnym i surowym świecie Panem.

W trakcie Igrzysk, Coriolanus zostaje przypisany do młodej uczestniczki z Dystryktu 12, Lucy Gray Baird, której niezwykła osobowość i talenty go fascynują. Wraz z Lucy Gray, Coriolanus musi walczyć o ich wspólne przetrwanie i manipulować grą, aby zapewnić jej sukces.

„Ballada ptaków i węży” jest historią o władzy, przetrwaniu i moralności. Pokazuje, jak młody Snow, jeszcze pełen nadziei i ambicji, staje w obliczu brutalnej rzeczywistości Igrzysk Śmierci i odkrywa mroczne tajemnice Kapitolu.

10. WONKA


2023
14 grudnia

„Wonka” to opowieść o wczesnych latach życia ekscentrycznego czekoladowego fabrykanta, Willy’ego Wonki, i jego spotkaniu z niezwykłymi postaciami, znanymi jako Oompa-Loompas.

Willy Wonka, będący jeszcze młodym człowiekiem, pragnie rozwinąć swoje umiejętności w zakresie produkcji słodyczy i odkrywać nowe smaki. W trakcie jednej z jego przygód, trafia na tajemniczą wyspę, gdzie spotyka niewielkich ludzików o nazwie Oompa-Loompas. Odkrywa, że są oni zdolni do wyjątkowych rzeczy, takich jak tworzenie niesamowitych cukierków i zabawek.

Zobacz także: Najlepsze filmy 2024: najgorętsze premiery kinowe

Willy Wonka postanawia nawiązać kontakt z Oompa-Loompas i zaprasza ich do swojej fabryki czekolady, dając im pracę i dom. Razem eksplorują świat smaków, eksperymentują z recepturami i wprowadzają innowacje w produkcji słodyczy. Ich wspólne przygody

Listę najlepszych filmów 2023 będziemy aktualizowali o nowe informacje. Przygotujcie się też na to, że premiery niektórych najlepszych filmów 2023 roku mogą zostać opóźnione.

Źródło: najlepsze filmy 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *