Poznaj monitory Samsung CHG90 i CHG70

Poznaj monitory Samsung CHG90 i CHG70. Te jako pierwsze na rynku otrzymały certyfikat VESA DisplayHDR. Oznacza to spełnienie przez wyświetlacze normy DisplayHDR 600. To pierwsze tego typu wyróżnienie na świecie. Na czym dokładnie ono polega?

Jeśli zastanawiasz się, jaki monitor Samsung kupić, weź pod uwagę dwa node modele. Samsung CHG90 oraz CHG70 oferują certyfikat VESA DisplayHDR.

Poznaj monitory Samsung

Poznaj monitory Samsung
Samsung CHG90 / fot. Samsung

W tym roku VESA, międzynarodowa organizacja non-profit, która zajmuje się ustanawianiem obowiązujących na rynku norm interfejsu dla ekranów, wyznaczyła standard DisplayHDR™. Certyfikat ten określa jakość HDR, w tym parametry, takie jak jasność, gamut (przestrzeń) barw, głębia bitowa czy czas narastania sygnału.

Obejmuje również trzy poziomy jakości (DisplayHDR™ 400, 600, 1000). Oznaczenie DisplayHDR™ 600 świadczy o tym, że jakość wyświetlanych obrazów HDR jest wysoka nawet w jasnych pomieszczeniach.
– Źródło: Samsung

Który telewizor Samsung wybrać?

Samsung CHG90 został wyróżniony, m.in. za zwiększony, w porównaniu do standardowych monitorów współczynnik kontrastu (3000:1), lepsze odwzorowanie barw i ogólną dynamikę wyświetlania (dzięki technologii HDR). Obie serie monitorów (CHG90 i CHG70) zapewniają (w skrócie) optymalną jakość wyświetlania obrazu.

Warto dodać, że w przypadku CHG90 (pierwszego i największego na świecie 49-calowego monitora QLED) nie skończyło się tylko na otrzymaniu tegoż certyfikatu. Sprzęt został także nagrodzony certyfikatem „Best Monitor of 2017” (najlepszy monitor 2017 roku) przez Trusted Reviews. Tymczasem TechRadar uznał go „jednym z najbardziej doskonałych pod względem funkcjonalności i imponujących wizualnie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *