Aktualizacja Dolby Vision w telewizorach LG

Aktualizacja Dolby Vision z pewnością podniesie jakość gier na ekranach najnowszych telewizorów. Kto by nie chciał posiadać telewizora z obsługą gier z obrazem w formacie Dolby Vision w rozdzielczości 4K z częstotliwością generowania klatek 120 Hz?

Aktualizacja Dolby Vision nadchodzi! Koncern LG jest pierwszym producentem telewizorów, który oferuje obsługę obrazu HDR w formacie Dolby Vision przy rozdzielczości 4K i częstotliwości generowania klatek 120 Hz przy podłączeniu do kompatybilnego sprzętu gamingowego. Dzięki temu zyskujesz wspaniałe doznania gamingowe na jeszcze wyższym poziomie.

Aktualizacja Dolby Vision w telewizorach LG

Aktualizacja Dolby Vision w telewizorach LG
Aktualizacja Dolby Vision w telewizorach LG / fot. LG

Wprowadzane obecnie oprogramowanie układowe w wersji 03.15.27 sprawia, że telewizory LG OLED z serii C1 i G1 Gallery jako pierwsze na świecie umożliwiają, przy podłączeniu do kompatybilnego sprzętu gamingowego, wyświetlanie niesamowitego obrazu HDR w formacie Dolby Vision® HDR przy rozdzielczości 4K i częstotliwości generowania klatek 120 Hz.

Na tym nie koniec, bo w tym miesiącu aktualizację Dolby Vision otrzymają także telewizory z serii OLED Z1, QNED MiniLED QNED99 i NanoCell NANO99. Ponadto dla telewizorów z lat 2021 i 2020 są prowadzone testy zgodności z grami z obrazem w formacie Dolby Vision przy częstotliwości generowania klatek 60 Hz lub 120 Hz. W telewizorach LG z oferty na 2021 rok warto skorzystać jeszcze z Panelu Game Dashboard.

Aktualizacja Dolby Vision w telewizorach LG / fot. LG

To pływające menu ekranowe, podobne do menu HUD (wyświetlacz przezierny) występującego w wielu grach. Funkcja ta pozwala użytkownikom na szybkie wyświetlanie ustawień telewizora oraz przełączanie ustawień dostosowanych do różnych gatunków gier (standardowe, FPS, RPG, RTS) – bez przerywania gry.

Korzystając z tego panelu można też sprawdzać informacje o ustawieniach innych funkcji, takich jak stabilizator czerni czy tryb ze zmniejszonym opóźnieniem sygnału lub VRR. W celu uzyskania dostępu do większej liczby opcji, użytkownicy mogą uruchomić funkcję Game Optimizer bezpośrednio z panelu Game Dashboard.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *