Samsung The Frame: nowy telewizor QLED

Wielkie koncerny udowadniają od czasu, do czasu, że są w stanie stworzyć telewizor nie tylko będący odpowiedzią na zapotrzebowanie standardowego klienta. Także taki, który może stać się dziełem sztuki. Samsung The Frame to nowy telewizor Samsung, a opowie o nim światowej sławy projektant Yves Behar.

Poznajcie z bliska nowy telewizor z serii Samsung The Frame. To model skierowany dla miłośników sztuki oraz doskonałego obrazu.

Samsung The Frame / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Projektanci zajmujący się wzornictwem coraz bardziej uwzględniają styl życia ludzi i sposób, w jaki wchodzą oni w interakcje z otoczeniem. Dotyczy to także technologii i elektroniki użytkowej, którą wykorzystujemy w naszych domach – od lodówek po sprzęt audio-wideo. Firma Samsung konsekwentnie od wielu lat wpisuje się w ten coraz silniejszy trend, czego przykładem jest choćby telewizor The Frame.
– Źródło: Samsung

Dzięki Samsung The Frame, telewizor przestaje być „czarną skrzynką”, ale przez swój wyjątkowy design, staje się dziełem sztuki. Takim, które idealnie pasuje do każdego pomieszczenia. Na stronie Samsunga można przeczytać cały wywiad z Yvesem Beharem. Nas najbardziej zaciekawiło, jak wspomniany projektant widzi miejsce telewizorów w niedalekiej przyszłości.

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Yves Behar: Samsung i mój zespół z Fuseproject współpracują ze sobą już od prawie 10 lat, starając się przewidywać sposób użytkowania telewizorów w domach. W przypadku The Frame chcieliśmy zbadać, jak ekran można dopasować do każdego pomieszczenia w domu, rozszerzając jego przeznaczenie poza tradycyjne oglądanie programów telewizyjnych.

Dlatego postanowiliśmy pozbyć się „czarnej skrzynki”, zastępując ją przyciągającym wzrok wzornictwem (…) Moim celem zawsze jest ulepszanie ludziom życia – a tym samym świata – poprzez projektowanie. Uważam, że w tej pracy należy koniecznie inspirować się ludzkimi zachowaniami i pragnieniami. Łącząc potrzeby i obiekty poprzez wzornictwo, możemy odkrywać nowe rodzaje doświadczeń w codziennym życiu, przyspieszając jednocześnie adaptację nowych pomysłów.
-Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Samsung The Frame to niewątpliwie telewizor o eleganckim wzornictwie, który jest zapewne marzeniem niejednego z nas. Jednak musimy Was zmartwić, bowiem jako, że jest on uznawany za dzieło sztuki, koszt zakupu znacznie odbiega od „normalnych” telewizorów o tej wielkości ekranu. Za 43 cali musimy zapłacić około 1300, a za 55 cali około 2000 dolarów.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

RTV - porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: