LG OLED TV: aktualizacja Dolby TrueHD

LG OLED TV: aktualizacja Dolby TrueHD. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy telewizorów LG OLED TV. Już powinna być dostępna kolejna aktualizacja umożliwiająca odtwarzanie przez nie dźwięku zgodnego z zamierzeniami twórców. Chodzi o bezstratny format Dolby TrueHD.

W końcu LG OLED TV otrzymują aktualizację Dolby TrueHD. Co zyskujesz mając jeden z takich TV?

LG OLED TV: aktualizacja

LG OLED TV: aktualizacja
LG OLED65W7V / fot. LG

Format bezstratnej kompresji dźwięku zostanie udostępniony użytkownikom telewizorów LG OLED z roku 2017 jeszcze w tym miesiącu poprzez aktualizację typu OTA (Over The Air). Da ona użytkownikom możliwość odtwarzania dźwięku kodowanego w formacie Dolby TrueHD – tym samy, który stosują producenci płyt 4K UHD Blu-ray z najnowszymi filmami.

Wszystkie telewizory LG OLED z roku 2017 zostały wyposażone w kodek Dolby AC-4, dzięki czemu mogą odtwarzać dźwięk obiektowy, gwarantujący fascynujące efekty przestrzenne. Ponadto, modele LG klasy premium z linii na rok 2017 są kompatybilne z formatem obrazu HDR Dolby Vision, a tym samym pozwalają na korzystanie z oferty usługodawców VOD, która obejmuje już ponad 100 filmów w formacie Dolby Vision.
– Źródło: LG

Nowe oprogramowanie pozwoli także na obsługę kodowania MAT (Metadata-enhanced Audio Transmission). Oznacza to strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD między konsolą, a telewizorami LG OLED. Warto podłączyć do telewizora po aktualizacji softu soundbar, by przekonać się, jak bardzo zmieni się wydobywający dźwięk. A jeśli nie mamy co oglądać, możemy zawsze zajrzeć do Dolby Access App:

Użytkownicy telewizorów LG OLED z roku 2017 mogą za pośrednictwem wbudowanej aplikacji Dolby Access App oglądać materiały z obrazem w formacie Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. Oprogramowanie pojawiło się już na kluczowych rynkach. Każdego miesiąca jego dostępność będzie poszerzana o kolejnych dziesięć krajów. W aplikacji są dostępne treści dla całej rodziny o różnej tematyce.
-Źródło: LG

Źródło: LG

Nasz komentarz

Dobrze, że największe koncerny dbają o swoich klientów, oferując im nowe oprogramowanie. Rozszerzenie funkcjonalności głośników o Dolby TrueHD pozwoli cieszyć się jeszcze lepszym brzmieniem. Szkoda tylko, że aktualizacja dotyczy tylko i wyłącznie najdroższych telewizorów OLED, a nie zwykłych LED-owców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *