Samsung MU8002: czy warto kupić nowy telewizor?

Samsung MU8002: czy warto kupić nowy telewizor? To  jedna z najwyższych serii TV LED, znajdujących się przed QLED w ofercie tego producenta. Do wyboru mamy cztery wielkości przekątnej ekranu. Zobacz, co oferują Samsung Smart TV.

Dziś sprawdzamy czy opłaca się kupić telewizor Samsung z serii MU8002. Co oferuje reprezentant wysokiej serii TV LED?

Samsung MU8002: czy warto kupić?

Samsung MU8002
Samsung UE65MU8002 / fot. Samsung

Telewizory MU8002 zostały wyposażone w 10-bitowy ekran, który zapewnia ponad miliard odcieni kolorów oraz w technologie i rozwiązania odpowiadające za wysoką jakość obrazu. Modele o przekątnych ekranu 49, 55 i 65 cali oferują HDR 1000, a 75MU8002 – HDR Extreme, dzięki czemu kolory są nasycone i rzeczywiste, a poziom odwzorowania szczegółów jest równie dobry w jasnych i ciemnych scenach.

Technologia Dynamic Crystal Colour, która zapewnia wierne odwzorowanie barw i subtelne przejścia tonalne pozwala wydobyć nawet drobne różnice w kolorze, dzięki czemu ulubione programy zobaczymy w nowej odsłonie. Silnik UHD Remastering Engine automatycznie analizuje i remasteruje* materiał źródłowy, aby uzyskać jakość najbliższą tej, jakiej chciał twórca obrazu.
– Samsung

Jak widać telewizory są bardzo podobne do innej, opisywanej przez nas serii MU7002. Te różnią się głównie innym designem (inna podstawa), wielkościami ekranów (49, 55, 65 i 75 cali) oraz kolorem – srebrnym (MU7002 jest tytanowa).

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

W ramach Samsung Smart TV użytkownicy telewizorów UHD MU8002 zyskują jeszcze szybszy dostęp do filmów na żądanie, aplikacji, a teraz także do wszystkich najważniejszych funkcji telewizora. Z poziomu interfejsu można nie tylko przeglądać i uruchamiać ulubione aplikacje czy programy, ale także szybko i intuicyjnie przełączać się między wszystkimi urządzeniami podłączonymi do telewizora – są one wykrywane są automatycznie.

Z kolei dzięki aplikacji Smart View, smartfon może pełnić rolę pilota. Za jego pośrednictwem widzowie mogą przeglądać aplikacje dostępne w Smart TV i uruchamiać je bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego.
– Samsung

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Sprawdziliśmy, że wydając znacznie mniej na modele z serii MU7002 albo MU7042 zyskujemy niemal takie same opcje dotyczące dźwięku, opcji sieciowych, multimedialnych i przede wszystkim obrazu. Więc czy jest sens wydawać więcej na wyższą serię Samsung MU8002?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *