Telewizory LG: co oferuje system operacyjny webOS 6.0?

Telewizory LG: co oferuje system operacyjny webOS 6.0? Z okazji targów CES 2021, koncern LG podzielił się nowymi informacjami na temat obszernej aktualizacji systemu operacyjnego webOS 6.0. Do tego dochodzi odmieniony wygląd nowego pilota do telewizorów z oferty na 2021 rok.

W webOS 6.0 mamy do czynienia z zupełnie nową szatą graficzną.  Teraz menu główne jest atrakcyjnie unowocześnione i bardziej praktyczne. Użytkownicy telewizorów LG 2021 zyskają przede wszystkim szybszy dostęp do swoich ulubionych aplikacji na dużym ekranie telewizora. Co jeszcze?

 

TOP10: najlepsze telewizory 8K (styczeń 2021)

System operacyjny webOS 6.0

Telewizory LG
Telewizory LG 2021 – system webOS 6 / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG


 

 

 

System operacyjny webOS 6.0 jest wykorzystywany w telewizorach na 2021 rok. Są to modele OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD Smart TV. Żeby jeszcze łatwiej korzystało się z webOS 6.0 ulepszono pilota Magic (LG Magic Remote). Kolejna wersja sztucznej inteligencji LG ThinQ w systemie webOS 6.0 obsługuje nowe komendy głosowe zarówno dla Asystenta Google, jak i dla Amazon Alexa.

To sprawia, że sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, internecie i kanałach TV jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

 

Pierwszy telewizor LG QNED Mini LED (2021)

Pilot Magic

Telewizory LG
Pilot Magic Remote – telewizory LG 2021 / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów OLED


 

Większość droższych telewizorów LG (wyższe serie) oferowało w zeszłym roku obsługę za pomocą pilota Magic. W 2021 roku odnowiono jego design. Nowy pilot jest prosty w nawigacji, zgrabny, poręczny i wygodny w użyciu. Do tego dochodzą przyciski skrótów zapewniają dostęp do oferty popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video. Na tym nie koniec.

Funkcja Magic Tap pozwala jednym dotknięciem interfejsu NFC w pilocie Magic szybko dotrzeć do ciekawych treści. Po dotknięciu pilota smartfonem z funkcją NFC użytkownicy mogą udostępniać materiały z telefonu na telewizorze lub odwrotnie i jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji i funkcji smartfonu.
Nowością jest usługa Magic Explorer (dawniej Magic Link) dostarczająca treści powiązane z widocznymi na ekranie tekstami czy obrazami.
W ten sposób widzowie mogą dowiedzieć się np. więcej o aktorach, miejscach lub interesujących przedmiotach przedstawionych w filmach bądź programach. Powiązanie rekomendacji z treścią zapewnia również bardzo łatwy i wygodny sposób kupowania produktów, które pojawiają się na wybranych kanałach i w usługach dostępnych w telewizorze LG, m.in.: TV na żywo, galerii, ustawieniach i przewodniku po programach telewizyjnych. Co więcej, dostępność informacji dostarczanych przez Magic Explorer jest sygnalizowana zmianą koloru kursora.

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów 8K


 

Funkcja Next Picks

Telewizory LG
Telewizory LG 2021 – system webOS 6 / fot. LG
Na tym nie koniec nowości. System webOS 6.0 oferuje funkcję Next Picks. Pozwala ona na odkrywaniu więcej treści, która odpowiada naszym zainteresowaniom. To innymi słowy rekomendacja dwóch programów na żywo z telewizji naziemnej lub dekodera cyfrowego, a także jednego tytułu z oferty VOD, które najbardziej spodobają się widzom (według ich rekomendacji).

Źródło: LG

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: