Telewizory LG: co oferuje system operacyjny webOS 6.0?

Z okazji targów CES 2021, koncern LG podzielił się nowymi informacjami na temat obszernej aktualizacji systemu operacyjnego webOS 6.0 oraz wyglądem nowego pilota do telewizorów z oferty na 2021 rok.

W webOS 6.0 mamy do czynienia z zupełnie nową szatą graficzną.  Teraz menu główne jest atrakcyjnie unowocześnione i bardziej praktyczne. Użytkownicy telewizorów LG 2021 zyskają przede wszystkim szybszy dostęp do swoich ulubionych aplikacji na dużym ekranie telewizora. Co jeszcze?

Zobacz także:

TOP10: najlepsze telewizory 8K (styczeń 2021)

System operacyjny webOS 6.0

Telewizory LG 2021 – system webOS 6 / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG

 


 

 

 

System operacyjny webOS 6.0 jest wykorzystywany w telewizorach na 2021 rok. Są to modele OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD Smart TV. Żeby jeszcze łatwiej korzystało się z webOS 6.0 ulepszono pilota Magic (LG Magic Remote). Kolejna wersja sztucznej inteligencji LG ThinQ w systemie webOS 6.0 obsługuje nowe komendy głosowe zarówno dla Asystenta Google, jak i dla Amazon Alexa.

To sprawia, że sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, internecie i kanałach TV jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Zobacz także:

Pierwszy telewizor LG QNED Mini LED (2021)

Pilot Magic

Pilot Magic Remote – telewizory LG 2021 / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów OLED

 


 

Większość droższych telewizorów LG (wyższe serie) oferowało w zeszłym roku obsługę za pomocą pilota Magic. W 2021 roku odnowiono jego design. Nowy pilot jest prosty w nawigacji, zgrabny, poręczny i wygodny w użyciu. Do tego dochodzą przyciski skrótów zapewniają dostęp do oferty popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video. Na tym nie koniec.

 
Funkcja Magic Tap pozwala jednym dotknięciem interfejsu NFC w pilocie Magic szybko dotrzeć do ciekawych treści. Po dotknięciu pilota smartfonem z funkcją NFC użytkownicy mogą udostępniać materiały z telefonu na telewizorze lub odwrotnie i jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji i funkcji smartfonu.
 
 
Nowością jest usługa Magic Explorer (dawniej Magic Link) dostarczająca treści powiązane z widocznymi na ekranie tekstami czy obrazami. 
 
W ten sposób widzowie mogą dowiedzieć się np. więcej o aktorach, miejscach lub interesujących przedmiotach przedstawionych w filmach bądź programach. Powiązanie rekomendacji z treścią zapewnia również bardzo łatwy i wygodny sposób kupowania produktów, które pojawiają się na wybranych kanałach i w usługach dostępnych w telewizorze LG, m.in.: TV na żywo, galerii, ustawieniach i przewodniku po programach telewizyjnych. Co więcej, dostępność informacji dostarczanych przez Magic Explorer jest sygnalizowana zmianą koloru kursora.
 

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów 8K

 


 

 

Funkcja Next Picks

Telewizory LG 2021 – system webOS 6 / fot. LG
 
Na tym nie koniec nowości. System webOS 6.0 oferuje funkcję Next Picks. Pozwala ona na odkrywaniu więcej treści, która odpowiada naszym zainteresowaniom. To innymi słowy rekomendacja dwóch programów na żywo z telewizji naziemnej lub dekodera cyfrowego, a także jednego tytułu z oferty VOD, które najbardziej spodobają się widzom (według ich rekomendacji). 
 
 

Zobacz także:

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: