Telewizory LG: co oferuje system operacyjny webOS 6.0?

Telewizory LG: co oferuje system operacyjny webOS 6.0? Z okazji targów CES 2021, koncern LG podzielił się nowymi informacjami na temat obszernej aktualizacji systemu operacyjnego webOS 6.0. Do tego dochodzi odmieniony wygląd nowego pilota do telewizorów z oferty na 2021 rok.

W webOS 6.0 mamy do czynienia z zupełnie nową szatą graficzną.  Teraz menu główne jest atrakcyjnie unowocześnione i bardziej praktyczne. Użytkownicy telewizorów LG 2021 zyskają przede wszystkim szybszy dostęp do swoich ulubionych aplikacji na dużym ekranie telewizora. Co jeszcze?

System operacyjny webOS 6.0

Telewizory LG
Telewizory LG 2021 – system webOS 6 / fot. LG

System operacyjny webOS 6.0 jest wykorzystywany w telewizorach na 2021 rok. Są to modele OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD Smart TV. Żeby jeszcze łatwiej korzystało się z webOS 6.0 ulepszono pilota Magic (LG Magic Remote). Kolejna wersja sztucznej inteligencji LG ThinQ w systemie webOS 6.0 obsługuje nowe komendy głosowe zarówno dla Asystenta Google, jak i dla Amazon Alexa.

To sprawia, że sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, internecie i kanałach TV jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Pilot Magic

Telewizory LG
Pilot Magic Remote – telewizory LG 2021 / fot. LG

Większość droższych telewizorów LG (wyższe serie) oferowało w zeszłym roku obsługę za pomocą pilota Magic. W 2021 roku odnowiono jego design. Nowy pilot jest prosty w nawigacji, zgrabny, poręczny i wygodny w użyciu. Do tego dochodzą przyciski skrótów zapewniają dostęp do oferty popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video. Na tym nie koniec.

Funkcja Magic Tap pozwala jednym dotknięciem interfejsu NFC w pilocie Magic szybko dotrzeć do ciekawych treści. Po dotknięciu pilota smartfonem z funkcją NFC użytkownicy mogą udostępniać materiały z telefonu na telewizorze lub odwrotnie i jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji i funkcji smartfona.
Nowością jest usługa Magic Explorer (dawniej Magic Link) dostarczająca treści powiązane z widocznymi na ekranie tekstami czy obrazami.
W ten sposób widzowie mogą dowiedzieć się np. więcej o aktorach, miejscach lub interesujących przedmiotach przedstawionych w filmach bądź programach. Powiązanie rekomendacji z treścią zapewnia również bardzo łatwy i wygodny sposób kupowania produktów, które pojawiają się na wybranych kanałach i w usługach dostępnych w telewizorze LG.

Funkcja Next Picks

Na tym nie koniec nowości. System webOS 6.0 oferuje funkcję Next Picks. Pozwala ona na odkrywaniu więcej treści, która odpowiada naszym zainteresowaniom. To innymi słowy rekomendacja dwóch programów na żywo z telewizji naziemnej lub dekodera cyfrowego, a także jednego tytułu z oferty VOD, które najbardziej spodobają się widzom (według ich rekomendacji).

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *