Nowe telewizory Sony 2021: zobacz kolejne wideo

Telewizory Sony na 2021 rok już poznaliśmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zachęcamy do obejrzenia kilkunastominutowego materiału wideo, z którego dowiesz się wszystkich najważniejszych rzeczy. Druga część wideo skupia się na telewizorach LED 8K i serii telewizorów OLED (A90J).

Nowa seria Sony Bravia XR to przede wszystkim telewizory LED 8K, OLED 4K oraz flagowe telewizory LED 4K. Cała oferta telewizorów Sony 2021 dostępna jest w osobnym artykule.

Zobacz także:

Telewizory Sony 2021: LED 8K Bravia XR, OLED 4K i LED 4K

 

Od kilku dni znane jest nazewnictwo wszystkich telewizorów Sony, które zadebiutują na polskim rynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego osobnego artykułu na ten temat.

Zobacz także:

Telewizory Sony 2021 | znamy nazewnictwo modeli

Telewizory Sony 2021 – materiał wideo

 

Jeśli ominęła Cię pierwsza część materiału wideo o telewizorach Sony, kliknij poniżej:

 

W drugiej części filmiku możemy dowiedzieć się więcej na temat procesora obrazu o nazwie Cognitive Processor XR. Jego działanie polega na naśladowaniu działania ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję. Ten dzieli ekran na kilka stref i wykorzystuje inteligencję poznawczą do ustalenia, gdzie w obrazie znajdują się takie „punkty koncentracji uwagi”. W skrócie procesor Cognitive XR (Cognitive znaczy poznawczy) uczy się i rozumie, jak wyświetlać optymalną jakość obrazu.

W materiale wideo omówione zostały funkcje dodatkowe procesora Cognitive XR. Nie każdy wie, że ten odpowiada także za jeszcze lepszy dźwięk. Procesor uzupełnia dźwięk przestrzenny, dodając dwa dodatkowe kanały umiejscowione nad nami. Daje nam to w rezultacie dźwięk przestrzenny 5.1.2- kanałowy.

 

Zobacz pierwszą cześć materiału wideo o telewizorach Sony Bravia 2021 poniżej:

Nowe telewizory Sony 2021: zobacz nowe wideo

Materiał wideo: co jeszcze?

Najnowszy materiał wideo pozwala dostrzec różnicę w jakości obrazu pomiędzy telewizorem LED 8K (seria Z9J), telewizorem OLED (seria A90J), a konwencjonalnymi telewizorami.  W materiale wideo jest także mowa o nowej platformie Bravia Core, która może być ciekawą alternatywą dla Netflixa oraz o usłudze Google TV.

Zobacz także:

TOP10: najlepsze telewizory OLED (styczeń 2021)

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: