Telewizory LG OLED: znamy wyniki z 1Q

Telewizory LG OLED produkowane przez firmę LG cieszą się dużym uznaniem w segmencie premium ze względu na ich wyjątkowy kontrast obrazu, który umożliwia uzyskanie doskonałej czerni oraz realistycznych kolorów. Według firmy badawczej Omdia, w pierwszym kwartale 2023 roku LG zajęło pierwsze miejsce na rynku telewizorów OLED, osiągając około 60% udziału w całkowitej liczbie dostaw.

Telewizory LG OLED: wyniki sprzedażowe

LG OLED77B3 / fot. LG

Telewizory LG OLED są dostępne w ponad 130 krajach, co czyni je najpowszechniej dostępnymi telewizorami OLED na świecie. Firma LG osiągnęła również znaczący sukces w zakresie sprzedaży, przekraczając liczbę 15 milionów sprzedanych egzemplarzy od premiery w 2013 roku. To czyni LG pierwszym producentem telewizorów OLED, który osiągnął tak imponujący wynik.

W poprzednim kwartale roku LG miało również ponad 70% udziału w rynku telewizorów OLED o dużych przekątnych, wynoszących 70 cali i więcej. Firma umacnia swoją pozycję lidera w segmencie premium, wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak 97-calowy model LG SIGNATURE OLED M (model M3). Jest to pierwszy na świecie telewizor konsumencki, który oferuje bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym przy rozdzielczości 4K i częstotliwości odświeżania 120 Hz.

To kolejny dowód na innowacyjne podejście firmy LG do tworzenia telewizorów o wysokiej jakości obrazu i funkcjonalności, utrzymując jednocześnie pozycję lidera na rynku OLED.

LG OLED65C31L / fot. LG

W pierwszych trzech miesiącach roku, firma LG odnotowała łączną sprzedaż 5 484 200 telewizorów OLED i LCD. Z tego, 738 000 sztuk stanowiły telewizory z wyświetlaczami OLED. Dodatkowo, w pierwszym kwartale 2023 roku, firma LG miała 17,1% udziału w globalnym rynku telewizorów pod względem przychodów.

W drugim kwartale udział firmy LG na światowym rynku telewizorów nieco spadł w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. To spowodowane było m.in. spadkiem popytu w branży oraz zarządzaniem ryzykiem magazynowym. Pomimo tego, sprzedaż telewizorów OLED LG pozostała na wysokim poziomie i stanowiła ponad 30% całkowitego zbytu telewizorów firmy w pierwszym kwartale 2023 roku. Jednakże ogólna sprzedaż telewizorów na świecie, wynosząca 46,52 mln sztuk, była najniższa dla tego okresu od roku 2009. Przewiduje się jednak ożywienie w drugiej połowie 2023 roku, a do końca roku oczekuje się sprzedaż 205,51 mln sztuk, co będzie niewielkim wzrostem w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Co jeszcze warto wiedzieć?

LG - telewizory LG OLED
LG – telewizory LG OLED / fot. LG

Oczekuje się, że segment telewizorów OLED również odnotuje wyższe wyniki. Przewidywane jest, że telewizory OLED stanowić będą 46,1% rynku telewizorów premium (w cenie od 1 500 dolarów) pod względem przychodów na koniec roku, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z rokiem 2022.

Firma LG jest liderem w produkcji różnorodnych telewizorów OLED o różnych rozmiarach, wzornictwie oraz opcjach 8K i 4K. Firma koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań, które poprawiają wygodę oglądania i oferują najlepszą jakość rozrywki dla klientów. Wzrost popularności telewizorów OLED jest przewidywany ze względu na rosnącą liczbę marek wchodzących na ten rynek w ostatnich latach.

LG OLED przyjazne środowisku

Telewizory LG OLED
LG OLED77G3 / fot. LG

Linia telewizorów LG OLED klasy premium obejmuje serię LG OLED evo, która zapewnia bardziej żywy i realistyczny obraz, oraz ekrany LG Lifestyle, które łączą wysoką jakość obrazu z charakterystycznym wzornictwem, dodając wnętrzom elegancji. W 2023 roku firma LG planuje rozszerzyć dostępność telewizorów LG OLED Objet Collection Posé, które są częścią rodziny ekranów Lifestyle, na 40 krajów.

Telewizory LG OLED były wielokrotnie nagradzane podczas targów CES Innovation Awards, a także uzyskały tytuły najlepszych telewizorów roku w różnych publikacjach branżowych. Ich jakość była określana mianem “prawdziwego cudu”, “króla telewizorów” oraz “najlepszego telewizora, jaki kiedykolwiek przyszło mi recenzować”.

Telewizory LG OLED przyczyniają się również do ograniczenia zużycia zasobów naturalnych. Produkcja tych urządzeń wymaga mniejszej ilości materiałów niż tradycyjne ekrany LED, a samoświecące piksele pozwalają zrezygnować z modułu podświetlenia. Dodatkowo, w liniach LG OLED i QNED 2023, firma stosuje wiele elementów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Opakowania produktów są ekologiczne, a piloty są dostarczane w opakowaniach z biomateriałów, które rozkładają się w ziemi po użyciu.

Zobacz także: Telewizor Sony KD-75X85L: cena

Przez ostatnią dekadę firma LG nieustannie pracowała nad rozwinięciem potencjału technologii OLED. Firma będzie kontynuować innowacje i badania nad technologią samoświecących pikseli, by oferować klientom jeszcze lepsze produkty w przyszłości.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *