Telewizory DVB-T3: co warto wiedzieć?

Telewizory DVB-T3 już wkrótce zastąpią te z wcześniejszą wersją tunera do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Co o nich wiemy? Co dokładnie oferuje nowa technologia DVB-T3?

Telewizory DVB-T3 nadchodzą i w sprzedaży pojawią się już za kilka miesięcy (wiosną 2023 roku). Jaka jest różnica między DVBT-3, a jej starszym standardem DVB-T2 (aktualnym w 2022 roku)? Wyjaśniamy.

Telewizory DVB-T3: co już wiemy?

Telewizory DVB-T3
Telewizory DVB-T3

Sporym zaskoczeniem było ujawnienie jednego z punktów dotyczących nowych telewizorów na 2023 rok. Dzięki Międzynarodowemu Porozumieniu Producentów Sprzętu RTV i Telewizorów, są oni zobligowani do tego, by modele na kolejny rok oferowały obowiązkowo tuner DVB-T3. Najdziwniejsze jest to, że jeszcze nie we wszystkich miastach w Polsce posiadacze telewizorów są gotowi na DVB-T2. Ten standard ma być wprowadzany w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Najciekawsze jest to, że tak szybko ustalono, że potrzebny jest tuner DVB-T3, czyli taki, który da sobie radę z

Producenci już zaczynają przygotowywać się do projektowania telewizorów DVBT-3 na 2023 rok.

Kiedy nowy standard?

Telewizory DVB-T3

Telewizory DVB-T3 mają być dostępne w sprzedaży od wiosny 2023 roku. Wszystko dlatego, że 27 czerwca 2023 roku zostanie aktywowany standard DVB-T3. Oznacza to, że dokładnie rok po wprowadzeniu w całej Polsce standardu DVB-T2, nastąpi zmiana na wyższą wersję.

Przede wszystkim ma to związek z tym, że wyświetlanie jeszcze lepszej jakości sygnału zwłaszcza na nowych TV (telewizory 16K, telewizory 5D) wymaga większej mocy obliczeniowej procesora, który znajduje się we wspomnianym tunerze. Telewizory DVB-T2 obsługujące technologię 5D albo modele z HDR10= i HDR XD oferowałyby standardowy obraz. A jak wiadomo im lepszy tuner, tym więcej algorytmów odpowiadających za o wiele lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

Telewizory DVB-T3: jakie to modele?

Telewizory DVB-T3
Telewizory DVB-T3

Obecnie najwięksi producenci nie ujawnili jeszcze nazewnictwa telewizorów z tunerem DVB-T3, bo na to jeszcze za wcześnie. Zazwyczaj w styczniu na targach CES w Las Vegas producenci po raz pierwszy ujawniają nazwy premierowych modeli na bieżący rok. Artykuł zaktualizujemy o pełną listę tv z DVB-T3, jak tylko pojawią się nowe informacje.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych 12 wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *