Telewizor Sony Bravia Z9J: 8K w natarciu

Telewizor Sony Bravia Z9J to modele o imponującej rozdzielczości 8K. W tym roku do wyboru masz dwie wielkości przekątnej. Ile kosztują telewizory Sony 2021 8K?

Czy warto kupić telewizor 8K? Zdania są podzielone. My uważamy, że zdecydowanie za wcześnie przesiadać się z telewizora 4K Ultra HD na modele 8K. Z drugiej strony warto być na bieżąco, jakie są najlepsze telewizory 8K. Według naszych prognoz ceny takich modeli już za kilkanaście miesięcy mogą znacząco spaść.

Telewizor Sony Bravia Z9J: czy warto kupić?

Telewizor Sony Bravia Z9J
Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Jeśli jednak poszukujesz telewizora 8K, zwróć uwagę, że propozycja od Sony to nie matryca OLED. To po prostu najlepszy telewizor LED, w którym udało się “pomieścić” ogromną liczbę polepszaczy obrazu. Poza oszałamiającą jakością obrazu 8K UHD / 7680 x 4320, modele o wielkości 75″ oraz 85″ odznaczają się 100 Hz matrycą, obsługą HDR (też Dolby Vision) czy w końcu jednym z najlepszych rodzajów podświetlenia, znanym z TOP10 najlepszych telewizorów. Chodzi o Direct LED (Full Array Dimming).

Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Telewizory Sony – zobacz aktualne ceny

Opcje poprawy obrazu pracują w każdej sekundzie wyświetlania jakiegokolwiek obrazu. Tak, by jego jakość była jak najbardziej zbliżona do 8K. Wiadomo, im lepsza jakość sygnału wideo, tym rezultat będzie lepszy. Jednak o to nie musisz się martwić. O doskonały obraz zadba także procesor obrazu 4K X-Reality Pro oraz opcje dodatkowe, jak Live Colour, panel X-Wide Angle, Cognitive Processor XR, XR Triluminos Pro, XR HDR Remaster, XR Smoothing.

Telewizor Sony Bravia Z9J: dźwięk

Telewizor Sony Bravia Z9J
Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Wszystkie soundbary – zobacz aktualne ceny

Tutaj nie może być mowy o telewizyjnych głośniczkach o mocy 20 W. W końcu to najlepszy telewizor LED 8K z oferty na 2021 rok. Zatem pod kątem jakości dźwięku zyskujesz znacznie więcej. Co więcej, raczej nie będziesz potrzebował nowego soundbara Sony HT A7000 albo zestawu kina domowego Sony HT-A9.

Telewizor Sony Bravia Z9J
Telewizory-Sony-2021-Sony-Z9J / fot. Sony

Sony Z9J oferuje aż 85 W (2 x 12,5 W + 2 x 20 W + 4 x 5 W) oraz system dźwięku przestrzennego 4.2.2. co daje oszałamiający efekt. Oczywiście wśród opcji związanym z brzmieniem nie zabrakło tych, znanych z flagowych modeli LED 4K Ultra HD. Są to Acoustic Multi Audio, Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Audio, HDMI eARC, Voice Zoom 2 czy obsługa DTS.

Z9J: ceny, nazewnictwo modeli

Telewizor Sony Bravia Z9J
Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Sony Bravia Z9J – zobacz aktualne ceny

Najlepsze telewizory 8K kosztują sporo. Być może dlatego koncern Sony zdecydował się w tym roku wypuścić zaledwie dwie wersje swojego flagowca. Do dyspozycji masz 75″ albo 85″. Ile kosztują telewizory Sony 2021 o rozdzielczości 8K?

  • Sony XR-75Z9J – cena 26999 zł,
  • Sony XR-85Z9J – cena 38999 zł.

Telewizory 8K – zobacz aktualne ceny

Źródło: Sony

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Najlepsze telewizory w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Najlepsze telewizory biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: