Samsung Q75A: kolejne telewizory QLED

Samsung Q75A to kolejna seria telewizorów QLED z oferty na 2021 rok. Czym odznaczają się modele o wielkościach od 55 do 75 cali? Ile kosztują Samsung QLED?

Samsung Q75A to bez wątpienia jedna z najciekawszych serii telewizorów QLED w tym roku. Jednak warto pamiętać, że modele oferują niemal takie same parametry techniczne, co dwie inne serie. Chodzi o Samsung QLED Q70A i Samsung Q77A. Czym się różni od serii Q70A?

Samsung Q75A: co warto wiedzieć?

Samsung Q75A / fot. Samsung

Telewizory QLED pracują przede wszystkim na 100 Hz matrycy i oferują znacznie więcej, niż seria niższa Q67A (Q60A/Q65A). Tutaj o doskonały obraz dba znacznie więcej opcji poprawy obrazu, wśród których warto wymienić te najważniejsze. Należą do nich, m.in. Contrast Enhancer (Wzmacniacz Kontrastu), Ultimate UHD Dimming, Quantum HDR, Procesor Quantum 4K, Wide Viewing Angle (Szeroki Kąt Widzenia), Dual LED, 100% Color Volume with Quantum Dot.

Seria Q75A nie obsługuje Dolby Vision. Jednak wśród opcji poprawy obrazu znalazły się też te odpowiedzialne za jeszcze lepsze doznania podczas gier na dużych ekranach. W końcu telewizory QLED z tej serii oferują ekrany 55″, 65″ i 75″. Są to Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), AMD FreeSync.

Jakość dźwięku

Samsung Q75A nie wyróżnia się na tle najlepszych telewizorów ze względu na moc głośników. Tutaj zyskujesz standardowe nagłośnienie – system przestrzenny 2.0 o mocy 20 W. Jednak na uwagę zasługuje ogrom opcji, dzięki którym i tak jakość dźwięku będzie znakomita. Głównie to zadanie takich dodatków, jak Audio Pre-selection Descriptor, Dolby Digital Plus, Dźwięk Podążający za Obiektem Lite (Object Tracking Sound), funkcja Adaptacji Dźwięku+.

Warto dodać, że telewizory Samsung odznaczają się także zgodnością z  Q-Symphony. Dzięki temu, by wzmocnić brzmienie, można jednocześnie oglądać najlepsze filmy, kiedy jednocześnie grają głośniki telewizyjne i podłączona do telewizora listwa głośnikowa Samsung.

Samsung Q75A: ceny, nazewnictwo modeli, Smart TV

Samsung Q75A
Samsung Q75A / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE75Q75A – zobacz aktualne ceny

Co to jest telewizor Smart TV? To przede wszystkim sprzęt umożliwiający w komfortowy sposób przeglądanie internetu na dużym ekranie. Obsługa jest jeszcze prostsza, dzięki dołączonemu do telewizora pilotowi z wbudowanym mikrofonem. Z opcji dodatkowych warto przetestować jeszcze Multi-view, Galeria, Dotknij i wyświetl, PC on TV, Mobile to TV – Mirroring, Muzyczna ściana, Wirtualny Asystent. Jak co roku telewizory Samsung działają na systemie operacyjnym Tizen.

 

W skład serii Q75A wchodzą modele o wielkościach przekątnych 55″ 65″ i 75″. Niewykluczone, że w sprzedaży mogą pojawić się jeszcze inne wielkości:

  • Samsung QE55Q75A – cena 3699 zł,
  • Samsung QE65Q75A – cena 4499 zł,
  • Samsung QE75Q75A – cena 6299 zł.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *